Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Jinghui Industry Ltd.
I agree Bossgoo.com will authorize the transaction payment on Bossgoomall.com. Bossgoomall.com is a subsidiary of Bossgoo.com group, Please rest assured to trade.
I agree

Përbërësit qeramikë të metalizuar Alumina Al2O3

Payment Type:
T/T,Paypal,Western Union
Incoterm:
FOB,CFR,CIF,EXW,FCA,CPT,CIP
Min. Order:
10 Piece/Pieces
Delivery Time:
30 Days
Transportation:
Ocean,Land,Air
Port:
Shenzhen,HongKong,Shanghai
Share:
Chat Tani
  • përshkrim i produktit
Overview
Product Attributes

Numri i modelit.Customized

markëQeramika Jinghui

Supply Ability & Additional Informations

paketimPaketimi vakum me karton eksporti

prodhimtari500,000pcs/month

transportOcean,Land,Air

Vendi i origjinësKinë

Aftësia e Furnizimit2,000,000pcs/month

certifikatëRoHS

Kodi HS8547100000

portShenzhen,HongKong,Shanghai

Lloji i pagesesT/T,Paypal,Western Union

IncotermFOB,CFR,CIF,EXW,FCA,CPT,CIP

Koha e dërgimit30 ditë

Packaging & Delivery
Selling Units:
Piece/Pieces
Package Type:
Paketimi vakum me karton eksporti

Përbërësit qeramikë të metalizuar Alumina Al2O3

Karakteristikat kryesore të përbërësve të metalizuar të qeramikës:

1. Pranon me shpejtësi metalizimin Mo / Mn ose W për gërvishtjen në temperaturë të lartë të asambleve metalike në qeramikë

2. Forca e shkëlqyeshme e lidhjes mbi 150 MPa dhe me shkallë ideale rrjedhjeje më të vogël se ≤ 1 × 10 -11 Pa • m3 / s

3. Trup qeramik i dendur, jo poroz, pa substanca të huaja dhe ngushtësi ideale e ajrit vakum

4. Rezistencë e vëllimit të lartë me forcë të lartë izolimi më të madhe se 18KV / mm (DC) të paktën

5. Koeficienti i ulët i zgjerimit ndërmjet 5 deri 8 × 10 -6 / ℃ nën temperaturën e dhomës deri në 800

6. Reziston ndaj sulmit kimik i cili i reziston shumicës së mjedisit të ashpër të acidit dhe alkaleve

7. Anti-plakje, është pa ndryshk përgjithmonë edhe nëse trupi qeramik ekspozohet në ajër në një afat të gjatë

8. Rezistent ndaj zjarrit dhe rezistencës ndaj nxehtësisë dhe rezistencës së lartë të temperaturës deri në 1650

Specifikimi i përbërësve të metalizuar të qeramikës :

1. Lëndë e parë e disponueshme: alumina (al2o3), zirkonia (ZrO2), oksidi i beryllisë (BeO) dhe nitriti i aluminit (AlN)

2. Metodat e formimit: Shtypja e thatë, shtypja e nxehtë, shtypja izostatike, formimi i injeksionit qeramik etj

3. Llojet e përbërësve qeramikë: tub qeramik, izolues qeramik, nënshtresë qeramike, unaza qeramike, cilindër qeramik

4. Aftësia e dimensioneve: Diametri i jashtëm mund të jetë 800 mm, gjatësia mund të mbi 1000 mm

5. Toleranca: diametri i jashtëm mund të jetë 0,005 mm, diametri i brendshëm mund të jetë 0.01 mm, gjatësia mund të jetë 0.01 mm

6. Parametrat e tjerë teknikë: rrafshimi të jetë 0,005 mm, rrumbullakësia të jetë 0.01 mm, paralelizmi të jetë 0.01 mm

7. Metalizim tipik: trup qeramik + plating Mo / Mn, trup qeramik + Plating Mo / Mn + Ni


Përshkrimi i përbërësve të metalizuar të qeramikës:

Për të arritur bashkimin e qeramikës me metalin në këto aplikime të inxhinierisë elektrike dhe elektronike, do të aplikohet një shtresë metalike në trupin bazë të qeramikës me temperaturë të lartë të kuruar, pas kësaj, një shtresë mbrojtëse, siç është pllaka nikeli e mbuluar nga shtresa bazë e metalizim .


Ne ofrojmë një përzgjedhje të përbërësve të qeramikës me metale të ndryshme, ato janë bërë nga 95%, 99% qeramika e oksidit të aluminit, gjithashtu qeramika e oksidit të zirkonit ose qeramika e oksidit beryllia. Këto përbërës të qeramikës së metalizuar përdoren gjerësisht në aplikimet elektrike dhe elektronike, me vakum të lartë, si tubat elektrikë, tubat e rrjetit të energjisë, tiristorët vakum, triode gazi etj.

Me përjashtim të qeramikës së metalizuar, ne prodhojmë shumë pjesë të tjera të përparuara qeramike, si nënshtresa qeramike, tuba qeramikë, vula qeramike, qeramikë tekstili dhe kështu me radhë.

Metallized Ceramic Parts


Forca jonë:

Ofrimi i çmimit konkurrues me pjesë qeramike teknike të besueshme standard Standard mbështetës për pjesët e bëra me porosi

Types Llojet më të mira të pajisjeve prodhuese brenda shtëpisë ● Brenda 8 orëve përgjigje me shpërndarje fleksibël

● Mbi 15 vjet përvojë OEM, ODM prodhuese me prodhim profesional dhe të aftë dhe ekipin QA

Cap Aftësi dhe fuqi e fuqishme R & D dhe mbështetje e rototipimit të produkteve të reja në prodhimin serial në masë të produkteve të pjekur

Përfitimi i klientëve

● Përqendrohuni në ofrimin e zgjidhjeve me kosto efektive dhe të optimizuar Mbështetni shpërndarjen fleksibël dhe insistoni në ofrimin e përpiktë

Er Konsumatori mund të hartojë saktësinë e tyre ideale për të marrë përshtatjen e dëshiruar ● Mbështetje për grumbull shumë të vogël ose për prova për të përmbushur nevojat e R&D

Ofroni konsultim dhe informacion teknik për informacion, siguroni trendet dhe informacionin e tregut

Rrjedha kryesore e Prodhimit Biseda e qeramikës së metalizuar

Ne kemi një gjithëpërfshirje të plotë të pajisjeve të prodhimit për qeramikën e metalizuar nga formimi në elektroplating.

Na ndihmon të bëjmë konsistencën dimensionale shumë mirë. Gjithashtu, duke na ndihmuar të ofrojmë një çmim konkurrues.

Manufacturing Process for Metallized Ceramics


FAQ (Pyetjet e bëra më shpesh)

P 1. A është në dispozicion për të siguruar produkte të personalizuara?

Përgjigje: Ne mund të mbështesim kërkesën e bërë me porosi sipas dimensioneve të ndryshme, modelimit dhe metalizimit dhe plating.

P 2. Kur mund ta marr çmimin?

Përgjigje: Ne citojmë rregullisht brenda 24 orësh pasi të marrim kërkesën tuaj.

P 3. Sa kohë zhvillohet e gjithë procedura?
Përgjigje: Pasi të vendosni një porosi, koha e prodhimit është rreth 25 ditë pune.

P 4. Po në lidhje me datën e transportit dhe dorëzimit?

Përgjigje: Normalisht ne përdorim Int`l Express nga dërguesi ynë, ose me numrin e llogarisë së klientit. Bëhet fjalë për 3 ~ 5 ditë pune.

P 5. Si të sigurohet cilësia?

Përgjigje: Dimensioni i çdo grumbull do të bëhet inspektimi i marrjes së mostrave sipas standardit ndërkombëtar AQL. Do të bëhet inspektimi 100% kozmetik.

Kategoritë e Produktit : Qeramikë të metalizuar > Komponenta qeramike me vakum

Shkarko
Email tek ky furnizues
  • *në:
    Mr. Andy Chen
  • *mesazh:
    Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere

Lista e produkteve të përafërta

shtëpi

Phone

Rreth nesh

hetim