Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Produkte

Home > Produkte > Qeramikë të metalizuar > Tub metalik me qeramikë > Strehim metalik me qeramikë të aluminit të lartë të pastërtisë

Strehim metalik me qeramikë të aluminit të lartë të pastërtisë
Strehim metalik me qeramikë të aluminit të lartë të pastërtisë
Strehim metalik me qeramikë të aluminit të lartë të pastërtisë

Strehim metalik me qeramikë të aluminit të lartë të pastërtisë

Çmimi i njësisë: USD 30 - 50 / Piece/Pieces
Lloji i pageses: L/C,T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
Incoterm: FOB,CFR,CIF,FCA
Min. urdhër: 50 Piece/Pieces
Koha e dërgimit: 30 ditë

Kontaktoni Tani Shtoni në shportë

  • Info bazë
  • përshkrim i produktit
  • Email
Info bazë

Numri i modelit.: Standard or custom-made

Material: Min. 95% Alumina

Color: Pure White

Metallization Type: Mo/Mn, Or W Optional

Thickness Of Metallization: 20~40um

Coating Type: Nickle Plating

Thickness Of Plating: Thin Or Thick Film Avaiable

Feature: High Bonding Strength

Application: Ceramic Housing For Vacuum Electron Tube

Additional Info

paketim: Paketimi i vakumit me kartonin e eksportit

prodhimtari: 50,000pcs/month

markë: Qeramika Jinghui

transport: Ocean,Land,Air

Vendi i origjinës: Kinë

Aftësia e Furnizimit: 500,000pcs/month

certifikatë: RoHS

Kodi HS: 8547100000

port: Shenzhen Port,Hongkong Port

përshkrim i produktit

Strehim metalik me qeramikë të aluminit të lartë të pastërtisë

Depozitimi i veshjes metalike me ngjyra të bazuara në molibden-mangan (Mo-Mn) / Tungsten (W), pasuar me nikel / plating ari, Më pas, një ndërfaqe e ofruar që mundëson qeramike në metal ose qeramikë në bashkim qeramik me anë të brazingut nëpërmjet lidhjes.

Në rast të zakonshëm, shtresa e shtresës metalizuese aplikohet me një trashësi tipike prej 10 deri 30 μm pas shërimit. Procesi i sinterizimit të metalizimit kontrollohet me kujdes për të arritur një përzierje të balancuar të grimcave të molibdenit të rrethuar nga një matricë qelqi për të siguruar forcë të lartë lidhëse midis shtresës së metalizuar dhe bazës së qeramikës. Në mënyrë që të rritet wettability në përpunimin e mëvonshme brazing, ne kemi bërë nikel plating të jetë 3 ~ 10um. Ne mund të ofrojmë një përzgjedhje të llojeve të metalizimit si më poshtë:

1. Metalurgjia e parë qeramike + Mo / Mn 2. Qeramika e papërpunuar + Ag plating 3. Raw ceramic + Plating 4. Raw metalike ceramic + W + Au plating

5. Raw qeramike + Mo / Mn metallization + Ni plating Metallized Ceramic Cylinder


Parametrat Key echnical

Leak Rate
1x10-11Pa.m3/s
Metal Layer Tensile Strength
120Mpa
Volume Resistivity
108Ω•cm
Coefficient of Thermal Expansion
(6.5 ~ 8.0) × 10-6 /°C
Insulation Strength
18kV/mm (DC)
Dielectric Constant
9~10(1MHz, 20°C)
Cosmetic Quality:1. No cracks, no bubbles; 2. Evenly distributed glaze; 3. No contamination

Karakteristikat:

● Rezistencë e lartë e lidhjes / brazingut Shkalla e ulët e rrjedhjes Fuqia e lartë e izolimit Forca e lartë mekanike Zgjerimi i ulët termik

Rezistente ndaj korrozionit pa ndryshk ● Min. rezistencë elektrike dhe ngushtësi vakum


Aplikacion:

Përdorur gjerësisht në ndërprerësit vakum, tuba Electron, tub shkarkimit të gazit, kondensator vakum, thyristors vakum, arresters mbinxehje , housings tiristor , housings Dioda, tuba rrjetit të energjisë, tuba valë udhëtim, unaza izolues dhe cilindër, tuba me rreze X dhe kështu me radhë

Qeramikë metalike të ngjashme

Alumina metalized body 2 Pin metallized ceramic part Ceramic feedthru with metallization Ceramic coil base


Fluksi kryesor i prodhimit

Ne kemi një të plotë të plotë të pajisjeve të prodhimit për qeramika metalizuar nga formimi në electroplating. Kjo na ndihmon të bëjmë konsistencën dimensionale shumë mirë. Gjithashtu, duke na ndihmuar për të ofruar një çmim konkurrues.

Manufacturing Process for Metallized Ceramics


FAQ

Q 1. A është në dispozicion për të ofruar produkte të personalizuara?

A: Ne mund të mbështesim kërkesat e bëra sipas porosisë sipas dimensioneve të ndryshme, projektimit dhe metalizimit dhe plating.

Pyetje 2. Kur mund të marr çmimin?

Përgjigje: Ne rregullisht citojmë brenda 24 orëve pasi ne marrim kërkesën tuaj.

Q 3. Sa zgjat procedura e tërë procedura?
A: Pasi të vendosni një urdhër, koha e prodhimit është rreth 25 ditë pune.

Pyetje 4. Po në lidhje me datën e transportit dhe dorëzimit?

A: Zakonisht ne përdorim Int`l shprehin nga forwarder tonë, ose me numrin e llogarisë së klientit. Është rreth 3 ~ 5 ditë pune.

Q 5. Si të sigurohet kualiteti?

A: Dimensioni nga çdo grumbull do të kryhet inspektimi i mostrës sipas standardit ndërkombëtar AQL. 100% inspektimi kozmetik do të bëhet.

Kategoritë e Produktit : Qeramikë të metalizuar > Tub metalik me qeramikë

Email tek ky furnizues
  • Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere

Related Products