Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Home > Produkte > Qeramikë të metalizuar

Qeramikë të metalizuar

Kategoritë e produkteve të Qeramikë të metalizuar , ne jemi prodhues të specializuar nga Kina, Qeramikë metalizuar , furnizuesit Qeramikë me vakum të pajisjeve / fabrikë, produkte me shumicë me cilësi të lartë të Qeramikë të shtrënguar R & D dhe prodhimit, ne kemi shërbim të përsosur pas shitjes dhe mbështetje teknike. Shikoni përpara bashkëpunimin tuaj!

Kinë Qeramikë të metalizuar furnizuesit

Ne prodhimin e një shumëllojshmëri të qeramikës refraktare metallized, kryesisht duke përfshirë izolant metalizuar qeramike, tub metalizuar qeramike, unazë Metallized qeramike, metallized substrate qeramike, C eramic cilindra të metalizuar. Këto qeramika të metalizuar janë të përshtatshme për vakum të lartë, tension të lartë dhe aplikime me presion të lartë për shkak të forcës së izolimit të tyre të jashtëzakonshëm, fuqisë së shkëlqyer ngjitëse dhe metalit të shkëlqyeshëm për lidhjen qeramike të hermetizmit.

Ne ofrojmë një përzgjedhje të llojeve të metalizimit për të përmbushur nevojat e veçanta përmes shtypjes së ekranit, printimit të pllakave , brushave , llojeve të rregullta si më poshtë:

● Bazë e trupit qeramike + Metalloizim molibden (Mo / Mn) ................. Bazë e trupit qeramike + Silver (Ag) plating

Baza e trupit qeramike + Tin (Sn) plating ........................................ ......... Baza e trupit qeramike + Molybdeni (Mo / Mn) + Plastifikimi i nikeleve


Baza e trupit qeramike + Tungsten (W) + Plating ari ........................... Substrate qeramike + Copper (Cu) plating.

Bazuar në pajisje gjithëpërfshirëse të prodhimit në shtëpi, nga formimi në procesin e electroplating, ne kemi prototyping në aftësinë e prodhimit të vëllimit të lartë. Kjo na ndihmon të bëjmë përmasat e qëndrueshmërisë shumë mirë, gjithashtu, na ndihmon të ofrojmë një kosto më konkurruese për klientët tanë. Çfarëdo qoftë, një urdhër shumë i vogël për gjykim për programin e R & D ose nevojën jashtëzakonisht të lartë të volumit për uljen e kostos, ne do të gjejmë një zgjidhje optimale atje për të plotësuar nevojat tuaja.

Këto qeramika metalike janë përdorur gjerësisht në qeramikë të metaleve, qeramike në teknologji bashkimi qeramike në teknologjinë elektrike, elektronikë, teknologji të lartë mjekësore, teknologji sensor, aplikim tipik si izolant qeramike / trup në ndërprerësit vakum, kondensatorë vakum / tiristor , gaz shkarkimi tub, tuba elektronike, feedthrough aktuale, tuba me rreze X, çelsin e energjisë dhe kështu me radhë.

Produkte të reja

Lista e produkteve të përafërta