Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Produkte

Home > Produkte > Qeramikë të metalizuar > Unaza Qeramike e Metallizuar > Distancues metalik me qeramikë të aluminit me saktësi të lartë

Distancues metalik me qeramikë të aluminit me saktësi të lartë
Distancues metalik me qeramikë të aluminit me saktësi të lartë
Distancues metalik me qeramikë të aluminit me saktësi të lartë
Distancues metalik me qeramikë të aluminit me saktësi të lartë
Distancues metalik me qeramikë të aluminit me saktësi të lartë

Distancues metalik me qeramikë të aluminit me saktësi të lartë

Çmimi i njësisë: USD 1.25 - 3 / Piece/Pieces
Lloji i pageses: T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
Incoterm: FOB,CFR,CIF,FCA
Min. urdhër: 100 Piece/Pieces
Koha e dërgimit: 30 ditë

Kontaktoni Tani Shtoni në shportë

Shkarko:

  • Info bazë
  • përshkrim i produktit
  • Email
Info bazë

Numri i modelit.: Customized

Material: Min. 95% Alumina

Color: White, Pink Optional

Type: Industrial Ceramic Part

Metallization Type: Mo/Mn ,W Optional

Thickness Of Metallization: 20~40um

Thickness Of Plating: Thin Or Thick Film Avaiable

Precision Process: Fine Grinding

Application: Ceramic To Metal Jointing Technology

Coating Type: Ni, Ag Plating Optional

Feature: High Bonding Strength With Ideal Hermeticity

Additional Info

paketim: Paketimi i vakumit me kartonin e eksportit

prodhimtari: 50,000pcs/month

markë: Qeramika Jinghui

transport: Ocean,Land,Air

Vendi i origjinës: Kinë

Aftësia e Furnizimit: 200,000pcs/month

certifikatë: RoHS

Kodi HS: 8547100000

port: Shenzhen Port

përshkrim i produktit

Për shkak të të gjitha pjesëve tona metalike qeramike janë me forcë të lartë brazing, ngushtësi të jashtëzakonshme të gazit, ne kemi marrë reputacion shumë nga klientët tanë në të gjithë botën. Qeramika e metalizuar që kemi furnizuar përfshin spacer qeramike, cilindër qeramike, unaza qeramike, bazë qeramike, mbajtëse qeramike dhe shumëllojshmëri të izolatorëve qeramikë. Bojëra të trasha metalike të filmit të përdorur përdorin një formulë të fortë Moly-Manganese (MoMn) që është projektuar për substrate qeramike të oksidit. Materialet metalizuese përfshijnë një sërë metalesh të çmuara

Ne ofrojmë një gamë të gjerë të llojeve të metalizimit për të përmbushur nevojat e ndryshme të aplikacioneve të ndryshme, metalizimin tipik si më poshtë:

1. Baza qeramike + metalizimi i Mo / Mn ......................................... ............................ 2. Bazë qeramike + Metalizim Mo / Mn + Plating Nickle

3. Bazë qeramike + Metalizimi Mo / Mn + Plating Silver ...................................... .......... 4. Bazë kremash + Tunsten metalizimi + Plating ari

Tiparet e kryeministrit:

● Fuqia e shkëlqyeshme e lidhjes Hermeticiteti i jashtëzakonshëm ● Izolimi i madh elektrik Rezistenca e lartë e korrozionit Prona të mira goditjeje termike

Capability:

Furnizim me shumëllojshmëri të konfigurimeve të ndryshme komplekse Madhësia e vogël e pjesës deri në disponueshmërinë madhore të pjesës së madhe

Toleranca standarde ndaj një aftësie të saktë të lartë Prototyping për aftësinë e prodhimit në masë .

Aplikimet:

Përdoret gjerësisht në tubat e rrymës elektrike , ndërprerësit e vakumit, përshpejtuesit linear linear, tubat e tubave, p hotomultipliers, c omponents për izolatorët dhe sensorë.

Përbërës të lidhur metalik të qeramikës

Ni Plating Vacuum Tube Metallized Ceramic Spacer Aluminum Nitride Cob Substrate Ceramic Body Covered With Ag Plating

Rrjedha kryesore e prodhimit të bisedave

Ne kemi një të plotë të plotë të pajisjeve të prodhimit për qeramika metalizuar nga formimi në electroplating. Kjo na ndihmon të bëjmë konsistencën dimensionale shumë mirë. Gjithashtu, duke na ndihmuar për të ofruar një çmim konkurrues.

Manufacturing Process for Metallized Ceramics

FAQ

Q 1. A është në dispozicion për të ofruar produkte të personalizuara?

A: Ne mund të mbështesim kërkesat e bëra sipas porosisë sipas dimensioneve të ndryshme, projektimit dhe metalizimit dhe plating.

Pyetje 2. Kur mund të marr çmimin?

Përgjigje: Ne rregullisht citojmë brenda 24 orëve pasi ne marrim kërkesën tuaj.

Q 3. Sa zgjat procedura e tërë procedura?
A: Pasi të vendosni një urdhër, koha e prodhimit është rreth 25 ditë pune.

Pyetje 4. Po në lidhje me datën e transportit dhe dorëzimit?

A: Zakonisht ne përdorim Int`l shprehin nga forwarder tonë, ose me numrin e llogarisë së klientit. Është rreth 3 ~ 5 ditë pune.

Q 5. Si të sigurohet kualiteti?

A: Dimensioni nga çdo grumbull do të kryhet inspektimi i mostrës sipas standardit ndërkombëtar AQL. 100% inspektimi kozmetik do të bëhet.

Kategoritë e Produktit : Qeramikë të metalizuar > Unaza Qeramike e Metallizuar

Email tek ky furnizues
  • Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere