Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Mbajtës i metalizuar i qeramikës së aluminit

Mbajtës i metalizuar i qeramikës së aluminit

Lloji i pageses: T/T,Paypal,Western Union
Incoterm: FOB,CFR,CIF,EXW,FCA,CPT,CIP
Min. urdhër: 100 Piece/Pieces
Koha e dërgimit: 30 ditë

Kontaktoni Tani Shtoni në shportë

Shkarko:

Info bazë

  Numri i modelit.: JH.MC.xxx

  Material: Min. 95% Alumina

  Metallization Type: Mo/Mn ,W Optional

  Coating Type: Nickle Plating

  Thickness Of Metallization: 20~40um

  Thickness Of Plating: Thin Or Thick Film Avaiable

  Precision Process: Fine Grinding

  Feature: High Bonding Strength With Ideal Hermercity

  Application: Ceramic To Metal Jointing Technology

  Color: White

  Type: Metallized Ceramic Holder

Additional Info

  paketim: Paketimi vakum me karton eksporti

  prodhimtari: 50,000pcs/month

  markë: Qeramika Jinghui

  transport: Ocean,Land,Air

  Vendi i origjinës: Kinë

  Aftësia e Furnizimit: 200,000pcs/month

  certifikatë: RoHS

  Kodi HS: 8547100000

përshkrim i produktit

Mbajtës i metalizuar i qeramikës së aluminit

Ne ofrojmë shërbime të fabrikimit me porosi për qeramikën e metalizuar, duke përfshirë tubin qeramik tipik të metalizuar, cilindrin e metalizuar të qeramikës, unazën qeramike të metalizuar, substratin qeramik të metalizuar, vulat fundore të metalizuara për kutitë e tubave elektronikë, burimet e tensionit të lartë / rrymë me llojet tona gjithëpërfshirëse të brendshme nga formësimi deri te depozitimi i elektrolizimit / depozitimit të elektrolessë, Aftësitë përfshijnë konsulencë inxhinierike të projektimit, prototipim, shtypje, përpunim, metalizim, veshje, brazing të thjeshtë. Rezulton se ne jemi në gjendje t'ju ofrojmë shumëllojshmëri të izolatorit qeramik të metalizuar me cilësi të lartë.

Metallized Ceramics

Karakteristikat kryesore:

Accepts Pranon me shpejtësi metalizimin e Mo / Mn ose W për gërshetimin e temperaturës së lartë të shumëllojshmërisë së metaleve në asambletë qeramike

Strength Forcë e shkëlqyeshme e lidhjes me shkallën ideale të rrjedhjes ● E dendur, jo poroze dhe e shtrënguar vakum

Resist Rezistencë e vëllimit të lartë co Koeficient i ulët i zgjerimit ists reziston ndaj sulmit kimik ● Rezistent ndaj zjarrit dhe jo i jashtëligjshëm

Forca jonë për qeramikën e metalizuar

Ofrimi i çmimit konkurrues .............................................. ............................ standard Standardi mbështetës për sendin e bërë me porosi

Process Procesi i precizionit sekondar të gjendjes së artit ........................................... ........ ● Përgjigje e shpejtë me shpërndarje fleksibël

● Prototyping ndaj aftësisë së prodhimit në masë

Përfitimi i klientëve për qeramikën e metalizuar

● Me kosto efektive schedule Orari fleksibël i prodhimit ...... ● Konsumatori mund të hartojë saktësinë e tyre ideale dhe të forcojë dimensionet

Mbështetni një grumbull shumë të vogël ose një gjykim për të përmbushur nevojat e R&D ........ ● Ofroni një konsulencë dhe informacion teknik të informacionit

Zbatimi i qeramikës së metalizuar

Përdoret gjerësisht në ndërprerësit vakum, Tubat elektrone, tubi i shkarkimit të gazit, kondensatori vakum, tiristorët vakum,

Arrestuesit e rrugës, hapësirat e Thististor, hapësirat diodë, tubat e rrjetit elektrik, tubat e valëve udhëtuese, unazat izoluese dhe cilindri, tubat me rreze X dhe kështu me radhë.Biseda kryesore e rrjedhës prodhuese

Ne kemi një gjithëpërfshirje të plotë të pajisjeve të prodhimit për qeramikën e metalizuar nga formimi në elektroplating.

Na ndihmon të bëjmë konsistencën dimensionale shumë mirë. Gjithashtu, duke na ndihmuar të ofrojmë një çmim konkurrues.

Manufacturing Process for Metallized Ceramics


FAQ (Pyetjet e bëra më shpesh)

P 1. A është në dispozicion për të siguruar produkte të personalizuara?

Përgjigje: Ne mund të mbështesim kërkesën e bërë me porosi sipas dimensioneve të ndryshme, modelimit dhe metalizimit dhe plating.

P 2. Kur mund ta marr çmimin?

Përgjigje: Ne citojmë rregullisht brenda 24 orësh pasi të marrim kërkesën tuaj.

P 3. Sa kohë zhvillohet e gjithë procedura?
Përgjigje: Pasi të vendosni një porosi, koha e prodhimit është rreth 25 ditë pune.

P 4. Po në lidhje me datën e transportit dhe dorëzimit?

Përgjigje: Normalisht ne përdorim Int`l Express nga dërguesi ynë, ose me numrin e llogarisë së klientit. Bëhet fjalë për 3 ~ 5 ditë pune.

P 5. Si të sigurohet cilësia?

Përgjigje: Dimensioni i çdo grumbull do të bëhet inspektimi i marrjes së mostrave sipas standardit ndërkombëtar AQL. Do të bëhet inspektimi 100% kozmetik.

Kategoritë e Produktit : Qeramikë të metalizuar > Komponenta qeramike me vakum

Email tek ky furnizues

Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere

Lista e produkteve të përafërta