Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Produkte

Home > Produkte > Komponentet qeramike të zirkonit > Komponenta qeramike e zirkonit > Përdorni rondele ndarëse qeramike të Zirconium Oxide ZrO2

Përdorni rondele ndarëse qeramike të Zirconium Oxide ZrO2
Përdorni rondele ndarëse qeramike të Zirconium Oxide ZrO2
Përdorni rondele ndarëse qeramike të Zirconium Oxide ZrO2
Përdorni rondele ndarëse qeramike të Zirconium Oxide ZrO2

Përdorni rondele ndarëse qeramike të Zirconium Oxide ZrO2

Çmimi i njësisë: USD 10 - 8 / Set/Sets
Lloji i pageses: T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
Incoterm: FOB,CIF,FCA
Min. urdhër: 50 Set/Sets
Koha e dërgimit: 30 ditë

Kontaktoni Tani Shtoni në shportë

  • Info bazë
  • përshkrim i produktit
  • Email
Info bazë

Numri i modelit.: Standard or custom-made

Material: Zirconia

Specification: Customized, Or Standard Type Available

Straighness: 0.01mm

Roundness: 0.005mm

Surface Treatment: Diamond Polish

Features: Withstand Varity Of Harsh Working Environment

Color: White

Application: Work As Ceramic Substrate In Electronic

Cerficate: ISO9001:2015

Roughness: Best To Be Ra0.01

Additional Info

paketim: Kartoni i eksportit

prodhimtari: 500,000 sets/month

markë: Qeramika Jinghui

transport: Ocean,Land,Air

Vendi i origjinës: Kinë

Aftësia e Furnizimit: 2,000,000 sets/month

certifikatë: RoHS

Kodi HS: 8547100000

port: Shenzhen,HongKong,Shanghai

përshkrim i produktit

Zirconium Oxide ZrO2 qeramike Spacer rondele

Rondele qeramike spacer është bërë nga qeramika oksid zirconium, zirconia ofron rezistencë të shkëlqyer ndaj kimikateve dhe korrozionit pa brishtësinë tipike në qeramika teknike. Kur krahasohet me materiale të tjera qeramike gjobë, zirconia ka fuqi të jashtëzakonshme në temperaturën e dhomës. Vetitë e tjera kryesore të këtij materiali përfshijnë rezistencë të lartë thyerjeje, densitet të lartë, fortësi të lartë dhe rezistencë veshin, fërkime të ulëta me vetë lubrifikim, aftësi të temperaturës deri në 2400 ℃, jo-magnetike, përçueshmëri të ulët termike, izolim elektrik, koeficient zgjerimi termik të ngjashme me hekurin dhe modulin e elasticitetit të ngjashëm me çelikun. Gjatë viteve, një emër i ri u krijua për zirconinë të quajtur "çeliku qeramik".

Për shkak të vetive të pashoqe të oksidit të zirconiumit, është e lehtë të bëhet saktësisht procesi i përpunimit. Pra, mund të bëjmë që toleranca e trashësisë të jetë 0.001 mm, madhësia e vrimës dhe diametri i jashtëm me tolerancë 0.005mm. Ndarës qeramik gjithmonë përdoret si një pjesë qeramike e rezistencës ndaj konsumit, përbërës izolues ose përbërës strukturor qeramik në industrinë elektrike, elektronike, mjekësore, inxhinierike.

Zirconia ceramic parts

Aftësia e prodhimit

Max.achievable length
1000 mm
Flatness
0.002 mm
Max.achievable diameter
500 mm
Roundness
0.003 mm
Tolerance. of Inner diameter
0.005 mm
Concentricity
0.003 mm
Tolerance. of outer diameter
0.001 mm
Roughness
Ra 0.025
Finest liner straightness 
0.01 mm
Perpendicularity
0.003 mm

Features:

● Rezistencë superiore ndaj konsumimit .......... ● Rezistencë në temperaturë të lartë .............. Asnjë korrozioni, anti-kimia ........... . ● Vetë-vajosje me fërkim të ulët

Forca jonë:

Çmimi konkurrues për pjesët standarde ............................................ ................. Niveli i mjaftueshëm i stokut për tipet standarde

Përgjigje e shpejtë me dorëzim fleksibël ............................................ ................... Prototyping për aftësinë e prodhimit në masë

Ofrimi ose propozimi i një zgjidhjeje të optimizuar

Përfitimi i klientëve

Kosto efektive dhe kosto poshtë Niveli i ulët i aksioneve me koston e kursimit Orari fleksibil i prodhimit Mbështetni porosi shumë të vogla ose të provave

● Ofrimi i informatave dhe konsultimeve teknike.

Produkte të ngjashme

Ceramic plungerCeramic plunger for pumpCeramic sealing partZirconia ceramic seal

Avantazhi ynë

Workshop and quality guarantee

FAQ

Pyetje 1: Pse të zgjidhni ne?

A: Cilësia, pagesa e mbuluar mund të garantohet. Në rast, cilësia nga specifikimet, ne pranojmë rimbursim pa asnjë premisë.

Pyetja 2: A e mbështesni valvulën me qeramikë të zirkonit të përshtatur?

A: Po, ne ofrojmë një shumëllojshmëri të kumarxhi qeramike dhe pistoni me pajisjet tona të prodhimit të plotë në shtëpi.

Pyetje 3: A furnizoni valvulën standarde të qerres së oksidit të zirkonit ?

A: Po, ne furnizim me madhësi të ndryshme, shumë specifika të ndryshme në raft valvula top qeramike .

Pyetja 4: Cila është mënyra e pagesës, afati i pagesës që pranon?

A: Ne pranojmë T / T, Paypal, Western Union, MoneyGram, kartë krediti. Afati i pagesës mund të negociohet.

Pyetja 5: A mund të ofroni mostra për testim?

Po, ne mund të ofrojmë mostra falas për provë kur është pjesë standarde me stoqe.

Kategoritë e Produktit : Komponentet qeramike të zirkonit > Komponenta qeramike e zirkonit

Email tek ky furnizues
  • Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere