Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Pjesë të qeramikës së përparuar të përpunimit me porosi të përpunimit të përpiktë
Pjesë të qeramikës së përparuar të përpunimit me porosi të përpunimit të përpiktë
Pjesë të qeramikës së përparuar të përpunimit me porosi të përpunimit të përpiktë
Pjesë të qeramikës së përparuar të përpunimit me porosi të përpunimit të përpiktë
Pjesë të qeramikës së përparuar të përpunimit me porosi të përpunimit të përpiktë

Pjesë të qeramikës së përparuar të përpunimit me porosi të përpunimit të përpiktë

Çmimi i njësisë: USD 1 - 2 / Set/Sets
Lloji i pageses: T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
Incoterm: FOB,CIF,FCA
Min. urdhër: 100 Set/Sets
Koha e dërgimit: 30 ditë

Kontaktoni Tani Shtoni në shportë

Info bazë

  Numri i modelit.: Standard or custom-made

  Material: Zirconia

  Specification: Customized, Or Standard Type Available

  Straighness: 0.01mm

  Roundness: 0.005mm

  Surface Treatment: Diamond Polish

  Features: Withstand Varity Of Harsh Working Environment

  Color: White

  Application: Work As Ceramic Substrate In Electronic

  Cerficate: ISO9001:2015

  Roughness: Best To Be Ra0.01

Additional Info

  paketim: Kartoni i eksportit

  prodhimtari: 500,000 sets/month

  markë: Qeramika Jinghui

  transport: Ocean,Land,Air

  Vendi i origjinës: Kinë

  Aftësia e Furnizimit: 2,000,000 sets/month

  certifikatë: RoHS

  Kodi HS: 8547100000

  port: Shenzhen,HongKong,Shanghai

përshkrim i produktit

Pjesë të qeramikës së përparuar të përpunimit me porosi të përpunimit të përpiktë

Oksidi i zirkonit, i njohur zakonisht si zirkonia, është një material qeramik teknik i shkëlqyer me performancë të lartë me një fortësi mbi 9 Mohs, gjithashtu shfaq rezistencë të shkëlqyeshme të shkëlqyeshme të konsumit, fërkime të ulët me vetë-vajosje, rezistencë të lartë të temperaturës zgjerim të ulët termik, rezistencë ndaj korrozionit . Pjesët qeramike në zirkoni janë të përshtatshme për një shumëllojshmëri të aplikacioneve të ashpra të mjedisit, si përbërës të motorit jet dhe dizel, transportin e paqëndrueshëm të zgjidhjeve kimike, mjetet e prerjes me shpejtësi të lartë, implantet dentare, valvulat e topit, vulat e pompës, topin që mbajnë, udhëzuesit e telit qeramik tekstili.

Ne ofrojmë një përzgjedhje të pjesëve qeramike të zirkonisë me dizajne të ndryshme, madhësi të ndryshme, sipërfaqe të ndryshme përfundimi sipas kërkesave të klientëve. Me pajisje prodhuese gjithëpërfshirëse në shtëpi, ne mund të arrinim një kërkesë shumë të ngushtë dimensionale dhe të bëjmë që toleranca të jetë 0,001 mm for për madhësi kritike. Për më tepër, ne mundësojmë që vrazhdësia të jetë niveli i lustrimit të diamantëve.

Madhësia e disponueshme dhe aftësia e përpunimit:

1. Pllaka qeramike e Zirkonisë: Maks. madhësia 400 mm, trashësia min, 0.15 mm. toleranca më e mirë, 0.001 mm

2. Tub qeramik i zirkonisë: Boshti M. diametri 300 mm, max. gjatësia: 800 mm; toleranca më e mirë, 0.001 mm

3. Shufra qeramike e Zirkonisë: Boshti M. diametri 50 mm, max. gjatësia: 800 mm, toleranca më e mirë, 0.001 mm

Aplikimi tipik dhe vetitë kryesore të pjesëve qeramike të zirkonisë

Item

Key properties

Application

High strength

Zirconia is an exceptionally strong ceramic because of its high bending strength 

and fracture toughness, it resists cracking, bending or breaking. 

●High load bearing parts

●High impact-resistant parts

●Zirconia ceramic blades

Low thermal conductivity

Zirconium oxide can resist strong acid and alkali attack.
Heat insulation parts

Good chemical properties

Zirconium oxide can resist strong acid and alkali attack.
Pump parts and valve components

Excellent wear resistance 

Zirconium oxide is a regular material for parts used in high friction environments.

Wear resistant parts

●Pistons and plungers

Forca jonë:

Prototyping ndaj aftësisë së prodhimit në masë, ne mbështesim një grup të vogël provë, ose mbështesim nevoja të vëllimit të lartë

Price pricemimi konkurrues për pjesët standarde, me llojet gjithëpërfshirëse të brendshëm të pajisjeve prodhuese, ne mund të kontrollonim mirë koston.

Niveli i mjaftueshëm aksioneve për lloje standarde: Për zirconia tub qeramike, zirconia shufra qeramike, ne kemi një shumë të madhësive të mëdha të përzgjedhjes në magazinë.

Përgjigje e shpejtë me shpërndarje fleksibël: ne do t'u përgjigjemi të gjitha pyetjeve klientëve tanë brenda 24 orësh pas marrjes së pyetjes suaj.

Sigurimi ose propozimi i një zgjidhje të optimizuar: ne gjithashtu ofrojmë disa propozime të optimizuara të zgjidhjes, të cilat sigurojnë pjesë qeramike.


Produkte të lidhura me pjesë qeramike të zirkonisë

Zirconia ceramic partsZirconium oxide ceramic partszirconia ceramic blades


FAQ (Pyetjet e bëra më shpesh)

P 1: Pse na zgjidhni?

Një: Cilësia, pagesa e mbuluar mund të garantohet. Në rast se, cilësia nga specifikimi, ne pranojmë rimbursim pa asnjë premisë.

P 2: A mbështesni pjesë qeramike të personalizuara të zirkonisë?

Përgjigje: Po, ne ofrojmë një shumëllojshmëri të pjesëve udhëzuese të telit qeramik me pajisjet tona prodhuese gjithëpërfshirëse.

P 3: A furnizoni me përbërës standarde qeramikën e zirkonisë ?

Përgjigje: Po, ne ofrojmë shumë madhësi të ndryshme, shumë specifikime të ndryshme në pjesë rafte qeramike.

P 4: Cila është mënyra e pagesës, termi i pagesës që ju pranoni?

Përgjigje: Ne pranojmë T / T, Paypal, Western Union, MoneyGram, kartë krediti. Afati i pagesës mund të negociohet.

P 5: A mund të ofroni mostra për provë?

Po, ne mund të ofrojmë mostra falas për provë kur është pjesë standarde me aksione.

Kategoritë e Produktit : Komponentet qeramike të zirkonit > Komponenta qeramike e zirkonit

Email tek ky furnizues

Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere

Lista e produkteve të përafërta