Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Produkte

Home > Produkte > Tubat qeramike > Tub Zirconia qeramike > MgO Tub i stabilizuar i qeramikës së zirkonit

MgO Tub i stabilizuar i qeramikës së zirkonit

MgO Tub i stabilizuar i qeramikës së zirkonit

Lloji i pageses: T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
Incoterm: FOB,CIF,FCA
Min. urdhër: 500 Set/Sets
Koha e dërgimit: 30 ditë

Kontaktoni Tani Shtoni në shportë

  • Info bazë
  • përshkrim i produktit
  • Email
Info bazë

Numri i modelit.: Customized

Material: MgO Stablized Zirconia

Color: Yellow

Max. OD: 300mm

Max. Overall Length: 500mm

Precision Process: Fine Grinding, Machining

Min. ID: 1mm

Min. Wall Thickness: 0.6mm

Features: Excellent Wear Resistance, Anti-chemical

Application: Ceramic Pistons And Ceramic Plunger

Additional Info

paketim: Kartoni i eksportit

prodhimtari: 10,000 sets/month

markë: Qeramika Jinghui

transport: Ocean,Land,Air

Vendi i origjinës: Kinë

Aftësia e Furnizimit: 50,000 sets/month

certifikatë: RoHS

përshkrim i produktit

span style = "font-size: 18px; line-lartësi: 21px; ngjyra: # E53333;"> Magnesia stabilizuar zirconia tub qeramike

Përshkrim:

Materialet e qeramikës të Zirkonit sigurojnë rezistencë të shkëlqyeshme të erozionit, korrozionit dhe konsumit së bashku me rezistencën ndaj temperaturës, rezistencën ndaj thyerjeve dhe forcën. Këto komponente qeramike përdoren në aplikime të skajshme të shërbimit që përfitojnë nga rezistenca e lartë e veshin dhe korrozioni.


Ne ofrojmë Yttria Tetragonal Zirconia Polycrystal (Y-TZP), ka shumë aplikime të qeramikës së Zirkonit në industritë kimike dhe petrokimike. Ato sigurojnë shpagim ekonomik në mënyrën e reduktimit të kohës dhe të mirëmbajtjes. Qeramika e zirkonit gjithashtu po shndërrohet në materialin e zgjedhur për komponentët në kujdesin shëndetësor, materialet e veshjes, fushën e shtypjes, industrinë e tekstilit, komponentët strukturorë të qeramikës dhe pjesët e inxhinierisë qeramike etj.

Shërbimi ynë

Zirconia Ceramic Pipe


Prezantimi i kompanisë

Ne, në Jinghui Industrisë Ltd, është një prodhuesi kryesor i avancuar qeramike 'prodhuesit në Kinë për më shumë se 13 vjet.


Metodat e prodhimit të përzgjedhjes përfshijnë shtypjen e thatë, shtypjen e nxehtë, shtypjen isostatike, formimin e injektimit me qeramikë, nxjerrjen me përzgjedhjen e materialeve. Gjithashtu ne kemi përpunimin tonë të plotë të saktë të precison dhe të qitjes linjë prodhimi. Të tilla si metallizing, lustrim, bluarje gjobë, machining CNC, prerja lazer dhe kështu me radhë.


Produktet e cilësisë vijnë nga arti i gjendjes së proceseve prodhuese, gjithashtu ka nevojë për mjet të avancuar të inspektimit. Pajisjet kryesore të inspektimit përfshijnë CMM, projektor etj.


Me produktet tona të besueshme, shërbim profesional dhe kredi të mirë të themeluar me klientët, ne kemi eksportuar prodhimet tona në Evropë, Amerikës së Veriut, Azi, Amerikën e Jugut, Afrikën e Jugut, mbi 50 vende


Avantazhi ynë

Workshop and quality guarantee


Informatat kontaktuese

Contact us

Kategoritë e Produktit : Tubat qeramike > Tub Zirconia qeramike

Email tek ky furnizues
  • Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere