Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Produkte

Home > Produkte > Qeramikë të metalizuar > Komponenta qeramike me vakum > Strehim qeramik metalik i zjarrtë për hidrogjenin Thyratron

Strehim qeramik metalik i zjarrtë për hidrogjenin Thyratron
Strehim qeramik metalik i zjarrtë për hidrogjenin Thyratron
Strehim qeramik metalik i zjarrtë për hidrogjenin Thyratron
Strehim qeramik metalik i zjarrtë për hidrogjenin Thyratron

Strehim qeramik metalik i zjarrtë për hidrogjenin Thyratron

Lloji i pageses: T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
Incoterm: FOB,CFR,CIF,FCA
Min. urdhër: 10 Piece/Pieces
Koha e dërgimit: 30 ditë

Kontaktoni Tani Shtoni në shportë

Shkarko:

  • Info bazë
  • përshkrim i produktit
  • Email
Info bazë

Numri i modelit.: Customized

Material: Min. 95% Alumina

Color: White, Pink Optional

Type: Metallized Ceramic Housing

Metallization Type: Mo/Mn ,W Optional

Coating Type: Nickle Plating

Thickness Of Metallization: 20~40um

Thickness Of Plating: Thin Or Thick Film Avaiable

Precision Process: Fine Grinding

Feature: High Bonding Strength With Ideal Hermercity

Application: Ceramic Housing For Hydrogen Thyratron

Additional Info

paketim: Paketimi i vakumit me kartonin e eksportit

prodhimtari: 50,000pcs/month

markë: Qeramika Jinghui

transport: Ocean,Land,Air

Vendi i origjinës: Kinë

Aftësia e Furnizimit: 200,000pcs/month

certifikatë: RoHS

përshkrim i produktit

Strehim qeramik metalik i zjarrtë për hidrogjenin Thyratron

Strehëzat metalike të qeramikës për hidrogjenin Thyratron janë bërë nga oksidet e aluminit me min. 95% pastërti, Ajo mund të jetë formuar nëpërmjet shtypjes së thatë, shtypje të nxehtë, ISO shtypur. Në rast të zakonshëm, të dy molibden-mangan dhe Tungsten si një paste shumë e popullarizuar metallizing duhet të kromuar në sipërfaqe të caktuara të trupit qeramike përmes banding, shtypjen ekran, brushing, spërkatje për të përmbushur përdorimin e brazing mes metalit dhe qeramike.

Trupi i metalizuar prej qeramike ka një forcë shumë të mirë lidhëse me ajrosje ideale në teknologjinë e bashkimit të qeramikës me metalin.

Metallized Ceramic Isolator

Me përjashtim të izolatorit metalik të qeramikës, ne gjithashtu prodhojnë të ndryshme të vulave qeramike, qeramika tekstile, burr qeramike grirë, substrate qeramike, tuba qeramike dhe kështu me radhë.

Tiparet e kryeministrit:

● Lejon lehtë Mo / Mn ose W metallizing për brazing temperaturë të lartë të ndryshme metalike për kuvendet qeramike

Fuqia e shkëlqyeshme e lidhjes me normën e rrjedhjes ideale .................................. Dendur, jo-poroz dhe vakum i ngushtë

● Rezistencë e volumit të lartë Koeficienti i ulët i zgjerimit Reziston sulm kimik qëndrueshëm ndaj zjarrit dhe jo-outgassing

Forca jonë:

● Ofrimi i çmimit konkurrues ● Mbështetja e standardit për artikullin me porosi ● Gjendja e procesit të saktësisë së mesme të artit

● Përgjigje e shpejtë me shpërndarje fleksibël ● Prototyping për aftësinë e prodhimit në masë

Përfitimi i klientëve

● Kosto efektive ● Orari fleksibil i prodhimit ● Konsumatori mund të dizajnojë saktësinë e tyre ideale ● Mbështetni porosi shumë të vogla ose të provave

● Ofrimi i informacionit teknik dhe konsulencës

Aplikimi tipik:

Këto komponente vakum qeramike janë përdorur gjerësisht në ndërprerësit vakum, tuba Electron, tub shkarkimin e gazit, kondensator vakum, thyristors vakum, arresters mbinxehje, housings tiristor, housings diodë, tuba rrjetit të energjisë, tuba valë udhëtimi, unaza izolues dhe cilindër, tuba me rreze X dhe një pajisje të ndryshme të vakumit bazuar në aplikimin e ndërprerësit.

Të lidhura Qeramika metalizuar

Metallized ceramic disc Alumina metalized body Metallized ceramic substrate Metallic coated ceramic insulator


Fluksi kryesor i prodhimit

Ne kemi një të plotë të plotë të pajisjeve të prodhimit për qeramika metalizuar nga formimi në electroplating. Kjo na ndihmon të bëjmë konsistencën dimensionale shumë mirë. Gjithashtu, duke na ndihmuar për të ofruar një çmim konkurrues.

Manufacturing Process for Metallized Ceramics


FAQ

Q 1. A është në dispozicion për të ofruar produkte të personalizuara?

A: Ne mund të mbështesim kërkesat e bëra sipas porosisë sipas dimensioneve të ndryshme, projektimit dhe metalizimit dhe plating.

Pyetje 2. Kur mund të marr çmimin?

Përgjigje: Ne rregullisht citojmë brenda 24 orëve pasi ne marrim kërkesën tuaj.

Q 3. Sa zgjat procedura e tërë procedura?
A: Pasi të vendosni një urdhër, koha e prodhimit është rreth 25 ditë pune.

Pyetje 4. Po në lidhje me datën e transportit dhe dorëzimit?

A: Zakonisht ne përdorim Int`l shprehin nga forwarder tonë, ose me numrin e llogarisë së klientit. Është rreth 3 ~ 5 ditë pune.

Q 5. Si të sigurohet kualiteti?

A: Dimensioni nga çdo grumbull do të kryhet inspektimi i mostrës sipas standardit ndërkombëtar AQL. 100% inspektimi kozmetik do të bëhet.

Kategoritë e Produktit : Qeramikë të metalizuar > Komponenta qeramike me vakum

Email tek ky furnizues
  • Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere