Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Produkte

Home > Produkte > Qeramikë të metalizuar > Komponenta qeramike me vakum > Trupi qeramik për tubat me rreze X

Trupi qeramik për tubat me rreze X
Trupi qeramik për tubat me rreze X
Trupi qeramik për tubat me rreze X
Trupi qeramik për tubat me rreze X

Trupi qeramik për tubat me rreze X

Çmimi i njësisë: USD 40 - 50 / Piece/Pieces
Lloji i pageses: T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
Incoterm: FOB,CFR,CIF,FCA
Min. urdhër: 10 Piece/Pieces
Koha e dërgimit: 30 ditë

Kontaktoni Tani Shtoni në shportë

Shkarko:

  • Info bazë
  • përshkrim i produktit
  • Email
Info bazë

Numri i modelit.: Customized

Material: Min. 95% Alumina

Color: White, Pink Optional

Type: Metallized Ceramic Insulator

Metallization Type: Mo/Mn ,W Optional

Coating Type: Nickle Plating

Thickness Of Metallization: 20~40um

Thickness Of Plating: Thin Or Thick Film Avaiable

Precision Process: Fine Grinding

Feature: High Bonding Strength With Ideal Hermercity

Application: Ceramic Body For X-ray Tubes

Additional Info

paketim: Paketimi i vakumit me kartonin e eksportit

prodhimtari: 50,000pcs/month

markë: Qeramika Jinghui

transport: Ocean,Land,Air

Vendi i origjinës: Kinë

Aftësia e Furnizimit: 200,000pcs/month

certifikatë: RoHS

Kodi HS: 8547100000

përshkrim i produktit

Trupi qeramik për tubat me rreze X

Trupi metalik i qeramikës për tubat me rreze X është bërë nga oksidet e aluminit me min. 95% pastërti, Ajo mund të jetë formuar nëpërmjet shtypjes së thatë, shtypje të nxehtë, ISO shtypur. Në rast të zakonshëm, të dy molibden-mangan dhe Tungsten si një paste shumë e popullarizuar metallizing duhet të kromuar në sipërfaqe të caktuara të trupit qeramike përmes banding, shtypjen ekran, brushing, spërkatje për të përmbushur përdorimin e brazing mes metalit dhe qeramike.

Trupi i metalizuar prej qeramike ka një forcë shumë të mirë lidhëse me ajrosje ideale në teknologjinë e bashkimit të qeramikës me metalin.

Tiparet e kryeministrit:

● Lejon lehtë Mo / Mn ose W metallizing për brazing temperaturë të lartë të ndryshme metalike për kuvendet qeramike

Fuqia e shkëlqyeshme e lidhjes me normën e rrjedhjes ideale Dendur, jo-poroz dhe i vakët

● High Vëllimi resistivity Koeficienti i ulët i zgjerimit

reziston sulmi kimik zjarrit rezistente dhe jo-outgassing

Forca jonë:

● Ofrimi i çmimit konkurrues

● Përkrahni standardin për artikullin me porosi

● Gjendja e procesit të saktësisë së mesme të artit

● Përgjigje e shpejtë me shpërndarje fleksibël

● Prototyping për aftësinë e prodhimit në masë

Përfitimi i klientëve

● Shpenzimet me kosto efektive dhe të shpejta

● Orari fleksibil i prodhimit

● Konsumatori mund të projektojë saktësinë e tyre ideale me madhësi kompakte

● Mbështetni një grumbull shumë të vogël ose një urdhër prove për të përmbushur nevojat e R & D

● Ofroni konsulencë teknike dhe mbështetje


Aplikacion:

Përdorur gjerësisht në ndërprerësit vakum, tuba Electron, tub shkarkimit të gazit, kondensator vakum, Thyristors vakum, arresters mbinxehje, housings tiristor, housings dioda, tuba rrjetit të energjisë, tuba valë udhëtim, unaza izolues dhe cilindër, tuba me rreze X dhe kështu me radhë

Qeramikë metalike të ngjashme

Vërejtje: Prodhojmë një shumëllojshmëri të qeramikës së metalizuar, duke përfshirë substrat metalik të veshkave, tub metalik të qeramikës, unazë metalike të qeramikës dhe kështu me radhë.

Glazed vacuum ceramic insulatorMetallized ceramic substrateFeed-thru ceramic insulatorCeramic metalized tube

Fluksi kryesor i prodhimit

Ne kemi një të plotë të plotë të pajisjeve të prodhimit për qeramika metalizuar nga formimi në electroplating.

Kjo na ndihmon të bëjmë konsistencën dimensionale shumë mirë. Gjithashtu, duke na ndihmuar për të ofruar një çmim konkurrues.

Manufacturing Process for Metallized Ceramics


FAQ

Q 1. A është në dispozicion për të ofruar produkte të personalizuara?

A: Ne mund të mbështesim kërkesat e bëra sipas porosisë sipas dimensioneve të ndryshme, projektimit dhe metalizimit dhe plating.

Pyetje 2. Kur mund të marr çmimin?

Përgjigje: Ne rregullisht citojmë brenda 24 orëve pasi ne marrim kërkesën tuaj.

Q 3. Sa zgjat procedura e tërë procedura?
A: Pasi të vendosni një urdhër, koha e prodhimit është rreth 25 ditë pune.

Pyetje 4. Po në lidhje me datën e transportit dhe dorëzimit?

A: Zakonisht ne përdorim Int`l shprehin nga forwarder tonë, ose me numrin e llogarisë së klientit. Është rreth 3 ~ 5 ditë pune.

Q 5. Si të sigurohet kualiteti?

A: Dimensioni nga çdo grumbull do të kryhet inspektimi i mostrës sipas standardit ndërkombëtar AQL. 100% inspektimi kozmetik do të bëhet.

Kategoritë e Produktit : Qeramikë të metalizuar > Komponenta qeramike me vakum

Email tek ky furnizues
  • Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere