Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Produkte

Home > Produkte > Qeramikë të metalizuar > Komponenta qeramike me vakum > 95% Alumina metalizuar qeramike Tube izolim

95% Alumina metalizuar qeramike Tube izolim
95% Alumina metalizuar qeramike Tube izolim
95% Alumina metalizuar qeramike Tube izolim
95% Alumina metalizuar qeramike Tube izolim

95% Alumina metalizuar qeramike Tube izolim

Çmimi i njësisë: USD 1.1 - 2.5 / Piece/Pieces
Lloji i pageses: L/C,T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
Incoterm: FOB,CFR,CIF,FCA
Min. urdhër: 100 Piece/Pieces
Koha e dërgimit: 30 ditë

Kontaktoni Tani Shtoni në shportë

Shkarko:

  • Info bazë
  • përshkrim i produktit
  • Email
Info bazë

Numri i modelit.: Customized

Material: Min. 95% Alumina

Color: White, Pink Optional

Type: Industrial Ceramic Part

Metallization Type: Mo/Mn ,W Optional

Coating Type: Nickle, Silver Plating Optional

Thickness Of Metallization: 20~40um

Thickness Of Plating: Thin Or Thick Film Avaiable

Surface Finish: Glazed

Feature: High Bonding Strength,hermeticity And Insulation

Application: Ceramic Insulator For Vacuum Interrupter Devices

Additional Info

paketim: Paketimi i vakumit me kartonin e eksportit

prodhimtari: 50,000pcs/month

markë: Qeramika Jinghui

transport: Ocean,Land,Air

Vendi i origjinës: Kinë

Aftësia e Furnizimit: 200,000pcs/month

certifikatë: RoHS

Kodi HS: 8547100000

port: Shenzhen Port,Hongkong Port

përshkrim i produktit

9 5% Alumina metalizuar qeramike Tube izolim

Qeramika e oksidit të aluminit të jetë një lëndë e parë ideale për izolimin e tubave të izoluar qeramike metalike si rezistenca e lartë izoluese, forca e madhe mekanike dhe performanca elektrike dhe elektronike. Gjithmonë funksionon si tub izolues qeramik ose trup izolues qeramik në pajisjet e ndërprerësit vakum të mesëm ose të lartë të tensionit / monedhës.

Si aplikim i saj i posaçëm, është e domosdoshme një shtresë metalike e plating në të dy skajet, gjithashtu nevojitet sipërfaqja me xham. Ndërprerësi vakum tub qeramike ne prodhues të ketë një forcë të besueshme brazing, hermeticity ideale. Metallized Ceramics

Pjesa e vogël e vogël deri në një pjesë të madhe të madhësisë është disponueshmëria, min. diametri mund të jetë 1mm, diametri më i madh është deri në 800mm. Plating tipike si më poshtë:

1. Raw ceramic + Mo / Mn metallization 2. Raw qeramike + Mo / Mn metallization + Nickle plating

Ne jemi të aftë të ofrojmë saktësi të lartë metalike tub qeramike nëpërmjet shumëllojshmëri të rëndë, machining CNC, proceset e prerjes. Toleranca më e mirë mund të jetë +/- 0.001 për gjatësi, +/- 0.005 për diametër të brendshëm dhe të jashtëm . Prototyping për prodhimin në masë është një avantazh për ne për shkak të linjës sonë të prodhimit të plotë.

Të afërta Qeramikë metalizuar

Vërejtje: Ne prodhojmë një gamë të gjerë të izolatorëve të metalizuar të qeramikës, duke përfshirë unazën e metalizuar të qeramikës, diskun metalik të qeramikës, substrate metalike të qeramikës, bazën e metalizuar të qeramikës dhe kështu me radhë.

Al2o3 Metallized Substrate Metalized ceramic parts Vacuum interrupter part Metallized ceramic base

Fluksi kryesor i prodhimit

Ne kemi një të plotë të plotë të pajisjeve të prodhimit për qeramika metalizuar nga formimi në electroplating. Kjo na ndihmon të bëjmë konsistencën dimensionale shumë mirë. Gjithashtu, duke na ndihmuar për të ofruar një çmim konkurrues.

Manufacturing Process for Metallized Ceramics


FAQ

Q 1. A është në dispozicion për të ofruar produkte të personalizuara?

A: Ne mund të mbështesim kërkesat e bëra sipas porosisë sipas dimensioneve të ndryshme, projektimit dhe metalizimit dhe plating.

Pyetje 2. Kur mund të marr çmimin?

Përgjigje: Ne rregullisht citojmë brenda 24 orëve pasi ne marrim kërkesën tuaj.

Q 3. Sa zgjat procedura e tërë procedura?
A: Pasi të vendosni një urdhër, koha e prodhimit është rreth 25 ditë pune.

Pyetje 4. Po në lidhje me datën e transportit dhe dorëzimit?

A: Zakonisht ne përdorim Int`l shprehin nga forwarder tonë, ose me numrin e llogarisë së klientit. Është rreth 3 ~ 5 ditë pune.

Q 5. Si të sigurohet kualiteti?

A: Dimensioni nga çdo grumbull do të kryhet inspektimi i mostrës sipas standardit ndërkombëtar AQL. 100% inspektimi kozmetik do të bëhet.

Kategoritë e Produktit : Qeramikë të metalizuar > Komponenta qeramike me vakum

Email tek ky furnizues
  • Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere