Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Pllaka qeramike e ZrO2 Zirconia e Stabilizuar Industriale Yttria

Pllaka qeramike e ZrO2 Zirconia e Stabilizuar Industriale Yttria

Lloji i pageses: T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
Incoterm: FOB,CFR,CIF,EXW,FCA,CPT,CIP
Min. urdhër: 500 Piece/Pieces
Koha e dërgimit: 30 ditë

Kontaktoni Tani Shtoni në shportë

Info bazë

  Numri i modelit.: Customized

  Certificate: ISO9001:2008, SGS

  Material: Zirconium Oxide Ceramic

  Color: White, Brown, Black, Bule

  Max. Overall Length: 500mm

  Thickness: 0.3mm To 10mm Thick

  Norminal Tolerance: 1% Of Dimensions

  Features: Excellent Insulation, Low Thermal Conduc

  Application Ceramic Liner Plate, Ceramic Circuit Board: Excellent Insulation, Low Thermal Conductivity

Additional Info

  paketim: Kartoni i eksportit

  prodhimtari: 100,000 sets/month

  markë: Qeramika Jinghui

  transport: Ocean,Land,Air

  Vendi i origjinës: Kinë

  Aftësia e Furnizimit: 500,000 sets/month

  certifikatë: RoHS

  port: Shenzhen Port,Hongkong Port

përshkrim i produktit

Pllaka qeramike e ZrO2 Zirconia e Stabilizuar Industriale Yttria

Përshkrimi i pllakës qeramike të zirkonisë

Dioksidi i Zirkonit, i njohur zakonisht si Zirconia, është një material qeramik me performancë të lartë i cili ofron veti të shkëlqyera mekanike siç janë ngurtësia e lartë dhe rezistenca e thyerjeve. gjithashtu është inerte për shumicën e kimikateve, Këto prona e bëjnë zirkoninë ideale për një shumëllojshmëri të rezistencës ndaj konsumit dhe aplikacioneve ndaj korrozionit.

Zirkonia përdoret shpesh për të zëvendësuar lidhjet tradicionale të metaleve, çeliqet e ngurtësuar dhe karbidet e tungstenit që vuajnë nga veshja dhe gërryerja. Pra, zirkonia përdoret në një larmi industri që përjetojnë kosto të larta joproduktive, kosto të lartë mirëmbajtjeje dhe cilësi të dobët të produktit nga mungesa e kontrollit të procesit.

Specifikimi i pllakës qeramike të industrisë

1. Materiali opsional: zirkoni, alumini, nitrid alumini, nitrid silikoni, karbid silikoni

2. Metodat e formimit: Presioni i thatë, presioni izostatik, hedhja e kasetave, presioni i nxehtë etj

3. Aftësia e dimensionit: min. trashësia të jetë 0.15 mm, max. madhësia-gjatësia të jetë 400 mm x 300 mm

4. Procesi sekondar: prerja lazer, xhiro, bluarje e imët, përpunimi CNC etj

5. Trajtimi në sipërfaqe: lustrim në formë diamanti, lustrim dhe metalizim, zhurmimi i rërës etj

6. Parametrat kryesore: toleranca të jetë 0.01mm, vrazhdësi të jetë 0.025um, mërzi të jetë 0.005mm

Karakteristikat kryesore të pllakës qeramike të përparuar të zirkonisë

1. Përçueshmëri e ulët termike, është shumë më pak se alumini, rreth 3 W / mk në temperaturën e dhomës

2. Koeficienti i ulët i zgjerimit, është (8 ~ 9.5) x 10 ^ -6 / ℃ që është barabartë me patate të skuqura dhe shafra Si

3. Rezistencë e lartë ndaj konsumit dhe rezistencë gërryese, është më e lartë 276 herë sesa çeliku inox

4. Rezistencë e lartë e temperaturës dhe rezistencë ndaj nxehtësisë, maksimumi. temperatura e punës i rezistojë 1000

5. Fortësi e mirë e izolimit elektrik, arrin 17 KV / mm dhe përshtatet për pajisjet elektrike të tensionit mesatar

6. Stabiliteti i kimisë, ai funksionon mirë nën acid të rregullt, alkali dhe pa ndryshk përgjithmonë në ajër

7. Cilësi e ngurtësisë, është një material teknik i shkëlqyer fleksural në familjen e përparuar të qeramikës


Karakteristikat e qeramikës së zirkonisë

 Items Unit

ZrO2

(3Y-TZP)

ZrO2

(TTZ)

Color   White Gray
Density g/cm3 ≥6.0 5.72
Water absorption % 0 0
Hardness HV 1300  900
Flexural strength Mpa 1200 1200
Compressive strength Mpa 1990 ≥1750
Max. service temperature 
(Non-loading)
1000 1200
Thermal conductivity W/(m.K) 3 3
Volume 
resistivity
Ω.cm > 10^11 > 10^14
Insulation strength kV/mm 17 20
Dielectric constant (E) 29 28


Forca dhe aftësia jonë

Workshop and quality guarantee


FAQ (Pyetjet e bëra më shpesh)

Q1. A është në dispozicion për të siguruar produkte të personalizuara?

Përgjigje: Ne gjithmonë mbështesim pllaka qeramike të përparuar, të bërë me porosi, nënshtresa qeramike sipas specifikimeve të ndryshme.

P 2. Kur mund ta marr çmimin?

Përgjigje: Ne citojmë rregullisht brenda 24 orësh pasi të marrim kërkesën tuaj. Nëse keni nevojë urgjente për të marrë çmimin,

ju lutemi na telefononi ose na tregoni në emailin tuaj në mënyrë që ne të vazhdojmë hetimin tuaj si përparësi.

Q3. Sa kohë mund të pres që të marr kampionin?
A: Madhësia standarde me stok, do t'ju arrijë 5 ~ 7 ditë pune për mostra. Për mostrat e personalizuara,

rregullisht duhen 4 ~ 5 javë për të arritur tek klientët tanë.

Q4. Si të sigurohet cilësia?

Përgjigje: Inspektimi i mostrave sipas standardit AQL do të bëhet çdo grumbull. Do të bëhet inspektimi 100% kozmetik.

Q5. A jeni një fabrikë apo kompani tregtare?
Një: Ne jemi një prodhues profesional. Ne jemi mirëpritur ngrohtësisht klientë nga e gjithë bota për të vizituar fabrikën tonë dhe të bashkëpunojnë me ne.

Kategoritë e Produktit : Pllakë qeramike e avancuar > Pllakë qeramike industriale

Email tek ky furnizues

Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere

Lista e produkteve të përafërta