Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Pastërti e lartë CeramicTube për gjeneratorin e ozonit

Pastërti e lartë CeramicTube për gjeneratorin e ozonit

Lloji i pageses: T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
Incoterm: FOB,CIF,FCA
Min. urdhër: 500 Set/Sets
Koha e dërgimit: 30 ditë

Kontaktoni Tani Shtoni në shportë

Info bazë

  Numri i modelit.: JH.CT.012

  Material: 95% Alumina

  Color: White

  Outer Diameter: Up To 100mm

  Precision Process: Fine Grinding

  Features: Great Stability Of Properties

  Application: Ceramic Housing For Ozone Generator

Additional Info

  paketim: Kartoni i eksportit

  prodhimtari: 1,000,000 sets/month

  markë: Qeramika Jinghui

  transport: Ocean,Land,Air

  Vendi i origjinës: Kinë

  Aftësia e Furnizimit: 500,000 sets/month

  certifikatë: RoHS

përshkrim i produktit

Pastërti e lartë CeramicTube për gjeneratorin e ozonit

Tub qeramik për gjeneratorin e ozonit është zëvendësuar prej kohësh nga tubi kuarc në këto pajisje pasi materiali i shkëlqyer qeramik ka një veti elektrike shumë të shkëlqyeshme elektrike, fizike dhe termike, siç janë izolimi i shkëlqyeshëm, forca mekanike superiore dhe përçueshmëria termike shumë e ulët.
Ne jemi në gjendje të arrijmë një shumëllojshmëri të shkallës së ndryshme, tub madhështie të ndryshme qeramike me madhësi të ndryshme për gjeneruesit e ozonit përmes artit të proceseve me precizion të lartë shtetëror.

Për shkak të karakteristikave të saj të shkëlqyera të strehimit qeramik të aluminit, ai mund ta bëjë furnizimin e ozonit në mënyrë të qëndrueshme, Ndërkohë, nuk është e lehtë të dëmtohet me jetë shumë të gjatë shërbimi. Përveç kësaj, do të jetë më pak konsumi i energjisë.

Prezantimi i kompanisë

Ne, në Jinghui Industry Ltd është një prodhuesi kryesor i përparuar i komponentëve qeramikë në Kinë për më shumë se 15 vjet.


Metodat e prodhimit të përzgjedhjes përfshijnë shtypjen e thatë, presionin e nxehtë, presionin izostatik, formimin e injeksionit qeramik, nxjerrjen me përzgjedhjen e materialeve. Gjithashtu, ne kemi përpunimin tonë gjithëpërfshirës të precizionit të lartë dhe linjës së prodhimit të qitjes. Të tilla si metalizim, lustrim, bluarje e imët, përpunim CNC, prerje lazer etj.


Produktet cilësore vijnë nga arti i gjendjes së proceseve prodhuese, gjithashtu ka nevojë për mjet të avancuar të inspektimit. Pajisjet kryesore të inspektimit përfshijnë CMM, projektues etj.


Me produktet tona të besueshme, shërbim profesional dhe kredi të mirë të krijuar me klientët, ne kemi eksportuar produktet tona në Evropë, Amerikën e Veriut, Azi, Amerikën e Jugut, Afrikën e Jugut mbi 50 vende


Përparësia jonë

Workshop and quality guaranteeInformacioni i kontaktit

Contact us

Kategoritë e Produktit : Tubat qeramike > Alumina qeramike tub

Email tek ky furnizues

Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere

Lista e produkteve të përafërta