Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Komponenti qeramik i metalizuar Alumina për industrinë e re të energjisë
Komponenti qeramik i metalizuar Alumina për industrinë e re të energjisë
Komponenti qeramik i metalizuar Alumina për industrinë e re të energjisë
Komponenti qeramik i metalizuar Alumina për industrinë e re të energjisë

Komponenti qeramik i metalizuar Alumina për industrinë e re të energjisë

Çmimi i njësisë: USD 1.85 - 2.5 / Piece/Pieces
Lloji i pageses: T/T,Paypal,Western Union
Incoterm: FOB,CFR,CIF,EXW,FCA,CPT,CIP
Min. urdhër: 1000 Piece/Pieces
Koha e dërgimit: 30 ditë

Kontaktoni Tani Shtoni në shportë

Shkarko:

Info bazë

  Numri i modelit.: Standard or custom-made

  Material: Min. 95% Alumina

  Type: Industrial Ceramic Part

  Metallization Type: Mo/Mn ,W Optional

  Coating Type: Nickle Plating

  Thickness Of Metallization: 20~40um

  Thickness Of Plating: Thin Or Thick Film Avaiable

  Precision Process: Fine Grinding

  Feature: High Bonding Strength With Ideal Hermercity

  Application: Ceramic To Metal Hermeticity Technology

Additional Info

  paketim: Paketimi vakum me karton eksporti

  prodhimtari: 50,000pcs/month

  markë: Qeramika Jinghui

  transport: Ocean,Land,Air

  Vendi i origjinës: Kinë

  Aftësia e Furnizimit: 200,000pcs/month

  certifikatë: RoHS

  Kodi HS: 8547100000

  port: Shenzhen Port

përshkrim i produktit

Komponenti qeramik i metalizuar Alumina për industrinë e re të energjisë

Në industrinë e re të energjisë, shumë izolues të ndryshëm strukturorë të metalizuar të qeramikës janë të nevojshme për të përmbushur kërkesën e tyre të veçantë për lëmsh. Lloji kryesor i metalizimit përfshin si më poshtë:

1. Trupi i papërpunuar qeramik + metalizim Mo / Mn (W) + pllaka nikeli

2. Trup i qeramikës së papërpunuar + Metalizim W + plating ari

Ne kemi ofruar një shumëllojshmëri të qeramikës së metalizuar me cilësi më të lartë siç matet nga testimi i brendshëm dhe standardet e industrisë rigoroze.

Metallized Ceramic Isolator


Parametrat teknikë kryesorë të përbërësve të metalizuar të qeramikës

Leak Rate
1x10-11Pa.m3/s
Metal Layer Tensile Strength
120Mpa
Volume Resistivity
108Ω•cm
Coefficient of Thermal Expansion
(6.5 ~ 8.0) × 10-6 /°C
Insulation Strength
18kV/mm (DC)
Dielectric Constant
9~10(1MHz, 20°C)
Cosmetic Quality:1. No cracks, no bubbles; 2. Evenly distributed glaze; 3. No contamination


Karakteristikat kryesore të përbërësve qeramikë të metalizuar

● lidhjes High / brazing forcë Shkalla e ulët e rrjedhjes High Insulation forca Fortësi e lartë mekanike

Zgjerim i ulët termik Rezistent ndaj korrozionit pa ndryshk ● Min. rezistenca elektrike dhe ngushtësia e vakumit


Aplikimi i përbërësve të metalizuar të qeramikës

Përdoret gjerësisht në ndërprerësit vakum, Tubat elektrone, tubi i shkarkimit të gazit, kondensatori vakum, tiristorët vakum,

Arrestuesit e rrugëve të rrumbullakëta, hapësirat e Thyristor, ambientet e diodës, tubat e rrjetit elektrik, tubat e valëve udhëtuese, unazat e izolatorëve dhe cilindrat, tubat me rreze X dhe kështu me radhë


Qeramika e metalizuar e lidhur

Vërejtje: Ne ofrojmë shumë lloje të ndryshme të qeramikës së metalizuar për industrinë e re të energjisë, gjithashtu edhe kategori të ndryshme të substratit të metalizuar të qeramikës,

disk qeramik i metalizuar, unaza qeramike e metalizuar dhe kështu me radhë.

Metallized ceramic substrate Metallized substrate Ceramic body covered with Ag plating


FAQ (Pyetjet e bëra më shpesh)

P 1. A është në dispozicion për të siguruar produkte të personalizuara?

Përgjigje: Ne mund të mbështesim kërkesën e bërë me porosi sipas dimensioneve të ndryshme, modelimit dhe metalizimit dhe plating.

P 2. Kur mund ta marr çmimin?

Përgjigje: Ne citojmë rregullisht brenda 24 orësh pasi të marrim kërkesën tuaj.

P 3. Sa kohë zhvillohet e gjithë procedura?
Përgjigje: Pasi të vendosni një porosi, koha e prodhimit është rreth 25 ditë pune.

P 4. Po në lidhje me datën e transportit dhe dorëzimit?

Përgjigje: Normalisht ne përdorim Int`l Express nga dërguesi ynë, ose me numrin e llogarisë së klientit. Bëhet fjalë për 3 ~ 5 ditë pune.

P 5. Si të sigurohet cilësia?

Përgjigje: Dimensioni i çdo grumbull do të bëhet inspektimi i marrjes së mostrave sipas standardit ndërkombëtar AQL. Do të bëhet inspektimi 100% kozmetik.

Kategoritë e Produktit : Qeramikë të metalizuar > Izolues qeramike të metalizuar

Email tek ky furnizues

Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere

Lista e produkteve të përafërta