Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Disk qeramik i metalizuar me aluminin alumini të personalizuar

Disk qeramik i metalizuar me aluminin alumini të personalizuar

Çmimi i njësisë: USD 1.65 - 3 / Piece/Pieces
Lloji i pageses: T/T,Paypal,Western Union
Incoterm: FOB,CFR,CIF,EXW,FCA,CPT,CIP
Min. urdhër: 100 Piece/Pieces
Koha e dërgimit: 30 ditë

Kontaktoni Tani Shtoni në shportë

Shkarko:

Info bazë

  Numri i modelit.: Customised

  Material: Min. 95% Alumina

  Color: White, Pink Optional

  Type: Industrial Ceramic Part

  Metallization Type: Mo/Mn ,W Optional

  Thickness Of Metallization: 20~40um

  Thickness Of Plating: Thin Or Thick Film Avaiable

  Precision Process: Fine Grinding

  Application: Ceramic To Metal Jointing Technology

  Coating Type: Ni, Ag Plating Optional

  Feature: High Bonding Strength With Ideal Hermeticity

Additional Info

  paketim: Paketimi vakum me karton eksporti

  prodhimtari: 50,000pcs/month

  markë: Qeramika Jinghui

  transport: Ocean,Land,Air

  Vendi i origjinës: Kinë

  Aftësia e Furnizimit: 200,000pcs/month

  certifikatë: RoHS

  Kodi HS: 8547100000

  port: Shenzhen Port,HongKong Port

përshkrim i produktit

Disk qeramik i metalizuar me aluminin alumini të personalizuar

Disku qeramik i metalizuar luan gjithmonë një rol për bashkimin e pjesëve qeramike me metalet. Do të ndihmojë pjesët qeramike dhe metalike të lidhura shumë ngushtë së bashku me ngushtësinë e mirë të gazit. Në rastin e zakonshëm, disku qeramik i metalizuar është bërë nga alumina, zirkonia, beryllia, alumini nitrid, ai e ka njohur nga skedari për shkak të vetive të tij të jashtëzakonshme. Të gjithë ata mund të ndërtohen sipas specifikimeve të klientëve ose mostrave.

Ne ofrojmë një përzgjedhje të llojeve të metalizimit, metalizimin tipik si më poshtë:

1. Baza qeramike + Metalizim Mo / Mn ......................................... .............. 2. Baza qeramike + Metalizim Mo / Mn + pllaka nikeli

3. Baza qeramike + Metalizim Mo / Mn + pllaka argjendi ................................... 4.Keramike baza + metalizimi i tungstenit + plating ari

Ne kemi pajisjet e veta gjithëpërfshirëse të prodhimit në shtëpi nga formimi në përpunimin sekondar. Do të na ndihmojë të arrijmë prototipimin e një prodhimi masiv pa probleme dhe shpejt.

Metallized Alumina Ceramic Ring

Karakteristikat kryesore të qeramikës së metalizuar

● lidhjes shkëlqyer dhe brazing forca hermeticity jashtëzakonshme me min. rrjedhje gazi Great izolimin elektrike

rezistenca korrozioni Super për të më të madhe të acideve të forta dhe alkalet mirë termike pronës shoku dhe përçueshmëri ulët ngrohjes

Aftësia për izolues të qeramikës së metalizuar

shumëllojshmëri Furnizim me gjeometri të ndryshme të ndërlikuar madhësi pjesë e vogël (OD1mm) të përmasave të mëdha pjesë (OD800mm) disponueshmëria

Toler Aftësia e tolerancës nominale ndaj nivelit të precizionit të lartë (OD të jetë 0,001 mm) ● Prototipimi i aftësisë së prodhimit në masë

Aplikimet e qeramikës së metalizuar

Përdoret gjerësisht në tubat e rrjetit të energjisë , ndërprerësit e vakumit, përshpejtuesit linearë m edikalë, tubat e energjisë, hotomultipliers p ,

c omponentët për izoluesit dhe sensorët.


Biseda kryesore e rrjedhës prodhuese

Ne kemi një gjithëpërfshirje të plotë të pajisjeve të prodhimit për qeramikën e metalizuar nga formimi në elektroplating.

Na ndihmon të bëjmë konsistencën dimensionale shumë mirë. Gjithashtu, duke na ndihmuar të ofrojmë një çmim konkurrues.

Manufacturing Process for Metallized Ceramics


FAQ (Pyetjet e bëra më shpesh)

P 1. A është në dispozicion për të siguruar produkte të personalizuara?

Përgjigje: Ne mund të mbështesim kërkesën e bërë me porosi sipas dimensioneve të ndryshme, modelimit dhe metalizimit dhe plating.

P 2. Sa kohë zhvillohet e gjithë procedura?
Përgjigje: Pasi të vendosni një porosi, koha e prodhimit është rreth 25 ditë pune.

P 3. Po në lidhje me datën e transportit dhe dorëzimit?

Përgjigje: Normalisht ne përdorim Int`l Express nga dërguesi ynë, ose me numrin e llogarisë së klientit. Bëhet fjalë për 3 ~ 5 ditë pune.

P 4. Si të sigurohet cilësia?

Një: Ne kontrollojmë rreptësisht cilësinë nga materiali në hyrje deri tek transporti, duke përfshirë sistemin e plotë IQC, IPQC, QA dhe OQC.

P 5: A prodhoni ndonjë përbërës tjetër teknik qeramik?

Përgjigje: Si prodhues profesional qeramik teknik, ne gjithashtu jemi të përkushtuar për prodhimin e tubave qeramikë, pllaka qeramike industriale.

Kategoritë e Produktit : Qeramikë të metalizuar > Unaza Qeramike e Metallizuar

Email tek ky furnizues

Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere

Lista e produkteve të përafërta