Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Izolues qeramik për tubin e shkarkimit të gazit
Izolues qeramik për tubin e shkarkimit të gazit

Izolues qeramik për tubin e shkarkimit të gazit

Lloji i pageses: T/T,Paypal,Western Union
Incoterm: FOB,CFR,CIF,EXW,FCA,CPT,CIP
Min. urdhër: 10 Piece/Pieces
Koha e dërgimit: 30 ditë

Kontaktoni Tani Shtoni në shportë

Shkarko:

Info bazë

  Numri i modelit.: Standard or custom-made

  Material: Min. 95% Alumina

  Color: White, Pink Optional

  Type: Metallizing Ceramic Insulator

  Metallization Type: Mo/Mn ,W Optional

  Coating Type: Nickle Plating

  Thickness Of Metallization: 20~40um

  Thickness Of Plating: Thin Or Thick Film Avaiable

  Precision Process: Fine Grinding

  Feature: High Bonding Strength With Ideal Hermercity

  Application: Ceramic Insulator For Gas Discharge Tube

Additional Info

  paketim: Paketimi vakum me karton eksporti

  prodhimtari: 50,000pcs/month

  markë: Qeramika Jinghui

  transport: Ocean,Land,Air

  Vendi i origjinës: Kinë

  Aftësia e Furnizimit: 200,000pcs/month

  certifikatë: RoHS

  port: Shenzhen Port

përshkrim i produktit

Izolues qeramik për tubin e shkarkimit të gazit

Ne kemi prodhuar një shumëllojshmëri të qeramikës së metalizuar për elektronikë, si substrati i metalizuar i qeramikës, unaza qeramike e metalizuar, rondele qeramike e metalizuar, cilindër qeramik i metalizuar. Metallizimet e rregullta përmbajnë shtresë bazë të molibden ose tungsten. Ata kanë një min. trashësia e shtresës prej 3 μm dhe depozitohen nga shtypja e ekranit, shtypja e jastëkut ose procesi i larjes me sintering pasues. Pas kësaj, një shtresë e hollë e nikelit ose ari do të depozitohet në shtresën e molibdenit ose tungstenit përmes plating elektrike ose kimikisht për të arritur lagështinë e bashkuesit për procesin e gërvishtjes.

Metallized Ceramics

Karakteristikat kryesore të përbërësit qeramik vakum

Strength Forcë e shkëlqyeshme e lidhjes me shkallën ideale të rrjedhjes ● E dendur, jo poroze dhe e shtrënguar vakum Resist Rezistencë e vëllimit të lartë

koeficienti i ulët i zgjerimit .................................... sulmi kimik i reziston ..... .. qëndrueshëm ndaj zjarrit dhe jo-outgassing


Accepts Pranon me shpejtësi metalizimin e Mo / Mn ose W për marrjen e temperaturës së lartë të shumëllojshmërive metalike në asambletë qeramike.

Forca jonë për përbërës qeramik vakum

Standard Standarde mbështetëse për sendin e bërë me porosi ........................................... ............ Procesi i precizionit sekondar të artit

Përgjigje e shpejtë me shpërndarje fleksibël ............................................ ............... ● Prototipimi i aftësisë së prodhimit në masë

Përfitimi i klientëve

● Me kosto efektive schedule Orari fleksibël i prodhimit me shpërndarje të shpejtë ● Konsumatori mund të hartojë saktësinë e tyre ideale për të forcuar madhësitë

● Mbështetni një grumbull shumë të vogël ose një urdhër gjykimi për të përmbushur projektet R&D ● Ofroni konsultim dhe mbështetje të informacionit teknik


Biseda kryesore e rrjedhës prodhuese

Ne kemi një gjithëpërfshirje të plotë të pajisjeve të prodhimit për qeramikën e metalizuar nga formimi në elektroplating.

Na ndihmon të bëjmë konsistencën dimensionale shumë mirë. Gjithashtu, duke na ndihmuar të ofrojmë një çmim konkurrues.

Manufacturing Process for Metallized Ceramics


FAQ (Pyetjet e bëra më shpesh)

P 1. A është në dispozicion për të siguruar produkte të personalizuara?

Përgjigje: Ne mund të mbështesim kërkesën e bërë me porosi sipas dimensioneve të ndryshme, modelimit dhe metalizimit dhe plating.

P 2. Kur mund ta marr çmimin?

Përgjigje: Ne citojmë rregullisht brenda 24 orësh pasi të marrim kërkesën tuaj.

P 3. Sa kohë zhvillohet e gjithë procedura?
Përgjigje: Pasi të vendosni një porosi, koha e prodhimit është rreth 25 ditë pune.

P 4. Po në lidhje me datën e transportit dhe dorëzimit?

Përgjigje: Normalisht ne përdorim Int`l Express nga dërguesi ynë, ose me numrin e llogarisë së klientit. Bëhet fjalë për 3 ~ 5 ditë pune.

P 5. Si të sigurohet cilësia?

Përgjigje: Dimensioni i çdo grumbull do të bëhet inspektimi i marrjes së mostrave sipas standardit ndërkombëtar AQL. Do të bëhet inspektimi 100% kozmetik.

Kategoritë e Produktit : Qeramikë të metalizuar > Komponenta qeramike me vakum

Email tek ky furnizues

Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere

Lista e produkteve të përafërta