Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Pjesë të Qirkonisë me precizion të lartë 3Y-TZP të personalizuara
Pjesë të Qirkonisë me precizion të lartë 3Y-TZP të personalizuara
Pjesë të Qirkonisë me precizion të lartë 3Y-TZP të personalizuara
Pjesë të Qirkonisë me precizion të lartë 3Y-TZP të personalizuara
Pjesë të Qirkonisë me precizion të lartë 3Y-TZP të personalizuara

Pjesë të Qirkonisë me precizion të lartë 3Y-TZP të personalizuara

Lloji i pageses: T/T,Paypal,Western Union
Incoterm: FOB,CFR,CIF,EXW,FCA,CPT,CIP
Min. urdhër: 1 Set/Sets
Koha e dërgimit: 30 ditë

Kontaktoni Tani Shtoni në shportë

Shkarko:

Info bazë

  Numri i modelit.: Standard or custom-made

  Material: Zirconia

  Specification: Customized, Or Standard Type Available

  Straighness: 0.01mm

  Roundness: 0.005mm

  Surface Treatment: Diamond Polish

  Features: Withstand Varity Of Harsh Working Environment

  Color: White

  Application: Work As Ceramic Substrate In Electronic

  Cerficate: ISO9001:2015

  Roughness: Best To Be Ra0.01

Additional Info

  paketim: Kartoni i eksportit

  prodhimtari: 500,000 sets/month

  markë: Qeramika Jinghui

  transport: Ocean,Land,Air

  Vendi i origjinës: Kinë

  Aftësia e Furnizimit: 2,000,000 sets/month

  certifikatë: RoHS

  Kodi HS: 8547100000

  port: Shenzhen,HongKong

përshkrim i produktit

Pjesë të Qirkonisë me precizion të lartë 3Y-TZP të personalizuara

Specifikimi kryesor i pjesëve qeramike

Material options: Zirconium oxide (ZrO2), Aluminum oxide (Al2O3), Silicon nitride (Si3N4), Silicon carbide

Dimensional capability: max. outer diameter to be 500 mm, max. length to be 800 mm 
Tolerance:  Outer diameter to be 0.001 mm, Inner diameter to be 0.005 mm, overall length to be 0.01 mm
Surface Roughness Better than Ra 0.1 Roundness 0.01 mm
Surface treatment: Polishing to diamond - like surface, glazing and metallizing optional
Cosmetic quality: Free of cracks, smooth surface without contamination, deformation


Karakteristikat e përbërësve të qeramikës zirkonisë

1. Dendësi e lartë: mbi 6 g / cm3, që e bën atë trupin më të dendur të produkteve qeramike
2. Ngurtësi e lartë: mbi 9 në shkallën Mohs, diamanti që është 10, me një përfundim sipërfaqësor të lëmuar prej sateni
3. Qetësia e lartë: mbi 1200 MPa, përafërsisht. 4 herë në krahasim me 95% alumin, jo lehtë për t’u thyer
4. Rezistencë e shkëlqyeshme ndaj konsumit, është shumë më mirë sesa qeramika e oksidit të aluminit me cikël jetëgjatësi
5. Përçueshmëri e ulët termike: më pak se 3 W / mk në temperaturën e ambientit, kështu që është një material termik ideal
6. Rezistencë e mirë kimike dhe korrozioni, i rezistojnë shumë acideve të forta dhe alkaleve në temperaturë të lartë

Përshkrimi i pjesëve qeramike qeramike

Q irconia qeramike pjesët janë bërë nga qeramika e oksidit të zirkonit, e cila është një lloj materiali teknik më i fortë qeramik me forcë të jashtëzakonshme, rezistencë të lartë dhe besueshmëri të shkëlqyeshme. Këto karakteristika të jashtëzakonshme rezultojnë në rezistencë të shkëlqyeshme ndaj konsumit dhe gërryerjes. Në fushën teknike qeramike, njerëzit e quajnë zirkoninë si "çelik qeramik".
Ndërsa oksidi i zirkonit të stabilizuara të pjesshëm të ndryshëm ofrojnë veti të ndryshme të hollësishme, aktualisht, ne kemi punuar me 3Y - TZP (të stabilizuar nga yttria), MSZ (stabilizuar magnezi), CSZ– (ceria e stabilizuar). Eachdo zirkoni i stabilizuar siguron prona unike dhe specifike që plotësojnë kërkesat e aplikacioneve ekstreme që gjenden në shumë industri.
Me aftësinë tonë të prodhimit përmes CNC, makinerive precize, ne jemi në gjendje të ofrojmë shumë pjesë të ndryshme të saktësisë së pjesëve qeramike të zirkonisë për të përmbushur nevojat e montimit të klientëve me precizitet të lartë.
Pjesët kryesore të qeramikës qeramike që kemi furnizuar me pistoni qeramike, kumarxhi qeramike, valvula vulë qeramike, udhëzues teli qeramike, tuba qeramikë, unaza qeramike, pllaka qeramike industriale etj.


Zbatimi i pjesëve qeramike qeramike

Pjesë të ndryshme veshjesh për aplikime veshjeje, Valvola dhe përbërës të pompës, Qeramikë të thjeshtë, qeramikë tekstili zirkonia dhe kushineta, Tubes, instalime, etj. Për temperaturën e lartë, përbërësit e izolimit termik.


Përparësia dhe forca jonë

1. Ne kemi pajisje të prodhimit gjithëpërfshirës të artit-të-shtetit, përfshirë makinat e bluarjes dhe përzierjes për përgatitjen e materialit, zgjedhjen e makinave formuese, furrën e shkrirjes, makineritë e imëta bluarëse, makinat CNC, linjën e prodhimit të trajtimit sipërfaqësor (lustrim, lustrim , metalizimi) dhe linja e prodhimit elektroplating.

2. Ne kryejmë në mënyrë rigoroze sistemin e cilësisë së menaxhimit për ISO9001: 2015 dhe të gjitha departamentet e IQC, IPQC, OQC kanë staf veteran dhe profesional. Piecesdo copë rrjedhin te klientët janë inspektuar me rigorozitet.

3. Me kosto efektive është një fokus tjetër në objektin tonë, ne i kushtojmë vëmendje të veçantë çdo detaji që fillon nga blerja e materialit deri tek transportimi dhe mendimi se si të ulim koston para se të sigurojmë cilësinë.

Workshop and quality guarantee


FAQ (Pyetjet e bëra më shpesh)

P 1. A jeni një fabrikë apo kompani tregtare?
A: Ne jemi një prodhues i drejtpërdrejtë me 15 vjet përvojë të OEM, ODM. Jeni të mirëpritur të vizitoni fabrikën tonë.

P 2: A dërgoni një mostër për të kontrolluar cilësinë?
Një: Sigurisht, mostrat standarde me aksione janë falas dhe mbledhin mallra.

Ne gjithashtu pranojmë urdhrin e provës / mostrës për pjesët e personalizuara qeramike qeramike qeramike për të mbështetur nevojat e prototipit.

P 3: A jeni i disponueshëm për të siguruar produkte të personalizuara?
A: Po, ne mbështesim pjesë qeramike të zirkonisë, të bëra me porosi, sipas materialeve, dimensioneve dhe modeleve të ndryshme.

P 4: Si e siguroni cilësinë përpara transportimit?
Përgjigje: Inspektimi i marrjes së mostrave çdo grumbull është i domosdoshëm përpara transportimit. Vlera e KPI dhe standardi QAL janë kryer në proces në mënyrë rigoroze.

P 5: Me cilat produkte të tjerë merreni?
Përgjigje: Ne jo vetëm që prodhojmë komponentë qeramikë të zirkonisë, por jo edhe prodhimin e qeramikës së metalizuar të aluminit, burr-bluarjes qeramike, vulave qeramike etj.

Kategoritë e Produktit : Komponentet qeramike të zirkonit > Komponenta qeramike e zirkonit

Email tek ky furnizues

Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere

Lista e produkteve të përafërta