Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Produkte

Home > Produkte > Qeramikë të metalizuar > Komponenta qeramike me vakum > Izolues qeramike për tuba transmetues metali-qeramik

Izolues qeramike për tuba transmetues metali-qeramik

Izolues qeramike për tuba transmetues metali-qeramik

Çmimi i njësisë: USD 35 - 50 / Piece/Pieces
Lloji i pageses: T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
Incoterm: FOB,CFR,CIF,FCA
Min. urdhër: 10 Piece/Pieces
Koha e dërgimit: 30 ditë

Kontaktoni Tani Shtoni në shportë

Shkarko:

  • Info bazë
  • përshkrim i produktit
  • Email
Info bazë

Numri i modelit.: Customized

Material: Min. 95% Alumina

Color: White, Pink Optional

Type: Metallized Ceramic Housing

Metallization Type: Mo/Mn ,W Optional

Coating Type: Nickle Plating

Thickness Of Metallization: 20~40um

Thickness Of Plating: Thin Or Thick Film Avaiable

Precision Process: Fine Grinding

Feature: High Bonding Strength With Ideal Hermercity

Application: Alumina Insulator For Metal-ceramic Transmitting T

Additional Info

paketim: Paketimi i vakumit me kartonin e eksportit

prodhimtari: 50,000pcs/month

markë: Qeramika Jinghui

transport: Ocean,Land,Air

Vendi i origjinës: Kinë

Aftësia e Furnizimit: 200,000pcs/month

certifikatë: RoHS

Kodi HS: 8547100000

port: Shenzhen Port,Hongkong Port

përshkrim i produktit

Izolues qeramike për tuba transmetues metali-qeramik

Izolatori i aluminit për tubin transmetues metalik-qeramik është bërë nga oksidet e aluminit me min. 95% pastërti, Ajo mund të jetë formuar nëpërmjet shtypjes së thatë, shtypje të nxehtë, ISO shtypur. Në rast të zakonshëm, të dy molibden-mangan dhe Tungsten si një paste shumë e popullarizuar metallizing duhet të kromuar në sipërfaqe të caktuara të trupit qeramike përmes banding, shtypjen ekran, brushing, spërkatje për të përmbushur përdorimin e brazing mes metalit dhe qeramike.

Trupi i metalizuar prej qeramike ka një forcë shumë të mirë lidhëse me ajrosje ideale në teknologjinë e bashkimit të qeramikës me metalin.

Tiparet e kryeministrit:

Fuqia e shkëlqyeshme e lidhjes me normën e rrjedhjes ideale ......... ● E dendur, jo-poroze dhe e vakët ........ ● Rezistencë e lartë e volumit

Koeficienti i ulët i zgjerimit .......................................... Reziston ndaj kimikateve sulmi ............ Rezistent ndaj zjarrit dhe jo-nxjerrjes


● Lejon lehtë Mo / Mn ose W metallizing për brazing temperaturë të lartë të ndryshme metalike për kuvendet qeramike

Forca jonë:

● Ofrimi i çmimit konkurrues ● Mbështetja e standardeve për artikujt me porosi

● Gjendja e procesit të seksionit të seksionit të seksionit të shpejtë ● Reagim i shpejtë me shpërndarje fleksibël ● Prototyping për aftësinë e prodhimit në masë

Përfitimi i klientëve

● Kosto efektive ● Orari fleksibil i prodhimit ● Konsumatori mund të dizajnojë saktësinë e tyre ideale

● Mbështetni porosi shumë të vogla ose të provave ● Konsulencë për informacionin teknik

Me pronat e tyre të jashtëzakonshme në mekanike, elektrike dhe termike. Këto komponente vakum qeramike janë përdorur gjerësisht në ndërprerësit vakum, tuba Electron, tub shkarkimit të gazit, kondensator vakum, thyristors vakum, arresters zjarrit, housings tiristor, housings diodë, tuba rrjetit të energjisë, tuba valë udhëtimi, unaza izolues dhe cilindër, tuba me rreze X dhe një pajisje të ndryshme të vakumit bazuar në aplikimin e ndërprerësit.

Fluksi kryesor i prodhimit

Ne kemi një të plotë të plotë të pajisjeve të prodhimit për qeramika metalizuar nga formimi në electroplating. Kjo na ndihmon të bëjmë konsistencën dimensionale shumë mirë. Gjithashtu, duke na ndihmuar për të ofruar një çmim konkurrues.

Manufacturing Process for Metallized Ceramics


FAQ

Q 1. A është në dispozicion për të ofruar produkte të personalizuara?

A: Ne mund të mbështesim kërkesat e bëra sipas porosisë sipas dimensioneve të ndryshme, projektimit dhe metalizimit dhe plating.

Pyetje 2. Kur mund të marr çmimin?

Përgjigje: Ne rregullisht citojmë brenda 24 orëve pasi ne marrim kërkesën tuaj.

Q 3. Sa zgjat procedura e tërë procedura?
A: Pasi të vendosni një urdhër, koha e prodhimit është rreth 25 ditë pune.

Pyetje 4. Po në lidhje me datën e transportit dhe dorëzimit?

A: Zakonisht ne përdorim Int`l shprehin nga forwarder tonë, ose me numrin e llogarisë së klientit. Është rreth 3 ~ 5 ditë pune.

Q 5. Si të sigurohet kualiteti?

A: Dimensioni nga çdo grumbull do të kryhet inspektimi i mostrës sipas standardit ndërkombëtar AQL. 100% inspektimi kozmetik do të bëhet.

Kategoritë e Produktit : Qeramikë të metalizuar > Komponenta qeramike me vakum

Email tek ky furnizues
  • Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere