Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Përbërësi qeramik Alumina i metalizuar me xham
Përbërësi qeramik Alumina i metalizuar me xham
Përbërësi qeramik Alumina i metalizuar me xham
Përbërësi qeramik Alumina i metalizuar me xham

Përbërësi qeramik Alumina i metalizuar me xham

Lloji i pageses: T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
Incoterm: FOB,CFR,CIF,EXW,FCA,CPT,CIP
Min. urdhër: 10 Piece/Pieces
Koha e dërgimit: 30 ditë

Kontaktoni Tani Shtoni në shportë

Shkarko:

Info bazë

  Numri i modelit.: Customized

  Color: White, Pink Optional

  Metallization Type: Mo/Mn ,W Optional

  Thickness Of Metallization: 20~40um

  Thickness Of Plating: Thin Or Thick Film Avaiable

  Feature: High Bonding Strength With Ideal Hermercity

  Material: 95% Alumina, 99% Alumina, Zirconia

  Type: Metallized Ceramic Components

  Typical Coating: Nickle Plating

  Precision Process: Fine Grinding, CNC Machining

  Application: Ceramic To Metal Joining Technology

Additional Info

  paketim: Paketimi vakum me karton eksporti

  prodhimtari: 500,000pcs/month

  markë: Qeramika Jinghui

  transport: Ocean,Land,Air

  Vendi i origjinës: Kinë

  Aftësia e Furnizimit: 2,000,000pcs/month

  certifikatë: RoHS

  Kodi HS: 8547100000

  port: Shenzhen,HongKong,Shanghai

përshkrim i produktit

Gla zed Komponenti qeramik i aluminit i metalizuar

Komponenti qeramik me xham i metalizuar me xham është një pjesë qeramike teknike shumë e veçantë në aplikimin elektronik dhe elektrik. Mund të arrijë bashkimin e metaleve në qeramikë, qeramikë dhe qeramikë me anë të brazing përmes bashkimit të butë ose të fortë. Ekziston një shtresë metalike e depozituar në sipërfaqen e trupit të bazës qeramike, si moly-mangan ose Tungsten, pastaj me shkrirje në temperaturë të lartë. Shtresa e metalizimit do të jetë e bashkuar fort me trupin qeramik.

Pas procesit të metalizimit, ndonjëherë nevojitet një plating shtesë. Plating tipik është veshja e nikelit, ari ose kallaji. Do të përmirësojë pllakën e lagështirës së brazingut shumë, gjithashtu do të parandalojë që shtresa e metalizimit të oksidohet.

Metallized Ceramics

Karakteristikat kryesore të qeramikës së metalizuar

Strength Forcë e shkëlqyeshme e lidhjes me shkallën ideale të rrjedhjes ...................................... .... .. ● I dendur, jo poroz dhe vakum i ngushtë

Resist Rezistencë e vëllimit të lartë dhe koeficient i ulët i zgjerimit Reziston ndaj sulmit kimik dhe rezistent ndaj zjarrit dhe jo i jashtëligjshëm

Accepts Pranon me shpejtësi metalizimin e Mo / Mn ose W për gërshetimin në temperaturë të lartë të shumëllojshmërive metalike në asambletë qeramike

Forca jonë për qeramikën e metalizuar

Ofrimi i çmimit konkurrues .................... standard Standardi mbështetës për sendin e bërë me porosi ..... ● Procesi i precizitetit sekondar të artit

Response Përgjigje e shpejtë me shpërndarje fleksibël ..... ● Prototipimi i aftësisë së prodhimit në masë

Përfitimi i klientëve për qeramikën e metalizuar

● Me kosto efektive schedule Orari fleksibël i prodhimit ● Konsumatorët mund të hartojnë saktësinë e tyre ideale ● Mbështetni një grumbull shumë të vogël ose një gjykim

Zbatimi tipik i qeramikës së metalizuar

Përdoret gjerësisht në ndërprerësit vakum, Tubat elektrone, tubi i shkarkimit të gazit, kondensatori vakum, tiristorët vakum, kapëset e lëvizjes

Shtëpi Thyristor, depo diodë, tubat e rrjetit elektrik, tubat e valëve udhëtuese, unazat e izolatorëve dhe cilindrat, tubat me rreze X etj.


Biseda kryesore e rrjedhës prodhuese

Ne kemi një gjithëpërfshirje të plotë të pajisjeve të prodhimit për qeramikën e metalizuar nga formimi në elektroplating.

Na ndihmon të bëjmë konsistencën dimensionale shumë mirë. Gjithashtu, duke na ndihmuar të ofrojmë një çmim konkurrues.

Manufacturing Process for Metallized Ceramics


FAQ (Pyetje të shpeshta të bëra)

P 1. A është në dispozicion për të siguruar produkte të personalizuara?

Përgjigje: Ne mund të mbështesim kërkesën e bërë me porosi sipas dimensioneve të ndryshme, modelimit dhe metalizimit dhe plating.

P 2. Kur mund ta marr çmimin?

Përgjigje: Ne citojmë rregullisht brenda 24 orësh pasi të marrim kërkesën tuaj.

P 3. Sa kohë zhvillohet e gjithë procedura?
Përgjigje: Pasi të vendosni një porosi, koha e prodhimit është rreth 25 ditë pune.

P 4. Po në lidhje me datën e transportit dhe dorëzimit?

Përgjigje: Normalisht ne përdorim Int`l Express nga dërguesi ynë, ose me numrin e llogarisë së klientit. Bëhet fjalë për 3 ~ 5 ditë pune.

P 5. Si të sigurohet cilësia?

Përgjigje: Dimensioni i çdo grumbull do të bëhet inspektimi i marrjes së mostrave sipas standardit ndërkombëtar AQL. Do të bëhet inspektimi 100% kozmetik.

Kategoritë e Produktit : Qeramikë të metalizuar > Komponenta qeramike me vakum

Email tek ky furnizues

Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere

Lista e produkteve të përafërta