Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Substrati qeramik elektrik 96 alumin
Substrati qeramik elektrik 96 alumin
Substrati qeramik elektrik 96 alumin
Substrati qeramik elektrik 96 alumin

Substrati qeramik elektrik 96 alumin

Lloji i pageses: T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
Incoterm: FOB,CIF,FCA
Min. urdhër: 500 Piece/Pieces
Koha e dërgimit: 30 ditë

Kontaktoni Tani Shtoni në shportë

Info bazë

  Numri i modelit.: Customized

  Material: 95%, 99% Or 99.5% Alumina

  Color: White, Pink, Balck, Ivory

  Max. OD: 100mm

  Max. Overall Length: 100mm

  Thickness Specification: 0.3mm To 10mm Thick

  Precision Process: Laser Cutting, Machining, Polishing, Galzing

  Tolerance: Best To Be 0.01mm

  Certificate: ISO9001:2008, SGS

  Features: Excellent Insulation, Low Thermal Conductivity

  Application: Ceramic Liner Plate, Ceramic Circuit Board

Additional Info

  paketim: Kartoni i eksportit

  prodhimtari: 100,000 sets/month

  markë: Qeramika Jinghui

  transport: Ocean,Land,Air

  Vendi i origjinës: Kinë

  Aftësia e Furnizimit: 500,000 sets/month

  certifikatë: RoHS

  port: Shenzhen Port,Hongkong Port

përshkrim i produktit

Substrati qeramik elektrik 96 alumin

Qeramika Alumina është lloj i qeramikës strukturore, me rezistencë izolimi, rezistencë ndaj tensionit, forcë të lartë, përçueshmëri të mirë termike, humbje dielektrike, karakteristika të qëndrueshme elektrike të performancës. Përdoret në substratet elektronike qeramike, izolimin elektrik qeramik, pajisjet me vakum, porcelanin e pajisjeve, prizat e shkëndijave dhe produkte të tjerë. Pjesën mund ta bëjmë me anë të presionit të nxehtë të injeksionit, shtypjes së thatë, shtypjes isostatike 200T dhe teknologjisë prodhuese të nxjerrjes etj.


Specifikimet që mund të arrijmë:

- Maksimumi. madhësia: 600 mm x 500mm -Max. trashësia: 30 mm

-T toleranca më e mirë: të jetë 0,02 mm -Vendosje: të jetë 0.025um

-Mjekimi sipërfaqësor: lustrim, lustrim dhe metalizues


Karakteristikat kryesore:

-Fuqia e izolimit elektrik të mirë - Përçueshmëri e ulët termike

- Prishje e ulët mesatare - rezistente ndaj temperaturës së lartë

-Vepra rezistente ndaj konsumit - Koeficient i ulët i zgjerimit

-Rezistencë kimie - strukturë e ngurtësisë


Aplikacion:

Përdoret në të gjitha produktet elektrike dhe produktet e ngrohjes elektrike


Sallë ekspozite

Alumina ceramic substrates

Të dhënat teknike. fletë

 Items Unit

95%

alumina

99.2%

alumina

99.5%

alumina

ZrO2

(Y-TZP)

SiC TiO2 Si3N4
Color   White Ivory Ivory White Black Black Gray
Density g/cm3 ≥3.60 ≥3.80 ≥3.85 ≥6.0 ≥3.21 ≥4.00 3.22
Water absorption % 0 0 0 0 0 0 0
Hardness HV 1500 1700 1700 1300 2500 800  
Flexural strength Mpa ≥320 ≥338 ≥379 1200 550 158 650
Compressive strength Mpa ≥2000 ≥2240 ≥2240 1990 3306 --- 2200
Max. service temperature 
(Non-loading)
1550 1600 1675 850 1600 1000 1200
Thermal conductivity W/(m.K) 24 29 30 2.5 150 5 25
Volume 
resistivity
Ω.cm > 10^14 > 10^14 > 10^14 > 10^11 10^5 10^12 > 10^14
Insulation strength kV/mm 18 18 19 17 --- 3.93 16
Dielectric constant - 9.5 9.5 9.7 29 --- 95 8.2


Profili i kompanisë


Ne, në Jinghui Industry Ltd është një prodhuesi kryesor i përparuar i komponentëve qeramikë në Kinë për më shumë se 12 vjet. Aktualisht, produktet tona kryesore përfshijnë qeramikë të metalizuar, grirëse qeramike për piper / erëz / kripë / barishte / mulli kafeje, nënshtresë qeramike / pjatë / fletë / shportë, tub qeramik / tufa / mëngë / shufër, përbërës qeramikë të zirconia, inxhinieri / përbërës përbërës qeramikë , përbërësit e vulës qeramike etj.


Metodat e prodhimit të përzgjedhjes përfshijnë shtypjen e thatë, presionin e nxehtë, presionin izostatik, formimin e injeksionit qeramik, nxjerrjen me përzgjedhjen e materialeve. Gjithashtu, ne kemi përpunimin tonë gjithëpërfshirës të precizionit të lartë dhe linjës së prodhimit të qitjes. Të tilla si metalizim, lustrim, bluarje e imët, përpunim CNC, prerje lazer etj.


Produktet cilësore vijnë nga arti i gjendjes së proceseve prodhuese, gjithashtu ka nevojë për mjet të avancuar të inspektimit. Pajisjet kryesore të inspektimit përfshijnë CMM, projektues etj.


Me produktet tona të besueshme, shërbim profesional dhe kredi të mirë të krijuar me klientët, ne kemi eksportuar produktet tona në Evropë, Amerikën e Veriut, Azi, Amerikën e Jugut, Afrikën e Jugut mbi 50 vende.FAQ:

Q1. A është në dispozicion për të siguruar produkte të personalizuara?

Përgjigje: Ne gjithmonë mbështesim substratin qeramik të bërë me porosi, pllakën qeramike, meshën qeramike, fletën qeramike sipas dimensioneve të ndryshme, modelin dhe formën.

P 2. Kur mund ta marr çmimin?

Përgjigje: Ne citojmë rregullisht brenda 24 orësh pasi të marrim kërkesën tuaj. Nëse keni nevojë urgjente për të marrë çmimin, ju lutemi na telefononi ose na tregoni në emailin tuaj në mënyrë që ne të vazhdojmë hetimin tuaj si përparësi.

Q3. Sa kohë mund të pres që të marr kampionin?
Përgjigje: Pasi të keni paguar tarifën e mostrës dhe të na dërgoni skedarë të konfirmuar, mostrat do të jenë gati për shpërndarje në 4 javë. Mostrat do t'ju dërgohen përmes ekspresit dhe mbërrijnë brenda 3-5 ditëve të punës. Ju nuk mund të përdorni një llogari tuaj të shprehur ose të na parapërgatitni nëse nuk keni një llogari.


Q4. Sa kohë zhvillohet e gjithë procedura?
Përgjigje: Pasi të vendosni një porosi, koha e prodhimit është rreth 25 ditë pune.

Q5. Po në lidhje me datën e transportit dhe dorëzimit?
Përgjigje: Normalisht ne përdorim Int`l Express nga dërguesi ynë, ose me numrin e llogarisë së klientit. Bëhet fjalë për 3 ~ 5 ditë pune. Për disa mallra të rëndë, do të rekomandohet transporti i detit, do të zgjasë rreth 1 muaj, por gjithashtu varet nga vendi ku jeni.

Q6. Si të sigurohet cilësia?

Përgjigje: Dimensioni i çdo grumbull do të bëhet inspektimi i marrjes së mostrave sipas standardit ndërkombëtar AQL. Do të bëhet inspektimi 100% kozmetik.

Q7. A jeni një fabrikë apo kompani tregtare?
Një: Ne jemi një prodhues profesional. Ne jemi mirëpritur ngrohtësisht klientë nga e gjithë bota për të vizituar fabrikën tonë dhe të bashkëpunojnë me ne.Na kontaktoni

Contact us

Kategoritë e Produktit : Pllakë qeramike e avancuar > Pllakë qeramike industriale

Email tek ky furnizues

Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere

Lista e produkteve të përafërta