Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Produkte

Home > Produkte > Qeramikë të metalizuar > Komponenta qeramike me vakum > Veshje izoluese qeramike metalike për Gastriode

Veshje izoluese qeramike metalike për Gastriode
Veshje izoluese qeramike metalike për Gastriode
Veshje izoluese qeramike metalike për Gastriode
Veshje izoluese qeramike metalike për Gastriode

Veshje izoluese qeramike metalike për Gastriode

Çmimi i njësisë: USD 0.5 - 1 / Piece/Pieces
Lloji i pageses: T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
Incoterm: FOB,CFR,CIF,FCA
Min. urdhër: 100 Piece/Pieces
Koha e dërgimit: 30 ditë

Kontaktoni Tani Shtoni në shportë

Shkarko:

  • Info bazë
  • përshkrim i produktit
  • Email
Info bazë

Numri i modelit.: Standard or custom-made

Material: Min. 95% Alumina

Color: White, Pink Optional

Type: Metallizing Ceramic Insulator

Metallization Type: Mo/Mn ,W Optional

Coating Type: Nickle Plating

Thickness Of Metallization: 20~40um

Thickness Of Plating: Thin Or Thick Film Avaiable

Precision Process: Fine Grinding

Feature: High Bonding Strength With Ideal Hermercity

Application: Ceramic Insulator For Gastriode

Additional Info

paketim: Paketimi i vakumit me kartonin e eksportit

prodhimtari: 50,000pcs/month

markë: Qeramika Jinghui

transport: Ocean,Land,Air

Vendi i origjinës: Kinë

Aftësia e Furnizimit: 200,000pcs/month

certifikatë: RoHS

Kodi HS: 8547100000

port: Shenzhen Port

përshkrim i produktit

Veshje izoluese qeramike metalike për Gastriode

Izolues qeramik për gastriod është bërë nga min. 95% alumini,. Ne kemi një proces selektiv të formimit për t'i prodhuar ato sipas aplikimit të veçantë të klientit, kërkesë specifike, të tilla si presion të thatë, shtypje të nxehtë, ISO ngutshme.

Në rast të zakonshëm, të dy molibden-mangan dhe Tungsten si një paste shumë e popullarizuar metalizimi duhet të kromohen në sipërfaqe të caktuara të trupit qeramik plotësojnë përdorimin e brazingut midis metalit dhe qeramikës, pastaj mbulojnë me plasje me nikel, plating ari dhe kështu me radhë.

Trupi i metalizuar prej qeramike ka një forcë shumë të mirë lidhëse me ajrosje ideale në teknologjinë e bashkimit të qeramikës me metalin.

Metallized Ceramic Isolator


Tiparet e kryeministrit:

Fuqia e shkëlqyeshme e lidhjes me normën e rrjedhjes ideale Dendur, jo-poroz dhe i vakët ● Rezistencë e volumit të lartë

Koeficienti i ulët i zgjerimit ........................................... Reziston sulmi kimik .............................. Rezistent ndaj zjarrit dhe jo-shpërhapjes

● Lehtë pranon Mo / Mn ose W metallizing për brazing temperaturë të lartë të ndryshme metalike në kuvendet qeramike

Forca jonë:

● Ofrimi i çmimit konkurrues ● Mbështetja e standardeve për artikujt me porosi

● Gjendja e procesit të seksionit të seksionit të seksionit të shpejtë ● Reagim i shpejtë me shpërndarje fleksibël ● Prototyping për aftësinë e prodhimit në masë

Përfitimi i klientëve

● Kosto efektive ● Orari fleksibël i prodhimit ● Klienti mund të përpilojë saktësinë e tyre ideale

● Mbështetni një grumbull shumë të vogël ose një urdhër prove për të përmbushur nevojat e R & D ● Ofroni konsulencë teknike dhe mbështetje

Të afërta Qeramikë metalizuar

Ne ofrojmë një shumëllojshmëri të madhe të izolatorëve metalikë të ndryshëm të klasës së ndryshme, si tubat metalikë të qeramikës, substrate metalike të mbështjellë, unazën e metalizuar të qeramikës, disk metalik të qeramikës.

Ceramic metalized cylinder Ceramic metalization body Metallized ceramic washer Metallized ceramic spacer

Fluksi kryesor i prodhimit

Ne kemi një të plotë të plotë të pajisjeve të prodhimit për qeramika metalizuar nga formimi në electroplating. Kjo na ndihmon të bëjmë konsistencën dimensionale shumë mirë. Gjithashtu, duke na ndihmuar për të ofruar një çmim konkurrues.

Manufacturing Process for Metallized Ceramics


FAQ

Q 1. A është në dispozicion për të ofruar produkte të personalizuara?

A: Ne mund të mbështesim kërkesat e bëra sipas porosisë sipas dimensioneve të ndryshme, projektimit dhe metalizimit dhe plating.

Pyetje 2. Kur mund të marr çmimin?

Përgjigje: Ne rregullisht citojmë brenda 24 orëve pasi ne marrim kërkesën tuaj.

Q 3. Sa zgjat procedura e tërë procedura?
A: Pasi të vendosni një urdhër, koha e prodhimit është rreth 25 ditë pune.

Pyetje 4. Po në lidhje me datën e transportit dhe dorëzimit?

A: Zakonisht ne përdorim Int`l shprehin nga forwarder tonë, ose me numrin e llogarisë së klientit. Është rreth 3 ~ 5 ditë pune.

Q 5. Si të sigurohet kualiteti?

A: Dimensioni nga çdo grumbull do të kryhet inspektimi i mostrës sipas standardit ndërkombëtar AQL. 100% inspektimi kozmetik do të bëhet.

Kategoritë e Produktit : Qeramikë të metalizuar > Komponenta qeramike me vakum

Email tek ky furnizues
  • Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere