Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Produkte

Home > Produkte > Qeramikë të metalizuar > Komponenta qeramike me vakum > Qeramikë metalike të aluminit për komponentët elektrikë

Qeramikë metalike të aluminit për komponentët elektrikë
Qeramikë metalike të aluminit për komponentët elektrikë
Qeramikë metalike të aluminit për komponentët elektrikë

Qeramikë metalike të aluminit për komponentët elektrikë

Çmimi i njësisë: USD 2 - 5 / Piece/Pieces
Lloji i pageses: T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
Incoterm: FOB,CFR,CIF,EXW,FCA
Min. urdhër: 10 Piece/Pieces
Koha e dërgimit: 30 ditë

Kontaktoni Tani Shtoni në shportë

Shkarko:

  • Info bazë
  • përshkrim i produktit
  • Email
Info bazë

Numri i modelit.: Customized

Color: White, Pink Optional

Metallization Type: Mo/Mn ,W Optional

Thickness Of Metallization: 20~40um

Thickness Of Plating: Thin Or Thick Film Avaiable

Feature: High Bonding Strength With Ideal Hermercity

Material: 95% Alumina, 99% Alumina, Zirconia

Type: Metallized Ceramic Components

Typical Coating: Nickle Plating

Precision Process: Fine Grinding, CNC Machining

Application: Ceramic To Metal Joining Technology

Additional Info

paketim: Paketimi i vakumit me kartonin e eksportit

prodhimtari: 500,000pcs/month

markë: Qeramika Jinghui

transport: Ocean,Land,Air

Vendi i origjinës: Kinë

Aftësia e Furnizimit: 2,000,000pcs/month

certifikatë: RoHS

Kodi HS: 8547100000

port: Shenzhen,HongKong,Shanghai

përshkrim i produktit

Qeramikë metalike të aluminit për komponentët elektrikë

Qeramika teknike metalizuar përdoret gjerësisht në aplikacionet elektrike dhe elektronike, si tubat e elektronit, tubat e rrjetit elektrik, thyristorët vakum, triodat e gazit dhe kështu me radhë.

Për të arritur bashkimin e qeramikës me metalin në këto pajisje elektrike dhe elektronike, një komponent metalik shtresohet në komponentin e qeramikës strukturore me temperaturë të lartë të shëruar, më pas një shtresë mbrojtëse, siç është nikelimi, i ndjekur nga shtresa metalizuese bazë, të cilën ajo do të rrisin lagështueshmërinë e procesit të brazingut.

Metallized Ceramics

Tiparet e kryeministrit:

Fuqia e shkëlqyeshme e lidhjes me normën e rrjedhjes ideale .......................................... .... Dendur, jo-poroz dhe i vakët

● Rezistenca e volumit të lartë dhe koeficienti i zgjerimit Reziston ndaj sulmit kimik dhe rezistencës ndaj ftohjes dhe jo-shpërdorimit

● Lehtë pranon Mo / Mn ose W metalizing për brazing temperaturë të lartë të ndryshme metalike në kuvendet qeramike

Forca jonë:

● Ofrimi i çmimeve konkurruese ......... ● Mbështetja e standardeve për artikujt me porosi

● Proçesi i saktësisë së mesit të artit ● Përgjigje e shpejtë me shpërndarje fleksibël ● Prototyping për aftësinë e prodhimit në masë

Përfitimi i klientëve

● Kosto-efektive .............................................. ............ ● Orari fleksibil i prodhimit

● Mbështetje për grumbullim shumë të vogël ose për gjykim .......... ● Konsumatorët mund të përpilojnë saktësinë e tyre ideale


Të ngjashme Izolator qeramik i metalizuar

Vërejtje: Ne ofrojmë një gamë të gjerë të qeramikës metalike, si unaza e metalizuar e qeramikës, disk metalik i qeramikës, izoluesi i metalizuar i qeramikës dhe kështu me radhë.

1 pin metallized ceramic insulator Metallized ceramic washer Metallized ceramic body Metallized ceramic substrate


Fluksi kryesor i prodhimit

Ne kemi një të plotë të plotë të pajisjeve të prodhimit për qeramika metalizuar nga formimi në electroplating. Kjo na ndihmon të bëjmë konsistencën dimensionale shumë mirë. Gjithashtu, duke na ndihmuar për të ofruar një çmim konkurrues.

Manufacturing Process for Metallized Ceramics

FAQ

Q 1. A është në dispozicion për të ofruar produkte të personalizuara?

A: Ne mund të mbështesim kërkesat e bëra sipas porosisë sipas dimensioneve të ndryshme, projektimit dhe metalizimit dhe plating.

Pyetje 2. Kur mund të marr çmimin?

Përgjigje: Ne rregullisht citojmë brenda 24 orëve pasi ne marrim kërkesën tuaj.

Q 3. Sa zgjat procedura e tërë procedura?
A: Pasi të vendosni një urdhër, koha e prodhimit është rreth 25 ditë pune.

Pyetje 4. Po në lidhje me datën e transportit dhe dorëzimit?

A: Zakonisht ne përdorim Int`l shprehin nga forwarder tonë, ose me numrin e llogarisë së klientit. Është rreth 3 ~ 5 ditë pune.

Q 5. Si të sigurohet kualiteti?

A: Dimensioni nga çdo grumbull do të kryhet inspektimi i mostrës sipas standardit ndërkombëtar AQL. 100% inspektimi kozmetik do të bëhet.

Kategoritë e Produktit : Qeramikë të metalizuar > Komponenta qeramike me vakum

Email tek ky furnizues
  • Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere