Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Unaza e qeramikës O Alumina e Metatizuar me nikel e kromuar
Unaza e qeramikës O Alumina e Metatizuar me nikel e kromuar

Unaza e qeramikës O Alumina e Metatizuar me nikel e kromuar

Lloji i pageses: T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
Incoterm: FOB,CFR,CIF,EXW,FCA,CPT,CIP
Min. urdhër: 100 Bag/Bags
Koha e dërgimit: 30 ditë

Kontaktoni Tani Shtoni në shportë

Shkarko:

Info bazë

  Numri i modelit.: Customized

  Material: Min. 95% Alumina

  Color: White, Pink Optional

  Type: Industrial Ceramic Part

  Metallization Type: Mo/Mn ,W Optional

  Thickness Of Metallization: 20~40um

  Thickness Of Plating: Thin Or Thick Film Avaiable

  Precision Process: Fine Grinding

  Application: Ceramic To Metal Jointing Technology

  Coating Type: Ni, Ag Plating Optional

  Feature: High Bonding Strength With Ideal Hermeticity

Additional Info

  paketim: Paketimi vakum me karton eksporti

  prodhimtari: 50,000pcs/month

  markë: Qeramika Jinghui

  transport: Ocean,Land,Air

  Vendi i origjinës: Kinë

  Aftësia e Furnizimit: 200,000pcs/month

  certifikatë: RoHS

  port: Shenzhen

përshkrim i produktit

Unaza e qeramikës O Alumina e Metatizuar me nikel e kromuar

Ne përqëndrohemi në prodhimin e një shumëllojshmëri të qeramikës së metalizuar në qeramikën e oksidit të aluminit, oksidit të berylliumit. Këto qeramika të metalizuara përdoren gjerësisht në aplikimin e vakumit të tensionit të lartë të ndryshëm me rrymë të lartë.

Për të arritur një aplikim të ndryshëm të klientëve të ndryshëm, ne ofrojmë një përzgjedhje të llojeve të metalizimit, metalizimin tipik si më poshtë:

1. Metalizimi i bazës qeramike + Molibden (Mo / Mn) ................................ 2. Baza qeramike + Mo / Metalizim Mn + Plating nickle

3. Pllaka baze qeramike + pllaka argjendi (Ag) ........................................ ................. 4. Baza qeramike + metalizim tungsteni (W) + pllaka ari

Ne kemi pajisjet e veta gjithëpërfshirëse të prodhimit në shtëpi nga formimi në përpunimin sekondar. Do të na ndihmojë të arrijmë prototipimin e një prodhimi masiv pa probleme dhe shpejt.

Metallized Alumina Ceramic Ring

Karakteristikat kryesore të qeramikës së metalizuar

lidhjes shkëlqyer dhe brazing forca hermeticity jashtëzakonshme dhe ngushtësi ajrit izolimin Great elektrike

Superior rezistenca corrision dhe stabiliteti kimike veti të mira goditje termike

Aftësia për qeramikë të metalizuar

shumëllojshmëri Furnizimi i konfigurimit kompleks ndryshme të vogla të madhësisë pjesë për pjesë shumë e madhe madhësia disponueshmërisë

Toler Toleranca standarde ndaj një aftësie me precizion të lartë Prototipimi ndaj aftësisë së prodhimit në masë .

Zbatime tipike të përbërësve të metalizuar të qeramikës

Përdoret gjerësisht në tubat e rrjetit të energjisë , ndërprerësit e vakumit, përshpejtuesit linearë m edikalë, tubat e energjisë, hotomultipliers p ,

c omponentët për izoluesit dhe sensorët.


Biseda kryesore e rrjedhës prodhuese

Ne kemi një gjithëpërfshirje të plotë të pajisjeve të prodhimit për qeramikën e metalizuar nga formimi në elektroplating.

Na ndihmon të bëjmë konsistencën dimensionale shumë mirë. Gjithashtu, duke na ndihmuar të ofrojmë një çmim konkurrues.

Manufacturing Process for Metallized Ceramics


FAQ (Pyetjet e bëra më shpesh)

P 1. A është në dispozicion për të siguruar produkte të personalizuara?

Përgjigje: Ne mund të mbështesim kërkesën e bërë me porosi sipas dimensioneve të ndryshme, modelimit dhe metalizimit dhe plating.

P 2. Kur mund ta marr çmimin?

Përgjigje: Ne citojmë rregullisht brenda 24 orësh pasi të marrim kërkesën tuaj.

P 3. Sa kohë zhvillohet e gjithë procedura?
Përgjigje: Pasi të vendosni një porosi, koha e prodhimit është rreth 25 ditë pune.

P 4. Po në lidhje me datën e transportit dhe dorëzimit?

Përgjigje: Normalisht ne përdorim Int`l Express nga dërguesi ynë, ose me numrin e llogarisë së klientit. Bëhet fjalë për 3 ~ 5 ditë pune.

P 5. Si të sigurohet cilësia?

Përgjigje: Dimensioni i çdo grumbull do të bëhet inspektimi i marrjes së mostrave sipas standardit ndërkombëtar AQL. Do të bëhet inspektimi 100% kozmetik.


Kategoritë e Produktit : Qeramikë të metalizuar > Unaza Qeramike e Metallizuar

Email tek ky furnizues

Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere

Lista e produkteve të përafërta