Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Produkte

Home > Produkte > Komponentet qeramike të zirkonit > Komponenta qeramike e zirkonit > Shkëlqyeshëm Zirconia veshur qeramike Heshta

Shkëlqyeshëm Zirconia veshur qeramike Heshta

Shkëlqyeshëm Zirconia veshur qeramike Heshta

Lloji i pageses: T/T,Paypal,Western Union
Incoterm: FOB,CFR,CIF,FCA
Min. urdhër: 1000 Bag/Bags
Koha e dërgimit: 30 ditë

Kontaktoni Tani Shtoni në shportë

Shkarko:

  • Info bazë
  • përshkrim i produktit
  • Email
Info bazë

Numri i modelit.: JH.CS.001

Stiffness & Flexibility: Flexible Shaft

Journal Diameter Dimensional Accuracy: IT6-IT9

Axis Shape: Straight Shaft

Shaft Shape: Real Axis

Appearance Shape: Round

Journal Surface Roughness: 0.63-0.16μm

Material: Zirconium Oxide

Color: Pure White, Black, Yellow

Specification: Customized

Precision Process: Fine Grinding, Lathing, Lapping

Tolerance: Best To Be 0.005mm

Surface Treatment: Polishing

Application: Work As Shaft In Varity Of Machinery

Additional Info

paketim: Eksportimi duke përdorur kuti kartoni

prodhimtari: 100,000pcs/month

markë: Qeramika Jinghui

transport: Ocean,Land,Air

Vendi i origjinës: Kinë

Aftësia e Furnizimit: 200,000pcs/month

certifikatë: RoHS

përshkrim i produktit

Boshti i qeramikës së Zirkonit ka përparësinë kryesore të rezistencës së temperaturës së lartë, rezistencës ekstreme të ftohtë, rezistencës ndaj konsumit, rezistencës ndaj korrozionit, izolimit anti-elektromagnetik, vetë-vajosjes pa vaj, karakteristikat e rrotullimit me shpejtësi të lartë. Është një zgjidhje e paarritshme për të punuar në kushte shumë të vështira të punës dhe kushte të veçanta se sa metalet dhe ato plastike.

Ne furnizojë një gamë të gjerëmaterialit opsional , duke përfshirë oksid zirconia, oksid alumini, oksid silic, nitride silic. Materiali i ndryshëm është në gjendje të plotësojë kërkesën tuaj të veçantë, kërkesë të veçantë.

Ekziston një shumëllojshmëri e boshtit të shkëlqyer qeramik që mund të ofrojmë, si bosht me shpejtësi të lartë, bosht me rezistencë të lartë të temperaturës, bosht rezistencë korrozioni, bosht anti-elektromagnetik, bosht izolues elektrik dhe bosht mjedisi vakum.

Në rast të zakonshëm nevojitet një montim shumë i ngushtë dhe i saktë midis boshtit qeramik dhe çorapesh qeramike, boshtit qeramik dhe asambletë të ngjashme, ose nevojitet një figurim i veçantë për të plotësuar kërkesat e montimit, atëherë ne do të bluajmë sipërfaqen e brendshme dhe të jashtme, polishin, dhe mulli sipërfaqen të jetë specifikim përfundimtar me përmasa të larta precize.

Për shkak të boshtit të avancuar qeramik me karakteristika superiore, ka një aplikim shumë të gjerë, siç janë instrumentet mjekësore, inxhinieria cryogenic, instrumentet optike, mjetet me shpejtësi të lartë, motorët me shpejtësi të lartë, makineri printimi, makineritë e përpunimit të ushqimit.

Shërbimet tona

Why choose us


Paketimi dhe dërgesa

Shipping and advantageKompania e Informacionit

Ne, në Jinghui Industrisë Ltd, është një prodhuesi kryesor i avancuar qeramike 'prodhuesit në Kinë për më shumë se 13 vjet.


Metodat e prodhimit të përzgjedhjes përfshijnë shtypjen e thatë, shtypjen e nxehtë, shtypjen isostatike, derdhjen me injeksion qeramike, nxjerrjen me një përzgjedhje të materialeve. Gjithashtu, ne kemi përpunimin tonë të plotë të saktë të lartë dhe të qitjes linjë prodhimi. Të tilla si metalizing, lustrim, bluarje gjobë, machining CNC, prerja lazer dhe kështu me radhë.

Produktet e cilësisë vijnë nga arti i gjendjes së proceseve prodhuese, gjithashtu ka nevojë për mjet të avancuar të inspektimit. Pajisjet kryesore të inspektimit përfshijnë CMM, projektor etj.


Me produktet tona të besueshme, shërbim profesional dhe kredi të mirë të themeluar me klientët, ne kemi eksportuar prodhimet tona në Evropë, Amerikën e Veriut, Azinë, Amerikën e Jugut, Afrikën e Jugut në më shumë se 50 vende .


Avantazhi ynëWorkshop and quality guaranteeContact usKategoritë e Produktit : Komponentet qeramike të zirkonit > Komponenta qeramike e zirkonit

Email tek ky furnizues
  • Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere