Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Produkte

Home > Produkte > Tubat qeramike > Tub Zirconia qeramike > Y2O3 ka stabilizuar zirconia mëngë qeramike

Y2O3 ka stabilizuar zirconia mëngë qeramike

Y2O3 ka stabilizuar zirconia mëngë qeramike

Lloji i pageses: T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
Incoterm: FOB,CIF,FCA
Min. urdhër: 500 Set/Sets
Koha e dërgimit: 30 ditë

Kontaktoni Tani Shtoni në shportë

  • Info bazë
  • përshkrim i produktit
  • Email
Info bazë

Numri i modelit.: Customized

Material: Zirconia Oxide

Color: Pure White

Max. OD: 300mm

Max. Overall Length: 500mm

Precision Process: Fine Grinding, Machining

Min. ID: 1mm

Min. Wall Thickness: 0.6mm

Features: Excellent Wear Resistance, Anti-high Temperature

Application: Ceramic Heating Tube, Ceramic Support Tube

Additional Info

paketim: Kartoni i eksportit

prodhimtari: 100,000 sets/month

markë: Qeramika Jinghui

transport: Ocean,Land,Air

Vendi i origjinës: Kinë

Aftësia e Furnizimit: 500,000 sets/month

certifikatë: RoHS

përshkrim i produktit

Zirconia / ZrO2 / Zirkonium Oxide është materiali më i famshëm me performancë të lartë midis të gjitha qeramikave të oksidit. Këto lloje të komponentëve c eramic janë bërë nga bazuar në Oksid Zirconium në përgjithësi, por që përbëhen në përqindje të caktuar të oksideve të tjera shtesë si Yttrium (Y2O3) ose Magnesia (MgO). Në varësi të materialit doping mund të arrihen prona të ndryshme materiale për shkak të ndikimit në mikrostrukturën e kompleksit.

Ne furnizimin me varietetin e precision lustruar mëngë spirancë qeramike dhe bosht qeramike, kumarxhi qeramike, tub c eramic, tub qeramike, shufra qeramike në qeramikë oksid zirconium.

Ne kemi shtypjen e thatë të ngurta, shtypjen ISO, injektimin dhe prodhimin e ngutshëm të nxehtë, kjo na bën të kemi aftësi të mjaftueshme për të plotësuar mostrat e prototipeve ose urdhrin e gjykimit. Diversiteti i tolerancës së nivelit të ndërlikuar ose të ndryshëm mund të arrihet përmes përpunimit CNC, lapping,

Mëngë prej qeramike të zirkonit përdoret gjerësisht në ngrohës me temperaturë të lartë

Shërbimi ynë

Zirconia Ceramic Pipe


Prezantimi i kompanisë


Ne, në Jinghui Industrisë Ltd, është një prodhuesi kryesor i avancuar qeramike komponentëve në Kinë për më shumë se 11 vjet.


Metodat e prodhimit të përzgjedhjes përfshijnë shtypjen e thatë, shtypjen e nxehtë, shtypjen isostatike, formimin e injektimit me qeramikë, nxjerrjen me përzgjedhjen e materialeve. Gjithashtu ne kemi përpunimin tonë të plotë të saktë të precison dhe të qitjes linjë prodhimi. Të tilla si metallizing, lustrim, bluarje gjobë, machining CNC, prerja lazer dhe kështu me radhë.


Produktet e cilësisë vijnë nga arti i gjendjes së proceseve prodhuese, gjithashtu ka nevojë për mjet të avancuar të inspektimit. Pajisjet kryesore të inspektimit përfshijnë CMM, projektor etj.


Me produktet tona të besueshme, shërbim profesional dhe kredi të mirë të themeluar me klientët, ne kemi eksportuar prodhimet tona në Evropë, Amerikës së Veriut, Azi, Amerikën e Jugut, Afrikën e Jugut, mbi 50 vendeAvantazhi ynë Workshop and quality guaranteeInformatat kontaktuese

Contact us

Kategoritë e Produktit : Tubat qeramike > Tub Zirconia qeramike

Email tek ky furnizues
  • Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere