Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Komponent qeramik metalizues i veshur me cilësi të lartë
Komponent qeramik metalizues i veshur me cilësi të lartë
Komponent qeramik metalizues i veshur me cilësi të lartë
Komponent qeramik metalizues i veshur me cilësi të lartë

Komponent qeramik metalizues i veshur me cilësi të lartë

Lloji i pageses: T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
Incoterm: FOB,CFR,CIF,EXW,FCA,CPT,CIP
Min. urdhër: 10 Piece/Pieces
Koha e dërgimit: 30 ditë

Kontaktoni Tani Shtoni në shportë

Shkarko:

Info bazë

  Numri i modelit.: Customized

  Color: White, Pink Optional

  Metallization Type: Mo/Mn ,W Optional

  Thickness Of Metallization: 20~40um

  Thickness Of Plating: Thin Or Thick Film Avaiable

  Feature: High Bonding Strength With Ideal Hermercity

  Material: 95% Alumina, 99% Alumina, Zirconia

  Type: Metallized Ceramic Components

  Typical Coating: Nickle Plating

  Precision Process: Fine Grinding, CNC Machining

  Application: Ceramic To Metal Joining Technology

Additional Info

  paketim: Paketimi vakum me karton eksporti

  prodhimtari: 500,000pcs/month

  markë: Qeramika Jinghui

  transport: Ocean,Land,Air

  Vendi i origjinës: Kinë

  Aftësia e Furnizimit: 2,000,000pcs/month

  certifikatë: RoHS

  Kodi HS: 8547100000

  port: Shenzhen,HongKong,Shanghai

përshkrim i produktit

Qeramika e metalizuar Alumina për përbërës elektrikë

Ne prodhuesit një gamë të gjerë të qeramikës së metalizuar të përshtatur për klientët tanë, përfshirë tubin qeramik të metalizuar, unazën qeramike të metalizuar, substratin qeramik të metalizuar, trupin qeramik të metalizuar dhe shumëllojshmërinë e izolantit qeramik të metalizuar në aplikacione me vakum të lartë, me tension të lartë. pako për prodhimin e një pjese të asambleve të mbyllura hermetikisht. Me gjendjen e procesit të metalizimit të artit dhe përvojës së veteranit, ne ofrojmë një përzgjedhje të llojit të metalizimit për të përmbushur nevoja të veçanta nga klientë të ndryshëm.

Llojet e metalizimit të përfshira si më poshtë:

1. Baza qeramike + Shtresa Mo-Mn 2. Baza qeramike + pllaka Ag 3. Baza qeramike + Veshje Mo-Mn + Ni 4. Baza qeramike + Pllaka tungsteni + Au

Të gjithë këta izolues qeramikë të metalizuar nga shtypja në metalizim, deri tek paketimi janë në përpunim sipas standardeve më të larta. Piecedo pjesë nga çdo grumbull kalon përmes inspektimit në mënyrë rigoroze.

Me përjashtim të qeramikës së metalizuar, ne prodhojmë edhe shumë përbërës të tjerë teknikë qeramikë, si burrët për bluarje qeramike në mulli piper / erëza, vula qeramike në pompë, nënshtresë qeramike për PCB, udhëzues teli qeramikë në makineri tekstile etj.

Metallized Ceramics

Parametrat teknikë kyç

Leak Rate
1x10-11Pa.m3/s
Metal Layer Tensile Strength
120Mpa
Volume Resistivity
108Ω•cm
Coefficient of Thermal Expansion
(6.5 ~ 8.0) × 10-6 /°C
Insulation Strength
18kV/mm (DC)
Dielectric Constant
9~10(1MHz, 20°C)
Cosmetic Quality:1. No cracks, no bubbles; 2. Evenly distributed glaze; 3. No contamination

Karakteristikat:

● lidhjes High / brazing forcë Shkalla e ulët e rrjedhjes High Insulation forca Fortësi e lartë mekanike

Zgjerim i ulët termik Rezistent ndaj korrozionit pa ndryshk ● Min. rezistenca elektrike dhe ngushtësia e vakumit

Aplikacion:

Përdoret gjerësisht në ndërprerësit vakum, Tubat elektrone, tubi i shkarkimit të gazit, kondensatori vakum, tiristorët vakum,

Arrestuesit e rrugëve të rrumbullakëta, hapësirat e Thyristor, hapësirat diodike, tubat e rrjetit elektrik, tubat e valëve udhëtuese, unazat izoluese dhe cilindri, tubat me rreze X etj.


Biseda kryesore e rrjedhës prodhuese

Ne kemi një gjithëpërfshirje të plotë të pajisjeve të prodhimit për qeramikën e metalizuar nga formimi në elektroplating.

Na ndihmon të bëjmë konsistencën dimensionale shumë mirë. Gjithashtu, duke na ndihmuar të ofrojmë një çmim konkurrues.

Manufacturing Process for Metallized CeramicsFAQ (Pyetjet e bëra më shpesh)

P 1. A është në dispozicion për të siguruar produkte të personalizuara?

Përgjigje: Ne mund të mbështesim kërkesën e bërë me porosi sipas dimensioneve të ndryshme, modelimit dhe metalizimit dhe plating.

P 2. Kur mund ta marr çmimin?

Përgjigje: Ne citojmë rregullisht brenda 24 orësh pasi të marrim kërkesën tuaj.

P 3. Sa kohë zhvillohet e gjithë procedura?
Përgjigje: Pasi të vendosni një porosi, koha e prodhimit është rreth 25 ditë pune.

P 4. Po në lidhje me datën e transportit dhe dorëzimit?

Përgjigje: Normalisht ne përdorim Int`l Express nga dërguesi ynë, ose me numrin e llogarisë së klientit. Bëhet fjalë për 3 ~ 5 ditë pune.

P 5. Si të sigurohet cilësia?

Përgjigje: Dimensioni i çdo grumbull do të bëhet inspektimi i marrjes së mostrave sipas standardit ndërkombëtar AQL. Do të bëhet inspektimi 100% kozmetik.

Kategoritë e Produktit : Qeramikë të metalizuar > Komponenta qeramike me vakum

Email tek ky furnizues

Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere

Lista e produkteve të përafërta