Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Produkte

Home > Produkte > Qeramikë të metalizuar > Komponenta qeramike me vakum > Izolues qeramik për ndërprerësin e shkarkimit të ndezjes

Izolues qeramik për ndërprerësin e shkarkimit të ndezjes
Izolues qeramik për ndërprerësin e shkarkimit të ndezjes
Izolues qeramik për ndërprerësin e shkarkimit të ndezjes

Izolues qeramik për ndërprerësin e shkarkimit të ndezjes

Lloji i pageses: T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
Incoterm: FOB,CFR,CIF,FCA
Min. urdhër: 10 Piece/Pieces
Koha e dërgimit: 30 ditë

Kontaktoni Tani Shtoni në shportë

Shkarko:

  • Info bazë
  • përshkrim i produktit
  • Email
Info bazë

Numri i modelit.: Customized

Material: Min. 95% Alumina

Color: White, Pink Optional

Type: Metallized Ceramic Sleeve

Metallization Type: Mo/Mn ,W Optional

Coating Type: Nickle Plating

Thickness Of Metallization: 20~40um

Thickness Of Plating: Thin Or Thick Film Avaiable

Precision Process: Fine Grinding

Feature: High Bonding Strength With Ideal Hermercity

Application: Ceramic Insulator For Switch Ignitor Discharge Tub

Additional Info

paketim: Paketimi i vakumit me kartonin e eksportit

prodhimtari: 500,000pcs/month

markë: Qeramika Jinghui

transport: Ocean,Land,Air

Vendi i origjinës: Kinë

Aftësia e Furnizimit: 2000,000pcs/month

certifikatë: RoHS

Kodi HS: 8547100000

përshkrim i produktit

Izolues qeramik për tubin e shkarkimit të ndezjes së ndezjes

Izolues qeramike për tubin e shkarkimit të ndezësit të kalimit është bërë nga oksidet e aluminit me min. 95% pastërti, Ajo mund të jetë formuar nëpërmjet shtypjes së thatë, shtypje të nxehtë, ISO shtypur. Në rast të zakonshëm, të dy molibden-mangan dhe Tungsten si një paste shumë e popullarizuar metallizing duhet të kromuar në sipërfaqe të caktuara të trupit qeramike përmes banding, shtypjen ekran, brushing, spërkatje për të përmbushur përdorimin e brazing mes metalit dhe qeramike.

Trupi i metalizuar prej qeramike ka një forcë shumë të mirë lidhëse me ajrosje ideale në teknologjinë e bashkimit të qeramikës me metalin.

Metallized Ceramic Isolator

Tiparet e kryeministrit:

Fuqia e shkëlqyeshme e lidhjes me normën e rrjedhjes ideale Dendur, jo-poroz dhe i vakët

● High Vëllimi resistivity Koeficienti i ulët i zgjerimit

reziston sulmi kimik zjarrit rezistente dhe jo-outgassing

● Lehtë pranon Mo / Mn ose W metallizing për brazing temperaturë të lartë të ndryshme metalike në kuvendet qeramike

Metallized ceramics

Me pronat e tyre të jashtëzakonshme në mechnical, elektrike dhe termike. Këto komponente vakum qeramike janë përdorur gjerësisht në ndërprerësit vakum, tuba Electron, tub shkarkimit të gazit, kondensator vakum, thyristors vakum, arresters zjarrit, housings tiristor, housings diodë, tuba rrjetit të energjisë, tuba valë udhëtimi, unaza izolues dhe cilindër, tuba me rreze X dhe një pajisje të ndryshme të vakumit bazuar në aplikimin e ndërprerësit.

Qeramikë metalike të ngjashme

Ne prodhojmë një gamë të gjerë të izolatorëve të metalizuar të qeramikës, që mbulojnë tub metalik të qeramikës, substrate të metalizuar të qeramikës, unazë metalike të qeramikës dhe kështu me radhë.

Metallized Ceramic SubstrateMetallized Ceramic TubesSpecial Shape Metallized RingCeramic Body Covered With Ag Plating

Fluksi kryesor i prodhimit

Ne kemi pajisje të plota të prodhimit të brendshëm nga formimi në electroplating, çfarëdo, është një nevojë prototyping ose kosto projekt, ne besojmë se mund të ndihmojmë biznesin tuaj.

Manufacturing Process for Metallized Ceramics

FAQ:

Q 1. A është në dispozicion për të ofruar produkte të personalizuara?

Përgjigje: Ne gjithmonë e mbështesim kërkesën për porosi sipas dimensioneve të ndryshme, dizajnit dhe metalizimit dhe plating.

Pyetje 2. Kur mund të marr çmimin?

Përgjigje: Ne rregullisht citojmë brenda 24 orëve pasi ne marrim kërkesën tuaj.

Q 3. Sa zgjat procedura e tërë procedura?
A: Pasi të vendosni një urdhër, koha e prodhimit është rreth 25 ditë pune.

Q 4. Po në lidhje me transportin dhe datën e dërgesës?
A: Zakonisht ne përdorim Int`l shprehin nga forwarder tonë, ose me numrin e llogarisë së klientit. Është rreth 3 ~ 5 ditë pune.

Q 5. Si të sigurohet cilësia?

A: Dimensioni nga çdo grumbull do të kryhet inspektimi i mostrës sipas standardit ndërkombëtar AQL. 100% inspektimi kozmetik do të bëhet.


Kategoritë e Produktit : Qeramikë të metalizuar > Komponenta qeramike me vakum

Email tek ky furnizues
  • Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere