Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Oksid alumini Trupi qeramik i metalizuar për Thististor
Oksid alumini Trupi qeramik i metalizuar për Thististor
Oksid alumini Trupi qeramik i metalizuar për Thististor

Oksid alumini Trupi qeramik i metalizuar për Thististor

Çmimi i njësisë: USD 40 - 50 / Piece/Pieces
Lloji i pageses: T/T,Paypal,Western Union
Incoterm: FOB,CFR,CIF,EXW,FCA,CPT,CIP
Min. urdhër: 10 Piece/Pieces
Koha e dërgimit: 30 ditë

Kontaktoni Tani Shtoni në shportë

Shkarko:

Info bazë

  Numri i modelit.: Customized

  Material: Min. 95% Alumina

  Color: White, Pink Optional

  Type: Metallized Ceramic Body

  Metallization Type: Mo/Mn ,W Optional

  Coating Type: Nickle Plating

  Thickness Of Metallization: 20~40um

  Thickness Of Plating: Thin Or Thick Film Avaiable

  Precision Process: Fine Grinding

  Feature: High Bonding Strength With Ideal Hermercity

  Application: Ceramic Body For X-ray Tubes

Additional Info

  paketim: Paketimi vakum me karton eksporti

  prodhimtari: 50,000pcs/month

  markë: Qeramika Jinghui

  transport: Ocean,Land,Air

  Vendi i origjinës: Kinë

  Aftësia e Furnizimit: 200,000pcs/month

  certifikatë: RoHS

  Kodi HS: 8547100000

  port: Shenzhen Port

përshkrim i produktit

Oksid alumini Trupi qeramik i metalizuar për Thististor

Trupi qeramik me pastërti të lartë për tyristorin është bërë prej aluminit 95%, aluminit 97.5%, ose përmbajtje më të lartë. Kemi një proces formimi selektiv për t’i prodhuar ato sipas aplikimit specifik të klientit, kërkesë specifike, siç është shtypja e thatë, shtypja e nxehtë, shtypja ISO.

Në rastin e zakonshëm, të dy molibden-mangani dhe Tungsten si një pastë metalike shumë e njohur duhet të vendosen sipërfaqe të caktuar të trupit qeramik plotësojnë përdorimin e gërshetave midis metaleve dhe qeramikës, pastaj duke mbuluar me pllaka nikeli, plating ari etj.

Trupi i metalizuar i qeramikës ka një forcë shumë të mirë lidhëse me rezistencën vertikale në teknologjinë e bashkimit qeramik me atë metal.

Karakteristikat kryesore të qeramikës së metalizuar

Strength Forcë e shkëlqyeshme e lidhjes me shkallën ideale të rrjedhjes ....................................... E dendur, jo poroze dhe e ngushtë vakum

Resist Rezistencë e vëllimit të lartë Koeficienti i ulët i zgjerimit reziston sulm kimik qëndrueshëm ndaj zjarrit dhe jo-outgassing

Accepts Pranon me shpejtësi metalizimin e Mo / Mn ose W për gërshetimin e temperaturës së lartë të shumëllojshmërisë së metaleve në asambletë qeramike

Forca jonë për izoluesin e qeramikës së metalizuar

● Kosto efektive me cilësi të besueshme Standard Standard standardi për artikullin e bërë me porosi process Procesi i precizionit sekondar të artit

Response Përgjigje e shpejtë brenda 24 orëve me shpërndarje në kohë dhe fleksibël ● Prototipizim me sasi të vogël për aftësinë e prodhimit në masë Përfitimi i klientëve për përbërësin qeramik vakum

● Me kosto efektive schedule Orari fleksibël i prodhimit ● Konsumatori mund të hartojë saktësinë e tyre ideale

● Mbështetni një grumbull shumë të vogël ose një gjykim për të përmbushur nevojat e R&D er Ofroni konsultim dhe mbështetje të informacionit teknik


Biseda kryesore e rrjedhës prodhuese

Ne kemi një gjithëpërfshirje të plotë të pajisjeve të prodhimit për qeramikën e metalizuar nga formimi në elektroplating.

Na ndihmon të bëjmë konsistencën dimensionale shumë mirë. Gjithashtu, duke na ndihmuar të ofrojmë një çmim konkurrues.

Manufacturing Process for Metallized Ceramics


FAQ (Pyetjet e bëra më shpesh)

P 1. A është në dispozicion për të siguruar produkte të personalizuara?

Përgjigje: Ne mund të mbështesim kërkesën e bërë me porosi sipas dimensioneve të ndryshme, modelimit dhe metalizimit dhe plating.

P 2. Kur mund ta marr çmimin?

Përgjigje: Ne citojmë rregullisht brenda 24 orësh pasi të marrim kërkesën tuaj.

P 3. Sa kohë zhvillohet e gjithë procedura?
Përgjigje: Pasi të vendosni një porosi, koha e prodhimit është rreth 25 ditë pune.

P 4. Po në lidhje me datën e transportit dhe dorëzimit?

Përgjigje: Normalisht ne përdorim Int`l Express nga dërguesi ynë, ose me numrin e llogarisë së klientit. Bëhet fjalë për 3 ~ 5 ditë pune.

P 5. Si të sigurohet cilësia?

Një: Inspektimi i marrjes së mostrave do të bëhet sipas standardit ndërkombëtar AQL. Do të bëhet inspektimi 100% kozmetik.

Kategoritë e Produktit : Qeramikë të metalizuar > Komponenta qeramike me vakum

Email tek ky furnizues

Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere

Lista e produkteve të përafërta