Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Produkte

Home > Produkte > Qeramikë të metalizuar > Unaza Qeramike e Metallizuar > Unazë qeramike aluminit të lartë me metalizim

Unazë qeramike aluminit të lartë me metalizim
Unazë qeramike aluminit të lartë me metalizim

Unazë qeramike aluminit të lartë me metalizim

Çmimi i njësisë: USD 1.25 - 2 / Piece/Pieces
Lloji i pageses: T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
Incoterm: FOB,CFR,CIF,FCA
Min. urdhër: 100 Piece/Pieces
Koha e dërgimit: 30 ditë

Kontaktoni Tani Shtoni në shportë

  • Info bazë
  • përshkrim i produktit
  • Email
Info bazë

Numri i modelit.: Customized

Material: Min. 95% Alumina

Color: White, Pink Optional

Type: Industrial Ceramic Part

Metallization Type: Mo/Mn ,W Optional

Coating Type: Nickle Plating

Thickness Of Metallization: 20~40um

Thickness Of Plating: Thin Or Thick Film Avaiable

Precision Process: Fine Grinding

Feature: High Bonding Strength With Ideal Hermercity

Application: Ceramic To Metal Jointing Technology

Additional Info

paketim: Paketimi i vakumit me kartonin e eksportit

prodhimtari: 50,000pcs/month

markë: Qeramika Jinghui

transport: Ocean,Land,Air

Vendi i origjinës: Kinë

Aftësia e Furnizimit: 200,000pcs/month

certifikatë: RoHS

Kodi HS: 8547100000

port: Shenzhen Port,Hongkong Port,Shanghai Port

përshkrim i produktit

Unazë qeramike aluminit të lartë me metalizim

Jinghui furnizon unaza qeramike metalike të precizuara në qeramikë të oksidit të aluminit për ushtrinë, mjekësinë dhe hapësirën ajrore. Nëpërmjet shtypjes së ekranit, veshja e furçave dhe aftësia jonë spary na lejojnë të metalizuar në trupë të sheshtë, cilindrikë dhe komplekse të qeramikës. Moly-manganese është materiali tipik i shtresës bazë që përdoret për metalizimin.

Ne ofrojmë një përzgjedhje të llojeve të metalizimit për të plotësuar nevojat e ndryshme nga konsumatorët e ndryshëm, si për shembull:

1. Bazë qeramike + Metalloizim molibden / mangan (Mo / Mn) ............................... 2. Bazë qeramike + Argjend (Ag) plating

3. Nënshtresa me qeramikë + Plating me bakër (Cu) .............................. 4. Baza bazë qeramike + Metalizimi me Mo / Mn + Nikle (Ni) plating

5. Bazë bazë qeramike + metalizim Tungsten (W) + Gold (Au) plating

Metallized Alumina Ceramic Ring

Ne mund të mbështesim projektin e prototyping me sasi shumë të vogël të sasisë në prodhimin e volumit të lartë.

Tiparet e kryeministrit:

● Fuqia e shkëlqyeshme e lidhjes ● Hermeticiteti i jashtëzakonshëm dhe ngushtësia e ajrit ● Izolimi i madh elektrik dhe rezistenca e lartë e volumit

● Rezistencë superiore ndaj korrozionit dhe pa ndryshk ● Prona të mira goditjeje të nxehta dhe përçueshmëri të ulët termike

Capability:

● Furnizim me shumëllojshmëri të konfigurimeve të ndryshme komplekse ● Madhësia e vogël e pjesës deri në disponueshmërinë madhore të pjesës së madhe

● Tolerancë e përgjithshme ndaj aftësive të saktësisë së lartë Prototyping për aftësinë e prodhimit në masë .

Aplikimet:

Përdoret gjerësisht në tubat e rrjetit elektrik , ndërprerësit e vakumit, përshpejtuesit linear linear, tubat e tubave, p hotomultipliers, c omponents për izolatorët dhe sensorë.

Përbërës të lidhur metalik të qeramikës

Special Type Metallization Ceramic Bushing Metallized Ceramic Disc Metallized Ceramic Body Ceramic Coil Base


Fluksi kryesor i prodhimit

Ne kemi një të plotë të plotë të pajisjeve të prodhimit për qeramika metalizuar nga formimi në electroplating. Kjo na ndihmon të bëjmë konsistencën dimensionale shumë mirë. Gjithashtu, duke na ndihmuar për të ofruar një çmim konkurrues.

Manufacturing Process for Metallized Ceramics

FAQ

Q 1. A është në dispozicion për të ofruar produkte të personalizuara?

A: Ne mund të mbështesim kërkesat e bëra sipas porosisë sipas dimensioneve të ndryshme, projektimit dhe metalizimit dhe plating.

Pyetje 2. Kur mund të marr çmimin?

Përgjigje: Ne rregullisht citojmë brenda 24 orëve pasi ne marrim kërkesën tuaj.

Q 3. Sa zgjat procedura e tërë procedura?
A: Pasi të vendosni një urdhër, koha e prodhimit është rreth 25 ditë pune.

Pyetje 4. Po në lidhje me datën e transportit dhe dorëzimit?

A: Zakonisht ne përdorim Int`l shprehin nga forwarder tonë, ose me numrin e llogarisë së klientit. Është rreth 3 ~ 5 ditë pune.

Q 5. Si të sigurohet kualiteti?

A: Dimensioni nga çdo grumbull do të kryhet inspektimi i mostrës sipas standardit ndërkombëtar AQL. 100% inspektimi kozmetik do të bëhet.
Kategoritë e Produktit : Qeramikë të metalizuar > Unaza Qeramike e Metallizuar

Email tek ky furnizues
  • Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere