Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Pulley qeramike e lëmuar me fërkime të ulët ZrO2 Zirconia

Pulley qeramike e lëmuar me fërkime të ulët ZrO2 Zirconia

Lloji i pageses: T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
Incoterm: FOB,CIF,FCA
Min. urdhër: 100 Set/Sets
Koha e dërgimit: 30 ditë

Kontaktoni Tani Shtoni në shportë

Info bazë

  Numri i modelit.: Customized

  Material: Zirconium Ceramic Oxide

  Color: Pure White

  Specification: Small To Large Size Availiablity

  Precision Process: Fine Grinding, Machining

  Features: Excellent Wear Resistance, Anti-chemical

  Application: Ceramic Pulley, Ceramic Spool, Ceramic Bobbin

Additional Info

  paketim: Kartoni i eksportit

  prodhimtari: 10,000 sets/month

  markë: Qeramika Jinghui

  transport: Ocean,Land,Air

  Vendi i origjinës: Kinë

  Aftësia e Furnizimit: 50,000 sets/month

  certifikatë: RoHS

  Kodi HS: 8547100000

përshkrim i produktit

Pulley qeramike e lëmuar me fërkime të ulët ZrO2 Zirconia

Udhëzuesi i qeramikës me qirkon zirkoni përdoret gjithmonë për tela të emaluar ose fije mëndafshi të orientuar nga përshtatja, pjesë e llojeve të ndryshme të makinave dredha-dredha dhe makineri tekstile. Niveli i lustrimit të brazdës nuk mund të rritet Ra0.2 ose më i lartë, Në aplikim, rrotull qeramike përputhet me kushineta me shpejtësi të lartë, zhurma në të dy anët mund të parandalojë tela të emaluar nga foleja, ndërsa tensioni i dredha-dredha mund të mbajë vazhdimisht .

Artikujt shërbehen në makineri të fibrave kimike para se të tjerrni dhe pas çiftës së spinninge me A95, A99, qeramikë inxhinierike alumini dhe pajisje teli udhëzues oksidi titan dhe plastika inxhinierike, duke përfshirë kokën dredha-dredha të kokës, arrën e tubit të letrës, grykën e telit të rrjetit, rërën e filtrit të importit dhe armë teli thithjeje.

Karakteristikat kryesore të qeramikës së zirkonisë

- Fortësi më e madhe sesa përbërësit e udhëzuesve qeramikë Al2O3

-Rezistenca ndaj korrozionit: i rezistojë mjedisit të ndryshëm të ashpër të korrozionit, rezistenca ndaj korrozionit për pjesët e oksidit të zirkonisë është shumë më e lartë se ato metalike.

-Shkalla e lartë e lëmuar: moreshtë më e lehtë të lustroni sipërfaqen e punës që të jetë efekt ideal, atëherë ndihmoni për të zvogëluar shumë fërkimin dhe zgjatur jetën e shërbimit.

Zbatimi i qeramikës së zirkonisë

Produktet përdoren gjerësisht në elektrike, elektronike, kimike, hekurudha, makineri tekstili, makinerie mekanike dredha-dredha mekanike, tela dhe makineritë kabllovike, ndezësit, makineri peshkimi, Tin Machine, makina për vizatimin e telit, ndërtimin, naftën dhe industrinë e hapësirës ajrore në fusha të ndryshme.


Prezantimi i kompanisë

Ne, në Jinghui Industry Ltd është një prodhuesi kryesor i përparuar i komponentëve qeramikë në Kinë për më shumë se 15 vjet.

Metodat e prodhimit të përzgjedhjes përfshijnë shtypjen e thatë, presionin e nxehtë, presionin izostatik, formimin e injeksionit qeramik, nxjerrjen me përzgjedhjen e materialeve. Gjithashtu, ne kemi përpunimin tonë gjithëpërfshirës të precizionit të lartë dhe linjës së prodhimit të qitjes. Të tilla si metalizim, lustrim, bluarje e imët, përpunim CNC, prerje lazer etj.

Produktet cilësore vijnë nga arti i gjendjes së proceseve prodhuese, gjithashtu ka nevojë për mjet të avancuar të inspektimit. Pajisjet kryesore të inspektimit përfshijnë CMM, projektues etj.

Me produktet tona të besueshme, shërbim profesional dhe kredi të mirë të krijuar me klientët, ne kemi eksportuar produktet tona në Evropë, Amerikën e Veriut, Azi, Amerikën e Jugut, Afrikën e Jugut mbi 50 vende.


Përparësia jonë

Workshop and quality guaranteeInformacioni i kontaktit

Contact us

Kategoritë e Produktit : Tubat qeramike > Tub Zirconia qeramike

Email tek ky furnizues

Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere

Lista e produkteve të përafërta