Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Krahu qeramike gjysmëpërçues alumini
Krahu qeramike gjysmëpërçues alumini
Krahu qeramike gjysmëpërçues alumini

Krahu qeramike gjysmëpërçues alumini

Lloji i pageses: T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
Incoterm: FOB,CIF,FCA
Min. urdhër: 1 Set/Sets
Koha e dërgimit: 45 ditë

Kontaktoni Tani Shtoni në shportë

Info bazë

  Numri i modelit.: JH.SC.017

  Material: 99.5% Alumina

  Color: Ivory

  Precision Process: Flat Grinding With CNC Machining

  Flatness: 0.001

  Tolerance: Best To Be 0.001mm

  Features: Excellent Wear Resistance, Chemical Resistance

  Application: Work As Ceramic Robot Arm In Semiconductor Device

Additional Info

  paketim: Kartoni i eksportit me kuti prej druri

  prodhimtari: 1000pcs/month

  markë: Qeramika Jinghui

  transport: Ocean,Land,Air

  Vendi i origjinës: Kinë

  Aftësia e Furnizimit: 5000 pieces/month

  certifikatë: RoHS

përshkrim i produktit

Dora e qeramikës Alumina e quan krahun robotik qeramik, që përdoret gjerësisht në pajisjet, pajisjet dhe makinat gjysmëpërçuese. Pastaj kërkohet që krahu i robotit të ketë vetitë shumë të qëndrueshme, kështu qeramika e oksidit të aluminit prej 99.5% duhet gjithmonë të zgjidhet si një material për ndërtimin e këtyre komponentëve qeramike.

Koka qeramike e aluminit ka një avantazh të dukshëm në krahasim me ato metalike, siç janë rezistenca më e madhe ndaj konsumit, izolimi i shkëlqyer, rezistenca e lartë ndaj temperaturës dhe anti-korrozioni. Për shkak të këtyre pronave në vetvete, ajo mund të përdoret në shumëllojshmëri eviroment ashpër, si tempreature shumë të lartë, kimike dhe gjendjen fshesë
, ndërkohë që ka një jetë shumë më të gjatë shërbimi sesa krahu metalik.

Ne kemi një shumëllojshmëri makinerish me precizion të lartë, siç është makina me sipërfaqe super të lartë dhe CNC, mund të na ndihmojë që makina e qeramikës të jetë shumë e çmuar në përmasa. Çfarëdo që të jetë prototyping ose prodhim në masë për kosto poshtë, ne do t'ju arrijmë.


Ky lloj krahe gjermane qeramike përdoret zakonisht në pajisjet e gjysmëpërçuesit, makinerisë, kujdesit mjekësor dhe fushës së vakumit.

Shërbimi ynë e

Why choose us


Prezantimi i kompanisë


Ne, në Jinghui Industrisë Ltd, është një prodhuesi kryesor i avancuar qeramike komponentëve në Kinë për më shumë se 11 vjet.


Metodat e prodhimit të përzgjedhjes përfshijnë shtypjen e thatë, shtypjen e nxehtë, shtypjen isostatike, formimin e injektimit me qeramikë, nxjerrjen me përzgjedhjen e materialeve. Gjithashtu ne kemi përpunimin tonë të plotë të saktë të precison dhe të qitjes linjë prodhimi. Të tilla si metallizing, lustrim, bluarje gjobë, machining CNC, prerja lazer dhe kështu me radhë.


Produktet e cilësisë vijnë nga arti i gjendjes së proceseve prodhuese, gjithashtu ka nevojë për mjet të avancuar të inspektimit. Pajisjet kryesore të inspektimit përfshijnë CMM, projektor etj.


Me produktet tona të besueshme, shërbim profesional dhe kredi të mirë të themeluar me klientët, ne kemi eksportuar prodhimet tona në Evropë, Amerikës së Veriut, Azi, Amerikën e Jugut, Afrikën e Jugut, mbi 50 vende

Avantazhi ynë

PlantWorkshop and quality guarantee


Informatat kontaktuese

Contact us

Kategoritë e Produktit : Komponenta qeramike e inxhinierisë > Komponenta qeramike strukturore

Email tek ky furnizues

Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere

Lista e produkteve të përafërta