Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Izolues qeramik i mbuluar nga Nickle Plating
Izolues qeramik i mbuluar nga Nickle Plating

Izolues qeramik i mbuluar nga Nickle Plating

Çmimi i njësisë: USD 1.05 - 1.5 / Piece/Pieces
Lloji i pageses: T/T,Paypal,Western Union
Incoterm: FOB,CFR,CIF,EXW,FCA,CPT,CIP
Min. urdhër: 1000 Piece/Pieces
Koha e dërgimit: 30 ditë

Kontaktoni Tani Shtoni në shportë

Shkarko:

Info bazë

  Numri i modelit.: Customized

  Material: Min. 95% Alumina

  Metallization Type: Mo/Mn ,W Optional

  Coating Type: Nickle Plating

  Thickness Of Metallization: 20~40um

  Thickness Of Plating: Thin Or Thick Film Avaiable

  Precision Process: Fine Grinding

  Feature: High Bonding Strength With Ideal Hermercity

  Application: Ceramic To Metal Jointing Technology

  Color: White

  Type: Metallized Ceramic Insulator

Additional Info

  paketim: Paketimi vakum me karton eksporti

  prodhimtari: 50,000pcs/month

  markë: Qeramika Jinghui

  transport: Ocean,Land,Air

  Vendi i origjinës: Kinë

  Aftësia e Furnizimit: 200,000pcs/month

  certifikatë: RoHS

  Kodi HS: 8547100000

  port: Shenzhen Port

përshkrim i produktit

Izolues qeramik i mbuluar nga Nickle Plating

Metallizimi i qeramikës së oksidit të aluminit (min. 94.4% alumin) u krye nga procesi i molibden-manganit në atmosferën e reduktuar të hidrogjenit dhe azotit nën 1250 ~ 1450 shëruar. Pas shkrirjes, veshja metalike do të ngjitet në trupin bazë të qeramikës, shtresat tipike të metalizuara përbëhen nga tungsteni, si dhe përveç Mo / Mn. Për të përmirësuar lagështirën në procesin e gërmimit, një shtresë metalike është e nevojshme në vijim me shtresë metalizimi, si nikël, plating ari.

Qeramika e metalizuar mund të ndihmojë në arritjen e aplikimit të bashkimit me qeramikë në metal, qeramikë dhe qeramikë në teknologjinë elektronike, elektrike, me vakum të lartë.

Ne jemi në gjendje të prodhojmë një shumëllojshmëri të specifikimeve të ndryshme nga një pjesë me madhësi të vogël në pjesë me madhësi të madhe. Bazuar në linjën tonë gjithëpërfshirëse të prodhimit nga formimi në metalizim dhe pajisjet e kontrolluara në shtëpi , ne kemi përparësi të madhe në cilësinë dhe kontrollin e kostos. Kjo është arsyeja pse ne jemi më të lehtë për të ofruar shërbim prototiping me një grumbull shumë të vogël në një kohë të shkurtër plumbi.

Metallized Ceramics


Parametrat teknikë kyç

Leak Rate
1x10-11Pa.m3/s
Metal Layer Tensile Strength
120Mpa
Volume Resistivity
108Ω•cm
Coefficient of Thermal Expansion
(6.5 ~ 8.0) × 10-6 /°C
Insulation Strength
18kV/mm (DC)
Dielectric Constant
9~10(1MHz, 20°C)
Cosmetic Quality:1. No cracks, no bubbles; 2. Evenly distributed glaze; 3. No contamination

Karakteristikat:

● lidhjes High / brazing forcë Shkalla e ulët e rrjedhjes High Insulation forca Fortësi e lartë mekanike

Zgjerim i ulët termik Rezistent ndaj korrozionit pa ndryshk ● Min. rezistenca elektrike dhe ngushtësia e vakumit


Aplikacion:

Përdoret gjerësisht në ndërprerësit vakum, Tubat elektrone, tubi i shkarkimit të gazit, kondensatori vakum, tiristorët vakum,

Arrestuesit e rrugëve të rrumbullakëta, hapësirat e Thyristor, ambientet e diodës, tubat e rrjetit elektrik, tubat e valëve udhëtuese, unazat izoluese dhe cilindri, tubat me rreze X dhe kështu me radhë.

Lidhen qeramika e metalizuar

Vërejtje: Ne ofrojmë një gamë të gjerë të qeramikës së metalizuar, duke përfshirë substratin e metalizuar të qeramikës, unazën qeramike të metalizuar, tubin qeramik të metalizuar dhe përbërës të ndryshëm të vakumit qeramik.

Metallized ceramic substrate Ceramic metallized spacer Ceramic body covered with Ag plating


FAQ (Pyetjet e bëra më shpesh)

P 1. A është në dispozicion për të siguruar produkte të personalizuara?

Përgjigje: Ne mund të mbështesim kërkesën e bërë me porosi sipas dimensioneve të ndryshme, modelimit dhe metalizimit dhe plating.

P 2. Kur mund ta marr çmimin?

Përgjigje: Ne citojmë rregullisht brenda 24 orësh pasi të marrim kërkesën tuaj.

P 3. Sa kohë zhvillohet e gjithë procedura?
Përgjigje: Pasi të vendosni një porosi, koha e prodhimit është rreth 25 ditë pune.

P 4. Po në lidhje me datën e transportit dhe dorëzimit?

Përgjigje: Normalisht ne përdorim Int`l Express nga dërguesi ynë, ose me numrin e llogarisë së klientit. Bëhet fjalë për 3 ~ 5 ditë pune.

P 5. Si të sigurohet cilësia?

Përgjigje: Dimensioni i çdo grumbull do të bëhet inspektimi i marrjes së mostrave sipas standardit ndërkombëtar AQL. Do të bëhet inspektimi 100% kozmetik.

Kategoritë e Produktit : Qeramikë të metalizuar > Komponenta qeramike me vakum

Email tek ky furnizues

Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere

Lista e produkteve të përafërta