Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Kushineta e pompave keramike te zinkut per pompen e larte presioni
Kushineta e pompave keramike te zinkut per pompen e larte presioni

Kushineta e pompave keramike te zinkut per pompen e larte presioni

Lloji i pageses: T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
Incoterm: FOB,CIF,FCA
Min. urdhër: 500 Set/Sets
Koha e dërgimit: 30 ditë

Kontaktoni Tani Shtoni në shportë

Shkarko:

Info bazë

  Numri i modelit.: Customized

  Material: Zirconia Oxide

  Color: Pure White

  Max. OD: 300mm

  Max. Overall Length: 500mm

  Precision Process: Fine Grinding, Machining

  Min. ID: 1mm

  Min. Wall Thickness: 0.6mm

  Features: Excellent Wear Resistance, Anti-chemical

  Application: Ceramic Pistons And Ceramic Plunger

Additional Info

  paketim: Kartoni i eksportit

  prodhimtari: 10,000 sets/month

  markë: Qeramika Jinghui

  transport: Ocean,Land,Air

  Vendi i origjinës: Kinë

  Aftësia e Furnizimit: 50,000 sets/month

  certifikatë: RoHS

përshkrim i produktit

Kushineta e pompave keramike te zinkut per pompen e larte presioni

Kumbues qeramike është një nga komponentët kryesorë në pompë, e cila është bërë me rezistencë të lartë veshin, forcë super mekanike dhe qeramikë të oksidit të zirconiumit kimik rezistent , ose 99% qeramikë të oksidit të aluminit. Ky lloj kumarxhi industrial ka një jetëgjatësi më të madhe se ato metalike.

Ne prodhojmë këtë produkt përmes teknologjive të përparuara të procesit, ne e dimë se si të menaxhojmë parametrat kritikë për të prodhuar produktet më të mira të cilësisë. Ne mund t'i përpunojmë përbërësit me tolerancë shumë të ngushtë dhe mund të japim një sipërfaqe të lartë të Ra <0.2 mikronë. Kjo flet vëllime për aftësitë tona teknike.
Me vetitë e fortësisë së lartë, forca të lartë, rezistencë të lartë veshin dhe rezistencë ndaj korrozionit kimik, koeficienti i ulët i zgjerimit, ato janë të avancuara në aplikime të tilla si:
1) Rritja e jetës së operimit; 2) Reduktimi i zhurmës së motorit; 3) Rënia e konsumit të karburantit dhe ndotjes së shterimit.

Këto përdoren zakonisht në pompat e avionit, pompat e ujit të pompave, pompat e presionit të lartë dhe pompat e furnizimit me ujë të lartë, të cilat gjejnë aplikime të jashtëzakonshme në industri, duke përfshirë automobila, kimikate dhe petrokimike, fonderi, rafineri nafte, prodhim letre dhe pulpash, përpunimin e ushqimit, termocentralet dhe fabrikat e çelikut etj.

funksioni:

1. Të gjitha sipërfaqet e punës në kontakt me të mesme janë qeramika

2. Kumbari i qeramikës është i lidhur mekanikisht me dorezën metalike, e cila zona e kontaktit është plot me ngjitës për të parandaluar lirimin e vidës

3. Avantazhi i pistonit qeramik të zirkonit është anti-tërheqja, lidhja e besueshme dhe forca e lartë mekanike se kushineta metalike;

4. Jeta e shërbimit është 10 herë më e madhe sesa kubitja e metalit, gjithashtu me paketim më të mirë nënshkrimin.

Aftësia e prodhimit

Max.achievable length
1000 mm
Flatness
0.002 mm
Max.achievable diameter
500 mm
Roundness
0.003 mm
Tolerance. of Inner diameter
0.005 mm
Concentricity
0.003 mm
Tolerance. of outer diameter
0.001 mm
Roughness
Ra 0.025
Finest liner straightness 
0.01 mm
Perpendicularity
0.003 mm

Features:

● Rezistencë superiore ndaj konsumimit .......... ● Rezistencë në temperaturë të lartë .............. Asnjë korrozioni, anti-kimia ........... . ● Vetë-vajosje me fërkim të ulët

Forca jonë:

Çmimi konkurrues për pjesët standarde ............................................ ................. Niveli i mjaftueshëm i stokut për tipet standarde

Përgjigje e shpejtë me dorëzim fleksibël ............................................ ................... Prototyping për aftësinë e prodhimit në masë

Ofrimi ose propozimi i një zgjidhjeje të optimizuar

Përfitimi i klientëve

Kosto efektive dhe kosto poshtë Niveli i ulët i aksioneve me koston e kursimit Orari fleksibil i prodhimit Mbështetni porosi shumë të vogla ose të provave

● Ofrimi i informatave dhe konsultimeve teknike.

Produkte të ngjashme

Zircona ceramic seal ringzirconia ceramic tubesceramic valve seatceramic piston plunger

Avantazhi ynë

Workshop and quality guarantee

FAQ

Pyetje 1: Pse të zgjidhni ne?

A: Cilësia, pagesa e mbuluar mund të garantohet. Në rast, cilësia nga specifikimet, ne pranojmë rimbursim pa asnjë premisë.

Pyetje 2: A e mbështesni kungimin e qeramikës të zirkonit të përshtatur?

A: Po, ne ofrojmë një shumëllojshmëri të kumarxhieve me pompë qeramike me pajisjet tona të prodhimit në shtëpi të plota.

Pyetje 3: A furnizoni oksigjenik të zirconiumit të qeramikës ?

A: Po, ne furnizimin me shumë madhësi të ndryshme, shumë specifikime të ndryshme në raft zirconia dhe alumini kumarxhi qeramike pistoni.

Pyetja 4: Cila është mënyra e pagesës, afati i pagesës që pranon?

A: Ne pranojmë T / T, Paypal, Western Union, MoneyGram, kartë krediti. Afati i pagesës mund të negociohet.

Pyetja 5: A mund të ofroni mostra për testim?

Po, ne mund të ofrojmë mostra falas për provë kur është pjesë standarde me stoqe.


Kategoritë e Produktit : Komponentet qeramike të zirkonit > Komponenta qeramike e zirkonit

Email tek ky furnizues

Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere

Lista e produkteve të përafërta