Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Diamant i lëmuar 99,5% Shtyllë Qeramike Alumine
Diamant i lëmuar 99,5% Shtyllë Qeramike Alumine
Diamant i lëmuar 99,5% Shtyllë Qeramike Alumine

Diamant i lëmuar 99,5% Shtyllë Qeramike Alumine

Lloji i pageses: T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
Incoterm: FOB,CIF,FCA
Min. urdhër: 500 Set/Sets
Koha e dërgimit: 30 ditë

Kontaktoni Tani Shtoni në shportë

Info bazë

  Numri i modelit.: Customized

  Max. Overall Length: 500mm

  Precision Process: Fine Grinding, Machining

  Min. ID: 1mm

  Min. Wall Thickness: 0.6mm

  Features: Excellent Wear Resistance, Anti-high Temperature

  Application: Ceramic Pin, Ceramic Insert, Ceramic Rod

  Material: Alumina

  Color: Pure White, Ivory, Black

  Max. OD: 50mm

Additional Info

  paketim: Kartoni i eksportit

  prodhimtari: 100,000 sets/month

  markë: Qeramika Jinghui

  transport: Ocean,Land,Air

  Vendi i origjinës: Kinë

  Aftësia e Furnizimit: 500,000 sets/month

  certifikatë: RoHS

përshkrim i produktit

Diamant i lëmuar 99,5% Shtyllë Qeramike Alumine

Shtylla qeramike është bërë nga materiali qeramik i aluminit me pastërti të lartë, i formuar nga shtypja e thatë, formimi i injeksionit, shtypja e nxehtë, dhe shkrirja dhe përpunimi i precizionit të temperaturës së lartë, me një numër avantazhesh, siç janë rezistenca ndaj gërryerjes, rezistenca ndaj korrozionit, fortësia e lartë, rezistenca e lartë etj. koeficienti i ulët i fërkimit. Për shkak të këtyre pronave, shufrat qeramike të aluminit mund të funksionojnë nën mjedis të ashpër, si temperatura më e lartë e punës 1600 shkallë celsius, ambienti acidi dhe alkaline etj.

Materialet tona të rregullta qeramike janë zirkonia, alumina 95% ~ 97%, alumina 99%, alumina 99.5%, alumina 99.9%, nitriti i silikonit, etj.

Ato përdoren gjerësisht në pajisjet mjekësore, makineri precize, pajisje precizuese matëse dhe testuese dhe pajisje lazer

Specifikim:

1.Përmbajtja e aluminit: 96%, 99%, 99.5%, 99.7% opsionale

Gama e diametrit 2.3 ~ 50 mm

3.Rodat në Round, Square dhe Drejtkëndëshe janë në dispozicion.

4.Mjekimi sipërfaqësor: sipërfaqja cilindrike që lëmohet


Produkte të lidhura:

Magnesia stablized zirconia ceramic rodHigh precision c799 alumina ceramic barceramic guide pin


Pse na zgjodhet ne?


1. Mbështetni nevojën e bërë me porosi , çfarëdo qoftë, është projekti i prototipit, ose programi i uljes së kostos.

2. Me më shumë se 15 vjet OEM, përvojë prodhuese ODM.

3. Me pajisje të prodhimit gjithëpërfshirës të brendshëm nga formimi në procesin sekondar.

4.KompetitI çmimi me kërkesë të nivelit të ulët MOQ .

5. Disponueshmëria e mostrave falas për tubin qeramik të metalizuar me pajisje.


Paraqitja e ndërmarrjes

Company profilePërparësia jonë

Workshop and quality guarantee


Informacioni i kontaktit

Contact us

Kategoritë e Produktit : Tubat qeramike > Shufra qeramike

Email tek ky furnizues

Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere

Lista e produkteve të përafërta