Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Cilindër i metalizuar i qeramikës për tubat e valëve të udhëtimit
Cilindër i metalizuar i qeramikës për tubat e valëve të udhëtimit
Cilindër i metalizuar i qeramikës për tubat e valëve të udhëtimit
Cilindër i metalizuar i qeramikës për tubat e valëve të udhëtimit

Cilindër i metalizuar i qeramikës për tubat e valëve të udhëtimit

Çmimi i njësisë: USD 35 - 50 / Bag/Bags
Lloji i pageses: T/T,Paypal,Western Union
Incoterm: FOB,CFR,CIF,EXW,FCA,CPT,CIP
Min. urdhër: 10 Bag/Bags
Koha e dërgimit: 30 ditë

Kontaktoni Tani Shtoni në shportë

Shkarko:

Info bazë

  Numri i modelit.: Customized

  Material: Min. 95% Alumina

  Color: White, Pink Optional

  Type: Metallized Ceramic Insulator

  Metallization Type: Mo/Mn ,W Optional

  Coating Type: Nickle Plating

  Thickness Of Metallization: 20~40um

  Thickness Of Plating: Thin Or Thick Film Avaiable

  Precision Process: Fine Grinding

  Feature: High Bonding Strength With Ideal Hermercity

  Application: Ceramic To Metal Jointing Technology

Additional Info

  paketim: Paketimi vakum me karton eksporti

  prodhimtari: 50,000pcs/month

  markë: Qeramika Jinghui

  transport: Ocean,Land,Air

  Vendi i origjinës: Kinë

  Aftësia e Furnizimit: 200,000pcs/month

  certifikatë: RoHS

  Kodi HS: 8547100000

përshkrim i produktit

Cilindër i metalizuar i qeramikës për tubat e valëve të udhëtimit

Cilindri i metalizuar i qeramikës është bërë nga oksidet e aluminit me min. 95% pastërti. Mund të formohet përmes presionit të nxehtë, duke shtypur ISO. Për të përmbushur përdorimin e tyre të veçantë, një shtresë metalike në sipërfaqe të caktuar duhet të vendoset me shirit, shtypje të ekranit, larje, spërkatje, si Mo / Mn me pllaka nikeli.

Cilindri metalik qeramik ka një forcë lidhëse shumë të mirë me shtrëngim ideal të ajrit në teknologjinë e bashkimit qeramik me atë metal.

Metallized ceramic cylinder


Parametrat teknikë kyç

Leak Rate
1x10-11Pa.m3/s
Metal Layer Tensile Strength
120Mpa
Volume Resistivity
108Ω•cm
Coefficient of Thermal Expansion
(6.5 ~ 8.0) × 10-6 /°C
Insulation Strength
18kV/mm (DC)
Dielectric Constant
9~10(1MHz, 20°C)
Cosmetic Quality:1. No cracks, no bubbles; 2. Evenly distributed glaze; 3. No contamination


Karakteristikat kryesore të cilindrit të metalizuar qeramikë

● lidhjes High / brazing forcë Shkalla e ulët e rrjedhjes High Insulation forca Fortësi e lartë mekanike

Zgjerim i ulët termik Rezistent ndaj korrozionit pa ndryshk ● Min. rezistenca elektrike dhe ngushtësia e vakumit


Zbatimi tipik i cilindrit të metalizuar qeramik

Përdoret gjerësisht në ndërprerësit vakum, Tubat elektrone, tubi i shkarkimit të gazit, kondensatori vakum, tiristorët vakum,

Arrestuesit e rrugëve të rrumbullakëta, hapësirat e Thyristor, hapësirat diodike, tubat e rrjetit elektrik, tubat e valëve udhëtuese, unazat izoluese dhe cilindri, tubat me rreze X etj.


Përbërësit qeramikë të metalizuar të lidhur

Metallized ceramic sleeve Metallized substrate Ceramic body for Thyristor

Vërejtje: Përveç cilindrave të metalizuar të qeramikës, ne ofrojmë një gamë të gjerë qeramika të tjera të metalizuara,

si tubi qeramik i metalizuar, unazat qeramike të metalizuara, substrati i metalizuar i qeramikës etj.FAQ (Pyetjet e bëra më shpesh)

P 1. A është në dispozicion për të siguruar produkte të personalizuara?

Përgjigje: Ne mund të mbështesim kërkesën e bërë me porosi sipas dimensioneve të ndryshme, modelimit dhe metalizimit dhe plating.

P 2. Kur mund ta marr çmimin?

Përgjigje: Ne citojmë rregullisht brenda 24 orësh pasi të marrim kërkesën tuaj.

P 3. Sa kohë zhvillohet e gjithë procedura?
Përgjigje: Pasi të vendosni një porosi, koha e prodhimit është rreth 25 ditë pune.

P 4. Po në lidhje me datën e transportit dhe dorëzimit?

Përgjigje: Normalisht ne përdorim Int`l Express nga dërguesi ynë, ose me numrin e llogarisë së klientit. Bëhet fjalë për 3 ~ 5 ditë pune.

P 5. Si të sigurohet cilësia?

Përgjigje: Dimensioni i çdo grumbull do të bëhet inspektimi i marrjes së mostrave sipas standardit ndërkombëtar AQL. Do të bëhet inspektimi 100% kozmetik .

Kategoritë e Produktit : Qeramikë të metalizuar > Izolues qeramike të metalizuar

Email tek ky furnizues

Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere

Lista e produkteve të përafërta