Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Unaza e metalizuar e qeramikës Beryllia

Unaza e metalizuar e qeramikës Beryllia

Çmimi i njësisë: USD 2.5 - 3.5 / Piece/Pieces
Lloji i pageses: T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
Incoterm: FOB,CFR,CIF,EXW,FCA,CPT,CIP
Min. urdhër: 1000 Piece/Pieces
Koha e dërgimit: 30 ditë

Kontaktoni Tani Shtoni në shportë

Shkarko:

Info bazë

  Numri i modelit.: JH.MC.017

  Material: Beryllia Ceramic

  Color: White

  Type: Industrial Ceramic Part

  Metallization Type: Mo/Mn ,W Optional

  Coating Type: Nickle Plating

  Thickness Of Metallization: 20~40um

  Thickness Of Plating: Thin Or Thick Film Avaiable

  Precision Process: Fine Grinding

  Feature: High Bonding Strength With Ideal Hermercity

  Application: Ceramic To Metal Jointing Technology

Additional Info

  paketim: Paketimi vakum me karton eksporti

  prodhimtari: 50,000pcs/month

  markë: Qeramika Jinghui

  transport: Ocean,Land,Air

  Vendi i origjinës: Kinë

  Aftësia e Furnizimit: 200,000pcs/month

  certifikatë: RoHS

  Kodi HS: 8547100000

  port: Shenzhen Port

përshkrim i produktit

Unaza e metalizuar e qeramikës Beryllia

Kjo unazë qeramike e metalizuar është bërë nga b eryllia qeramike. Për shkak të përçueshmërisë së jashtëzakonshme termike, performancës së tronditjes termike dhe temperaturës së lartë rezistente ndaj aluminit, nganjëherë, është përdorur të jetë në ndonjë industri të veçantë për bashkimin e qeramikës dhe metaleve të paraqitura.

Ne jemi në gjendje të sigurojmë llojin selektiv të metalizimit, sipas kërkesës së klientit, tipike si më poshtë:

1. Trupi qeramik + metalizim Mo / Mn + pllaka nikeli 2. Trupi qeramik + metalizim W + pllaka nikeli

Metallized Alumina Ceramic Ring


Bazuar në aftësinë tonë të dizajnit të mykut, ne mund të ofrojmë shërbim të bërë me porosi duke mbështetur programin e prototipimit.

Gjithashtu kemi procese gjithëpërfshirëse me precizion të lartë, siç është bluarja e imët, përpunimi CNC. Na ndihmon të marrim disa pjesë qeramike me precizion shumë tejet të lartë.

Karakteristikat kryesore:

lidhjes shkëlqyer dhe brazing forca hermeticity jashtëzakonshme dhe ngushtësi ajrit izolimin Great elektrike

Rezistenca korrozioni Superior veti të mira goditje termike

Capability:

ofrojë një shumëllojshmëri të konfigurimin e ndryshme të ndërlikuar Small pjesë madhësisë (Min. OD 1mm) të përmasave të mëdha pjesë (Max. OD800mm) disponueshmëria

Toler Toleranca standarde ndaj një aftësie me precizion të lartë Prototipimi me urdhër provë për aftësinë e prodhimit në masë për një afat të shkurtër

Aplikimet:

Përdoret gjerësisht në tubat e rrjetit të energjisë , ndërprerësit e vakumit, përshpejtuesit linearë m edikalë, tubat e energjisë, hotomultipliers p ,

c omponentët për izoluesit dhe sensorët.


Biseda kryesore e rrjedhës prodhuese

Ne kemi një gjithëpërfshirje të plotë të pajisjeve të prodhimit për qeramikën e metalizuar nga formimi në elektroplating.

Na ndihmon të bëjmë konsistencën dimensionale shumë mirë. Gjithashtu, duke na ndihmuar të ofrojmë një çmim konkurrues.

Manufacturing Process for Metallized Ceramics


FAQ (Pyetjet e bëra më shpesh)

P 1. A është në dispozicion për të siguruar produkte të personalizuara?

Përgjigje: Ne mund të mbështesim kërkesën e bërë me porosi sipas dimensioneve të ndryshme, modelimit dhe metalizimit dhe plating.

P 2. Kur mund ta marr çmimin?

Përgjigje: Ne citojmë rregullisht brenda 24 orësh pasi të marrim kërkesën tuaj.

P 3. Sa kohë zhvillohet e gjithë procedura?
Përgjigje: Pasi të vendosni një porosi, koha e prodhimit është rreth 25 ditë pune.

P 4. Po në lidhje me datën e transportit dhe dorëzimit?

Përgjigje: Normalisht ne përdorim Int`l Express nga dërguesi ynë, ose me numrin e llogarisë së klientit. Bëhet fjalë për 3 ~ 5 ditë pune.

P 5. Si të sigurohet cilësia?

Përgjigje: Dimensioni i çdo grumbull do të bëhet inspektimi i marrjes së mostrave sipas standardit ndërkombëtar AQL. Do të bëhet inspektimi 100% kozmetik.

Kategoritë e Produktit : Qeramikë të metalizuar > Unaza Qeramike e Metallizuar

Email tek ky furnizues

Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere

Lista e produkteve të përafërta