Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Produkte

Home > Produkte > Qeramikë të metalizuar > Izolues qeramike të metalizuar > Tuba me vakuum të lartë në qeramikë për tubin e elektronit

Tuba me vakuum të lartë në qeramikë për tubin e elektronit

Tuba me vakuum të lartë në qeramikë për tubin e elektronit

Çmimi i njësisë: USD 100 - 90 / Bag/Bags
Lloji i pageses: T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
Incoterm: FOB,CFR,CIF,FCA
Min. urdhër: 50 Bag/Bags
Koha e dërgimit: 30 ditë

Kontaktoni Tani Shtoni në shportë

Shkarko:

  • Info bazë
  • përshkrim i produktit
  • Email
Info bazë

Numri i modelit.: Customized

Material: Min. 95% Alumina

Color: White, Pink Optional

Type: Metallized Ceramic Insulator

Metallization Type: Mo/Mn ,W Optional

Coating Type: Nickle Plating

Thickness Of Metallization: 20~40um

Thickness Of Plating: Thin Or Thick Film Avaiable

Precision Process: Fine Grinding

Feature: High Bonding Strength With Ideal Hermercity

Application: Ceramic To Metal Jointing Technology

Additional Info

paketim: Paketimi i vakumit me kartonin e eksportit

prodhimtari: 50,000pcs/month

markë: Qeramika Jinghui

transport: Ocean,Land,Air

Vendi i origjinës: Kinë

Aftësia e Furnizimit: 200,000pcs/month

certifikatë: RoHS

Kodi HS: 8547100000

përshkrim i produktit

Tuba me vakuum të lartë të tensionit amik për tubin e elektronit

Ne ofrojmë një shumëllojshmëri të qeramikës së aluminit metalik të zjarrtë me porosi për përdorim në ndërprerësit e vakumit, tubat e rrjetit elektrik, tubat me rreze x dhe aplikacionet e ngjashme, ku kërkohet lidhja qeramike me metal, qeramike dhe vulë qeramike me forcë të shkëlqyeshme ngjitëse dhe hermetizim.

Struktura jonë e specializuar në molibden / tungsten metalik të trashë film mbi 95% qeramika aluminit. Gjithashtu, kemi metalizuar alumin të lartë të pastërtisë, si alumini 99%, zirconia dhe beryllia. Ne përdorim nikel electro / electroless nikel / argjendi / ari plating si depozitimin e preferuar mbi metallization. Rezultati në një sistem të lehtë me brumin me argjendin e bakrit, bakër të pastër, ari dhe lidhjeve të tjera të forta.

Ne kemi një lloj selektiv të metalizimit si në vijim:

● Trupi qeramik + Metalizimi i Mo / Mn .......................................... ............................................... Trupi qeramik + plating argjendi

Trupi qeramik + veshja e kallajit ............................................ .................................................. .......... Trupi qeramik + W metalizimi + Plating ari

Trupi qeramik + Metalizimi Mo / Mn + Plating nickle

Ne jemi të aftë për të bërë procesin e saktë të lartë, si bluarje gjobë dhe machining CNC për të përmbushur kërkesat strikte dimensionale. Gjithashtu ne jemi në gjendje të bëjmë lustrim dhe lustrim të përfundojë vetë. Metallized Ceramic Cylinder


Parametrat kryesore teknike

Leak Rate
1x10-11Pa.m3/s
Metal Layer Tensile Strength
120Mpa
Volume Resistivity
108Ω•cm
Coefficient of Thermal Expansion
(6.5 ~ 8.0) × 10-6 /°C
Insulation Strength
18kV/mm (DC)
Dielectric Constant
9~10(1MHz, 20°C)
Cosmetic Quality:1. No cracks, no bubbles; 2. Evenly distributed glaze; 3. No contamination

Karakteristikat:

● Rezistencë e lartë e lidhjes / brazingut Shkalla e ulët e rrjedhjes Fuqia e lartë e izolimit Forca e lartë mekanike Zgjerimi i ulët termik

Rezistente ndaj korrozionit pa ndryshk ● Min. rezistencë elektrike dhe ngushtësi vakum

Aplikacion:

Përdorur gjerësisht në ndërprerësit vakum, tuba Electron, tub shkarkimit të gazit, kondensator vakum, thyristors vakum, arresters mbinxehje, housings tiristor, housings Dioda, tuba rrjetit të energjisë, tuba valë udhëtim, unaza izolues dhe cilindër, tuba me rreze X dhe kështu me radhë

Të afërta Qeramikë metalizuar

Vërejtje: Përveç izolatorit metalik të qeramikës për tubat e elektronit, ne gjithashtu prodhojmë unaza të ndryshme metalike të qeramikës, tub metalik të qeramikës, disk metalik të qeramikës.

Metallized alumina ceramic insulator Metallized ceramic disc Metallized ceramic substrate Metallized ceramic spacerFluksi kryesor i prodhimit

Ne kemi një të plotë të plotë të pajisjeve të prodhimit për qeramika metalizuar nga formimi në electroplating.

Kjo na ndihmon të bëjmë konsistencën dimensionale shumë mirë. Gjithashtu, duke na ndihmuar për të ofruar një çmim konkurrues.

Manufacturing Process for Metallized Ceramics


FAQ

Q 1. A është në dispozicion për të ofruar produkte të personalizuara?

A: Ne mund të mbështesim kërkesat e bëra sipas porosisë sipas dimensioneve të ndryshme, projektimit dhe metalizimit dhe plating.

Q 2. Sa zgjat procedura e tërë procedura?
A: Pasi të vendosni një urdhër, koha e prodhimit është rreth 25 ditë pune.

Q 3. Si të sigurohet cilësia?

A: Dimensioni nga çdo grumbull do të kryhet inspektimi i mostrës sipas standardit ndërkombëtar AQL. 100% inspektimi kozmetik do të bëhet.

Kategoritë e Produktit : Qeramikë të metalizuar > Izolues qeramike të metalizuar

Email tek ky furnizues
  • Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere