Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Trupi qeramik i aluminit me vakum me metalizim Mo / Mn
Trupi qeramik i aluminit me vakum me metalizim Mo / Mn
Trupi qeramik i aluminit me vakum me metalizim Mo / Mn
Trupi qeramik i aluminit me vakum me metalizim Mo / Mn

Trupi qeramik i aluminit me vakum me metalizim Mo / Mn

Lloji i pageses: T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
Incoterm: FOB,CFR,CIF,EXW,FCA,CPT,CIP
Min. urdhër: 1000 Piece/Pieces
Koha e dërgimit: 30 ditë

Kontaktoni Tani Shtoni në shportë

Shkarko:

Info bazë

  Numri i modelit.: Customized

  Material: Min. 95% Alumina

  Precision Process: Fine Grinding

  Feature: High Bonding Strength With Ideal Hermercity

  Application: Ceramic To Metal Jointing Technology

  Metallization Type: Mo/Mn

  Product Name: Vacuum Alumina Ceramic Body With Mo/Mn Metallization

  Certificate: ISO9001:2015, RoHS

  Thickness Of Metallization: 15~40um

Additional Info

  paketim: Paketimi vakum me karton eksporti

  prodhimtari: 50,000pcs/month

  markë: Qeramika Jinghui

  transport: Ocean,Land,Air

  Vendi i origjinës: Kinë

  Aftësia e Furnizimit: 200,000pcs/month

  certifikatë: RoHS

  Kodi HS: 8547100000

  port: Shenzhen Port,HongKong Port

përshkrim i produktit

Trupi qeramik i aluminit me vakum me metalizim Mo / Mn

Me disa kërkesa të veçanta në aplikimin e vakumit të lartë, preferohet vetëm metalizimi Mo / Mn në trupin bazë të qeramikës. Ne mund të sigurojmë filim të trashë në të hollë me metoda të ndryshme depozitimi. Shtresa e molibdenit mund të ngjitej në trupin qeramik fort pas shërimit të temperaturës së lartë.

Ne jemi në gjendje të prodhojmë një shumëllojshmëri të specifikimeve të ndryshme nga një pjesë me madhësi të vogël në izolatorë qeramikë të metallizuar me madhësi të madhe. Bazuar në pajisjet tona gjithëpërfshirëse të prodhimit nga formimi në metalizim dhe pajisjet e kontrollit të brendshëm të matur , ne kemi përparësi të madhe në kontrollin e cilësisë dhe kostos. Kjo është arsyeja pse ne jemi më të lehtë për të ofruar shërbim prototiping me një grumbull shumë të vogël në një kohë të shkurtër plumbi.

Ne ofrojmë një gamë të gjerë të përbërësve të tjerë teknikë të ndryshëm qeramike, si përbërës të përgjithshëm strukturor qeramik, substrate qeramike, vula qeramike, tuba qeramikë, burrs grumbullues qeramikë etj.

Metallized Ceramics


Parametrat teknikë kyç të trupit të metalizuar qeramikë

Leak Rate
1x10-11Pa.m3/s
Metal Layer Tensile Strength
120Mpa
Volume Resistivity
108Ω•cm
Coefficient of Thermal Expansion
(6.5 ~ 8.0) × 10-6 /°C
Insulation Strength
18kV/mm (DC)
Dielectric Constant
9~10(1MHz, 20°C)
Cosmetic Quality:1. No cracks, no bubbles; 2. Evenly distributed glaze; 3. No contamination

Karakteristikat kryesore të trupit të metalizuar të qeramikës

● lidhjes High / brazing forcë Shkalla e ulët e rrjedhjes High Insulation forca Fortësi e lartë mekanike

Zgjerim i ulët termik Rezistent ndaj korrozionit pa ndryshk ● Min. rezistenca elektrike dhe ngushtësia e vakumit

Zbatimi i trupit të metalizuar të qeramikës

Përdoret gjerësisht në ndërprerësit vakum, Tubat elektrone, tubi i shkarkimit të gazit, kondensatori vakum, tiristorët vakum,

Arrestuesit e rrugëve të rrumbullakëta, hapësirat e Thyristor, ambientet e diodës, tubat e rrjetit elektrik, tubat e valëve udhëtuese, unazat e izolatorëve dhe cilindrat, tubat me rreze X dhe kështu me radhë


Biseda kryesore e rrjedhës prodhuese

Ne kemi një gjithëpërfshirje të plotë të pajisjeve të prodhimit për qeramikën e metalizuar nga formimi në elektroplating.

Na ndihmon të bëjmë konsistencën dimensionale shumë mirë. Gjithashtu, duke na ndihmuar të ofrojmë një çmim konkurrues.

Manufacturing Process for Metallized CeramicsPyetjet e bëra (Pyetjet e bëra më shpesh)

P 1. A është në dispozicion për të siguruar produkte të personalizuara?

Përgjigje: Ne mund të mbështesim kërkesën e bërë me porosi sipas dimensioneve të ndryshme, modelimit dhe metalizimit dhe plating.

P 2. Kur mund ta marr çmimin?

Përgjigje: Ne citojmë rregullisht brenda 24 orësh pasi të marrim kërkesën tuaj.

P 3. Sa kohë zhvillohet e gjithë procedura?
Përgjigje: Pasi të vendosni një porosi, koha e prodhimit është rreth 25 ditë pune.

P 4. Po në lidhje me datën e transportit dhe dorëzimit?

Përgjigje: Normalisht ne përdorim Int`l Express nga dërguesi ynë, ose me numrin e llogarisë së klientit. Bëhet fjalë për 3 ~ 5 ditë pune.

P 5. Si të sigurohet cilësia?

Përgjigje: Dimensioni i çdo grumbull do të bëhet inspektimi i marrjes së mostrave sipas standardit ndërkombëtar AQL. Do të bëhet inspektimi 100% kozmetik.

Kategoritë e Produktit : Qeramikë të metalizuar > Komponenta qeramike me vakum

Email tek ky furnizues

Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere

Lista e produkteve të përafërta