Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Produkte

Home > Produkte > Komponenta qeramike e inxhinierisë > Komponenta qeramike strukturore > 99.5% krahun e qeramikës robotike të aluminit

99.5% krahun e qeramikës robotike të aluminit

99.5% krahun e qeramikës robotike të aluminit

Lloji i pageses: T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
Incoterm: FOB,CIF,FCA
Min. urdhër: 1 Set/Sets
Koha e dërgimit: 45 ditë

Kontaktoni Tani Shtoni në shportë

  • Info bazë
  • përshkrim i produktit
  • Email
Info bazë

Numri i modelit.: JH.SC.015

Material: 99.5% Alumina

Color: Ivory

Precision Process: Flat Grinding With CNC Machining

Flatness: 0.001

Tolerance: Best To Be 0.001mm

Features: Excellent Wear Resistance, Chemical Resistance

Application: Work As Ceramic Robot Arm In Semiconductor Device

Additional Info

paketim: Kartoni i eksportit me kuti prej druri

prodhimtari: 1000pcs/month

markë: Qeramika Jinghui

transport: Ocean,Land,Air

Vendi i origjinës: Kinë

Aftësia e Furnizimit: 5000 pieces/month

certifikatë: RoHS

përshkrim i produktit

Ne jemi në gjendje të furnizojmë shumë lloje të ndryshme të krahut të avancuar robotik qeramik në 99.5% qeramikë të oksidit të aluminit, ose pastërti më të lartë.

Koka qeramike e aluminit ka një avantazh të dukshëm në krahasim me ato metalike, siç janë rezistenca më e madhe ndaj konsumit, izolimi i shkëlqyer, rezistenca e lartë ndaj temperaturës dhe anti-korrozioni. Për shkak të këtyre pronave në vetvete, ajo mund të përdoret në shumëllojshmëri eviroment ashpër, si tempreature shumë të lartë, kimike dhe gjendjen fshesë
, ndërkohë që ka një jetë shumë më të gjatë shërbimi sesa krahu metalik.

Ne kemi një shumëllojshmëri makinerish me precizion të lartë, siç është makina me sipërfaqe super të lartë dhe CNC, mund të na ndihmojë që makina e qeramikës të jetë shumë e çmuar në përmasa. Çfarëdo që të jetë prototyping ose prodhim në masë për kosto poshtë, ne do t'ju arrijmë.


Ky lloj krahe gjermane qeramike përdoret zakonisht në pajisjet e gjysmëpërçuesit, makinerisë, kujdesit mjekësor dhe fushës së vakumit.

Shërbimi ynë

Why choose us


Prezantimi i kompanisë


Ne, në Jinghui Industrisë Ltd, është një prodhuesi kryesor i avancuar qeramike komponentëve në Kinë për më shumë se 11 vjet.


Metodat e prodhimit të përzgjedhjes përfshijnë shtypjen e thatë, shtypjen e nxehtë, shtypjen isostatike, formimin e injektimit me qeramikë, nxjerrjen me përzgjedhjen e materialeve. Gjithashtu ne kemi përpunimin tonë të plotë të saktë të precison dhe të qitjes linjë prodhimi. Të tilla si metallizing, lustrim, bluarje gjobë, machining CNC, prerja lazer dhe kështu me radhë.


Produktet e cilësisë vijnë nga arti i gjendjes së proceseve prodhuese, gjithashtu ka nevojë për mjet të avancuar të inspektimit. Pajisjet kryesore të inspektimit përfshijnë CMM, projektor etj.

Me produktet tona të besueshme, shërbim profesional dhe kredi të mirë të themeluar me klientët, ne kemi eksportuar prodhimet tona në Evropë, Amerikës së Veriut, Azi, Amerikën e Jugut, Afrikën e Jugut, mbi 50 vende


Avantazhi ynë

PlantWorkshop and quality guarantee


Informatat kontaktuese

Contact us

Kategoritë e Produktit : Komponenta qeramike e inxhinierisë > Komponenta qeramike strukturore

Email tek ky furnizues
  • Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere