Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Lustrimi i diamantit Veshja mekanike e fytyrës dhe vula qeramike
Lustrimi i diamantit Veshja mekanike e fytyrës dhe vula qeramike
Lustrimi i diamantit Veshja mekanike e fytyrës dhe vula qeramike

Lustrimi i diamantit Veshja mekanike e fytyrës dhe vula qeramike

Çmimi i njësisë: USD 2 - 5 / Bag/Bags
Incoterm: FOB,CFR,CIF,EXW,FCA
Min. urdhër: 10 Bag/Bags
Koha e dërgimit: 30 ditë

Kontaktoni Tani Shtoni në shportë

Shkarko:

Info bazë

  Numri i modelit.: Standard or custom-made

  Structure: Single End

  Pressure: High Pressure Mechanical Seals

  Speed: High-Speed Mechanical Seal

  Temperature: High Temperature Mechanical Seal

  Performance: Corrosion

  Standard: Nonstandard

  Type: HU1

  Balance: Unbalanced

  Features: Super Hardness And Wear Resistance

  Application: Work As Ceramic Seal Face In Pumps

  Color: White

  Density: 3.65g/cm3

  Product Name: Alumina, Silicon Carbide, Zirconia, Mechanical Seal Face And Ceramic Seal

Additional Info

  paketim: Paketimi individual së pari, më pas kartoni i eksportuar i paketuar

  prodhimtari: 200,000 sets/month

  markë: Qeramika Jinghui

  transport: Ocean,Land,Air

  Vendi i origjinës: Hunan

  Aftësia e Furnizimit: 500,000 sets/month

  certifikatë: RoHS, REACH

  Kodi HS: 8547100000

  port: Shenzhen,HongKong,Shanghai

përshkrim i produktit

Lustrimi i diamantit Veshja mekanike e fytyrës dhe vula qeramike

Si vula mekanike janë krijuar shumë lloje të ndryshme. Sidoqoftë, faktori më kritik kur përcaktohet se sa do të zgjasë një vulë qeramike është materiali i duhur i fytyrës së vulës. Në ditët e sotme, oksidi i aluminit, karbidi i silikonit dhe karbidi i Tungsten njihen si zgjidhja më e shkëlqyeshme për fytyrat mekanike të vulës qeramike, për shkak të rezistencës së tyre të jashtëzakonshme të veshin, ngurtësisë në formë diamanti, vetë-lubrifikimit dhe rezistencës kimike.

Me teknologjinë tonë të aftë dhe përvojën e veteranit për vulat qeramike, ne prodhojmë një gamë të gjerë të komponentëve të vulës qeramike, përveç fytyrave të vulës qeramike, si disqe vulash qeramike, valvula topi qeramike, vende të valvulave qeramike.

Të gjitha këto vula qeramike ofrojnë dimensione shumë të sakta dhe ju ndihmojnë të merrni sasinë e dëshiruar të ujit, gazit.

Aplikacion:

Uji / Nafta / Pompë gazi, gazifikimi i qymyrit, kimike dhe petrokimike, rafineria, energjia elektrike, pulpë dhe letra, ujërat e zeza, Detare, farmaceutike

Shërbimi ynë

Why choose us

Kompania e Informacionit

Ne, në Jinghui Industry Ltd, është një prodhuesi kryesor i përparuar i komponentëve qeramikë 'në Kinë për më shumë se 13 vjet.

Metodat e prodhimit të përzgjedhjes përfshijnë shtypjen e thatë, presionin e nxehtë, presionin izostatik, formimin e injeksionit qeramik, nxjerrjen me një përzgjedhje të materialeve. Po ashtu, ne kemi linjën tonë gjithëpërfshirëse të përpunimit dhe precizionit të lartë. Të tilla si metalizim, lustrim, bluarje të imët, përpunim CNC, prerje lazer etj.

Produktet cilësore vijnë nga arti i gjendjes së proceseve të prodhimit, gjithashtu ka nevojë për një mjet të përparuar inspektimi. Pajisjet kryesore të inspektimit përfshijnë CMM, projektor etj .

Me produktet tona të besueshme, shërbim profesional dhe kredi të mirë të krijuar me klientët, ne kemi eksportuar produktet tona në Evropë, Amerikën e Veriut, Azi, Amerikën e Jugut, Afrikën e Jugut mbi 50 vende .

Avantazhi ynë

Workshop and quality guaranteeContact usKategoritë e Produktit : Vula qeramike > Qeramike vulos fytyrat

Email tek ky furnizues

Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere

Lista e produkteve të përafërta