Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Home > Produkte > Komponentet qeramike të zirkonit

Komponentet qeramike të zirkonit

Kategoritë e produkteve të Komponentet qeramike të zirkonit , ne jemi prodhues të specializuar nga Kina, Komponentet qeramike të zirkonit , furnizuesit Komponenta qeramike me zirkon të lartë / fabrikë, produkte me shumicë me cilësi të lartë të Komponenti qeramik i përbërë nga Zirconia R & D dhe prodhimit, ne kemi shërbim të përsosur pas shitjes dhe mbështetje teknike. Shikoni përpara bashkëpunimin tuaj!

Kinë Komponentet qeramike të zirkonit furnizuesit

Qeramika e oksidit të zirconiumit ofron forcë mekanizmi shumë më të fortë , rezistencë ndaj thyerjes sesa materiale të tjera qeramike gjobë, ajo është e përshtatshme për zëvendësimin e metaleve për shkak të këtyre karakteristikave të jashtëzakonshme. Përveç kësaj, zriconia ka rezistencë shumë më të lartë ndaj kimikateve dhe rezistencë të lartë ndaj erozionit, Ky material është shumë i përshtatshëm për të ndërtuar pjesë veshin, prerja e mjeteve në çdo mjedis të ashpër. Ndërkohë, përçueshmëria shumë e ulët termike është karakteristika të tjera kritike të zirconisë , është një material shumë ideal që ka nevojë për një fushë të ulët të përçueshmërisë termike.

Yttria është zirconia pjesërisht e stabilizuar (Y-TZP), magnezia zorrë e pjesshme e stabilizuar (M-PSZ) pasi ekzistojnë dy materiale të zakonshme atje për prodhimin e komponentëve të qeramikës së zirkonit.

Komponentët qeramikë të zirkonit zakonisht funksionojnë si qeramika strukturore, pjesë veshin, vegla prerëse, vende dhe pllaka të valvulave të saktësisë, pompat e pompës, mëngë pompë, llak, kushineta qeramike, kapilarë fibër optikë, sensorë të oksigjenit e kështu me radhë.

Produkte të reja

Lista e produkteve të përafërta