Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Produkte

Home > Produkte > Qeramikë të metalizuar > Komponenta qeramike me vakum > Izolues qeramike për Tubat Ultra Electron të Frekuencës

Izolues qeramike për Tubat Ultra Electron të Frekuencës

Izolues qeramike për Tubat Ultra Electron të Frekuencës

Çmimi i njësisë: USD 16.5 - 50 / Piece/Pieces
Lloji i pageses: T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
Incoterm: FOB,CFR,CIF,FCA
Min. urdhër: 10 Piece/Pieces
Koha e dërgimit: 30 ditë

Kontaktoni Tani Shtoni në shportë

Shkarko:

  • Info bazë
  • përshkrim i produktit
  • Email
Info bazë

Numri i modelit.: Customized

Material: Min. 95% Alumina

Color: White, Pink Optional

Type: Metallized Ceramic Housing

Metallization Type: Mo/Mn ,W Optional

Coating Type: Nickle Plating

Thickness Of Metallization: 20~40um

Thickness Of Plating: Thin Or Thick Film Avaiable

Precision Process: Fine Grinding

Feature: High Bonding Strength With Ideal Hermercity

Application: Alumina Insulator For Metal-ceramic Transmitting T

Additional Info

paketim: Paketimi i vakumit me kartonin e eksportit

prodhimtari: 50,000pcs/month

markë: Qeramika Jinghui

transport: Ocean,Land,Air

Vendi i origjinës: Kinë

Aftësia e Furnizimit: 200,000pcs/month

certifikatë: RoHS

Kodi HS: 8547100000

port: Shenzhen Port,HongKong Port

përshkrim i produktit

Jinghui furnizon një shumë prej izolatorëve metalikë të qeramikës, të gjitha këto qeramika metalike janë ideale për përdorim në vakum të lartë, me presion të lartë të rrymës, tensionit të lartë dhe presionit të lartë.

Ne ofrojmë qeramikë të metalizuar për shkarkuesit e mbitensionit, tubet e shkarkimit të gazit, tubi i rrjetit elektrik, dritaret e RF, ndërprerësit e vakumit, tubat me rreze x.

Oksidi i aluminit është një nga materialet më të rregullt teknike inxhinierike qeramike, të cilat mund të ofrojnë izolim të jashtëzakonshëm elektrik, veti të shkëlqyera mekanike dhe rezistente ndaj kimikateve. Ato përdoren shpesh si bazë e trupit qeramik të komponentëve të metalizuar të qeramikës. Përveç kësaj, mund të kërkohet edhe materiale të tjera qeramike gjobë, si zirconia, beryllia.

Ne ofrojmë saktësi të ndryshme të klasës klasike të qeramikës së metalizuar si dëshira e klientëve me pajisjet tona sekondare në strehim. Metallized Ceramic Isolator

Tiparet e kryeministrit:

● Lehtë pranon Mo / Mn ose W metallizing për brazing temperaturë të lartë të ndryshme metalike në kuvendet qeramike

Forcë lidhëse e shkëlqyer me normën e rrjedhjes ideale ........ Dendur, jo-poroz dhe vakum i ngushtë ............. ● Rezistencë e lartë e volumit

Koeficienti i ulët i zgjerimit ............................................. ....... Rezistent ndaj zjarrit dhe jo-nxjerrjes ...................... Reziston ndaj sulmit kimik

Forca jonë:

● Ofrimi i çmimit konkurrues ● Mbështetja e standardeve për artikujt me porosi

● Gjendja e procesit të seksionit të seksionit të seksionit të shpejtë ● Reagim i shpejtë me shpërndarje fleksibël ● Prototyping për aftësinë e prodhimit në masë

Përfitimi i klientëve

● Kosto efektive ● Orari fleksibël i prodhimit ● Klienti mund të përpilojë saktësinë e tyre ideale

● Mbështetje për grumbullim shumë të vogël ose për provë për të përmbushur nevojat e R & D ● Ofron informata dhe mbështetje teknike mbi informacionin

Qeramikë metalike të ngjashme

Vërejtje: substrate metalike e qeramike, tub metalik i qeramikës, unaza qeramike e metalizuar, rondele metalike e qeramikës janë kategori të tjera kryesore në serinë tonë të metalizuar të qeramikës.

Metallized ceramic insulatorMetallized ceramic substratealuminum nitride ceramic waferMetallized ceramic rings

Fluksi kryesor i prodhimit

Ne kemi një të plotë të plotë të pajisjeve të prodhimit për qeramika metalizuar nga formimi në electroplating.

Kjo na ndihmon të bëjmë konsistencën dimensionale shumë mirë. Gjithashtu, duke na ndihmuar për të ofruar një çmim konkurrues.

Manufacturing Process for Metallized Ceramics


FAQ

Q 1. A është në dispozicion për të ofruar produkte të personalizuara?

A: Ne mund të mbështesim kërkesat e bëra sipas porosisë sipas dimensioneve të ndryshme, projektimit dhe metalizimit dhe plating.

Pyetje 2. Kur mund të marr çmimin?

Përgjigje: Ne rregullisht citojmë brenda 24 orëve pasi ne marrim kërkesën tuaj.

Q 3. Sa zgjat procedura e tërë procedura?
A: Pasi të vendosni një urdhër, koha e prodhimit është rreth 25 ditë pune.

Pyetje 4. Po në lidhje me datën e transportit dhe dorëzimit?

A: Zakonisht ne përdorim Int`l shprehin nga forwarder tonë, ose me numrin e llogarisë së klientit. Është rreth 3 ~ 5 ditë pune.

Q 5. Si të sigurohet kualiteti?

A: Dimensioni nga çdo grumbull do të kryhet inspektimi i mostrës sipas standardit ndërkombëtar AQL. 100% inspektimi kozmetik do të bëhet.

Kategoritë e Produktit : Qeramikë të metalizuar > Komponenta qeramike me vakum

Email tek ky furnizues
  • Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere