Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Produkte

Home > Produkte > Qeramikë të metalizuarKomponenta qeramike me vakum

Komponenta qeramike me vakum

Kategoritë e produkteve të Komponenta qeramike me vakum , ne jemi prodhues të specializuar nga Kina, Komponenta qeramike me vakum , furnizuesit Komponent qeramike me vakum aktual / fabrikë, produkte me shumicë me cilësi të lartë të Komponent vakum me temperaturë të lartë R & D dhe prodhimit, ne kemi shërbim të përsosur pas shitjes dhe mbështetje teknike. Shikoni përpara bashkëpunimin tuaj!

View :

  • Komponent qeramike metalizuar me kualitet të lartë
  • Komponent qeramike metalizuar me kualitet të lartë
  • Komponent qeramike metalizuar me kualitet të lartë
  • Komponent qeramike metalizuar me kualitet të lartë
  • Komponent qeramike metalizuar me kualitet të lartë
  Video

  Komponent qeramike metalizuar me kualitet të lartë

  • Çmimi i njësisë: USD 2 - 5 / Piece/Pieces
  • markë: Qeramika Jinghui
  • paketim: Paketimi i vakumit me kartonin e eksportit
  • Aftësia e Furnizimit: 2,000,000pcs/month
  Qeramikë metalike të aluminit për komponentët elektrikë Ne prodhojmë një gamë të gjerë të qeramikës së metalizuar të përshtatur për klientët tanë, duke përfshirë tubat e metalizuar të qeramikës, unazën e metalizuar të qeramikës, substratin metalik të qeramikës, trupin metalik të qeramikës dhe shumëllojshmërinë e...
  • Trupi qeramik me vakum alumini me metalizim Mo / Mn
  • Trupi qeramik me vakum alumini me metalizim Mo / Mn
  • Trupi qeramik me vakum alumini me metalizim Mo / Mn
  • Trupi qeramik me vakum alumini me metalizim Mo / Mn
  • Trupi qeramik me vakum alumini me metalizim Mo / Mn
  Video

  Trupi qeramik me vakum alumini me metalizim Mo / Mn

  • Çmimi i njësisë: USD 1 - 1.5 / Piece/Pieces
  • markë: Qeramika Jinghui
  • paketim: Paketimi i vakumit me kartonin e eksportit
  • Aftësia e Furnizimit: 200,000pcs/month
  Trupi qeramik me vakum alumini me metalizim Mo / Mn Me një kërkesë të veçantë në aplikimin e vakumit të lartë, vetëm metalizimi Mo / Mn në trupin bazë të qeramikës është i preferuar. Ne mund të ofrojmë film të hollë të hollë me anë të metodave të ndryshme të depozitimit. Shtresa molibden mund të ngjitet në trupin...
  • Mbajtës metalik i aluminit qeramik

  Mbajtës metalik i aluminit qeramik

  • Çmimi i njësisë: USD 4.5 - 8 / Piece/Pieces
  • markë: Qeramika Jinghui
  • paketim: Paketimi i vakumit me kartonin e eksportit
  • Aftësia e Furnizimit: 200,000pcs/month
  Mbajtës metalik i aluminit qeramik Ne ofrojmë shërbime të fabrikimit me porosi për qeramikë të metalizuar, duke përfshirë tubat tipike metalike të qeramikës, cilindër metalik të qeramikës, unazë metalike të qeramikës, substrate të metalizuar të qeramikës, vula fundore metalike për kokat e tubave elektronik, furnizimet...
  • Qeramikë metalike për pajisjet elektrike dhe elektronike
  • Qeramikë metalike për pajisjet elektrike dhe elektronike
  • Qeramikë metalike për pajisjet elektrike dhe elektronike
  • Qeramikë metalike për pajisjet elektrike dhe elektronike
  • Qeramikë metalike për pajisjet elektrike dhe elektronike
  Video

  Qeramikë metalike për pajisjet elektrike dhe elektronike

  • Çmimi i njësisë: USD 1.8 - 3 / Bag/Bags
  • markë: Qeramika Jinghui
  • paketim: Paketimi i vakumit me kartonin e eksportit
  • Aftësia e Furnizimit: 200,000pcs/month
  Qeramikë metalike për pajisjet elektrike dhe elektronike Qeramika e oksidit të lartë të përqindjes së lartë të pastërtisë, qeramika të oksidit të zirkonit dhe beryllia përdoren si lëndë e parë e trupit bazë të qeramikës. Për shkak se këto qeramika teknike karakterizohen nga vetitë e tyre të jashtëzakonshme në lidhje...
  • Pjesët qeramike të metalizuara Mo / Mn
  • Pjesët qeramike të metalizuara Mo / Mn
  • Pjesët qeramike të metalizuara Mo / Mn
  • Pjesët qeramike të metalizuara Mo / Mn
  Video

  Pjesët qeramike të metalizuara Mo / Mn

  • Çmimi i njësisë: USD 2 - 5 / Piece/Pieces
  • markë: Qeramika Jinghui
  • paketim: Paketimi i vakumit me kartonin e eksportit
  • Aftësia e Furnizimit: 2,000,000pcs/month
  Pjesët qeramike të metalizuara Mo / Mn Ne ofrojmë shërbime të fabrikimit me porosi për qeramikë të metalizuar, duke përfshirë tubat tipike metalike të qeramikës, cilindër metalik të qeramikës, unazë metalike të qeramikës, substrate të metalizuar të qeramikës, vula fundore metalike për kokat e tubave elektronik,...
  • Strehim qeramik metalik i zjarrtë për hidrogjenin Thyratron
  • Strehim qeramik metalik i zjarrtë për hidrogjenin Thyratron
  • Strehim qeramik metalik i zjarrtë për hidrogjenin Thyratron
  • Strehim qeramik metalik i zjarrtë për hidrogjenin Thyratron

  Strehim qeramik metalik i zjarrtë për hidrogjenin Thyratron

  • markë: Qeramika Jinghui
  • paketim: Paketimi i vakumit me kartonin e eksportit
  • Aftësia e Furnizimit: 200,000pcs/month
  Strehim qeramik metalik i zjarrtë për hidrogjenin Thyratron Strehëzat metalike të qeramikës për hidrogjenin Thyratron janë bërë nga oksidet e aluminit me min. 95% pastërti, Ajo mund të jetë formuar nëpërmjet shtypjes së thatë, shtypje të nxehtë, ISO shtypur. Në rast të zakonshëm, të dy molibden-mangan dhe Tungsten si...
  • 95% Alumina metalizuar qeramike Tube izolim
  • 95% Alumina metalizuar qeramike Tube izolim
  • 95% Alumina metalizuar qeramike Tube izolim
  • 95% Alumina metalizuar qeramike Tube izolim
  • 95% Alumina metalizuar qeramike Tube izolim
  Video

  95% Alumina metalizuar qeramike Tube izolim

  • Çmimi i njësisë: USD 1.1 - 2.5 / Piece/Pieces
  • markë: Qeramika Jinghui
  • paketim: Paketimi i vakumit me kartonin e eksportit
  • Aftësia e Furnizimit: 200,000pcs/month
  9 5% Alumina metalizuar qeramike Tube izolim Qeramika e oksidit të aluminit të jetë një lëndë e parë ideale për izolimin e tubave të izoluar qeramike metalike si rezistenca e lartë izoluese, forca e madhe mekanike dhe performanca elektrike dhe elektronike. Gjithmonë funksionon si tub izolues qeramik ose trup izolues...
  • Komponenti qeramik i lëmuar i aluminit metalizuar
  • Komponenti qeramik i lëmuar i aluminit metalizuar
  • Komponenti qeramik i lëmuar i aluminit metalizuar
  • Komponenti qeramik i lëmuar i aluminit metalizuar
  • Komponenti qeramik i lëmuar i aluminit metalizuar
  Video

  Komponenti qeramik i lëmuar i aluminit metalizuar

  • Çmimi i njësisë: USD 2 - 5 / Piece/Pieces
  • markë: Qeramika Jinghui
  • paketim: Paketimi i vakumit me kartonin e eksportit
  • Aftësia e Furnizimit: 2,000,000pcs/month
  Gla zed Komponenti qeramik i metalizuar Alumina Komponenti qeramik i lëmuar i aluminit metalik është një pjesë shumë e veçantë teknike e qeramikës në aplikacionin elektronik dhe elektrik. Ajo mund të arrijë metal në lidhje qeramike, qeramike me qeramike me anë të brazing përmes lidhës të butë ose të fortë. Ekziston...
  • Alumina Al2O3 Komponentet qeramike te metalizuara
  • Alumina Al2O3 Komponentet qeramike te metalizuara
  • Alumina Al2O3 Komponentet qeramike te metalizuara
  • Alumina Al2O3 Komponentet qeramike te metalizuara
  • Alumina Al2O3 Komponentet qeramike te metalizuara

  Alumina Al2O3 Komponentet qeramike te metalizuara

  • Çmimi i njësisë: USD 2 - 5 / Piece/Pieces
  • markë: Qeramika Jinghui
  • paketim: Paketimi i vakumit me kartonin e eksportit
  • Aftësia e Furnizimit: 2,000,000pcs/month
  Alumina Al2O3 Komponentet qeramike te metalizuara Ne ofrojmë një përzgjedhje të komponentëve të qeramikës të aluminit të metalizuar, ato janë bërë nga 95%, 99% qeramikë të oksidit të aluminit, qeramikë të oksidit të zirkonit ose qeramikë të oksidit të beryllia. Këto komponente metalike të qeramikës përdoren gjerësisht...
  • Veshje izoluese qeramike metalike për Gastriode
  • Veshje izoluese qeramike metalike për Gastriode
  • Veshje izoluese qeramike metalike për Gastriode
  • Veshje izoluese qeramike metalike për Gastriode

  Veshje izoluese qeramike metalike për Gastriode

  • Çmimi i njësisë: USD 0.5 - 1 / Piece/Pieces
  • markë: Qeramika Jinghui
  • paketim: Paketimi i vakumit me kartonin e eksportit
  • Aftësia e Furnizimit: 200,000pcs/month
  Veshje izoluese qeramike metalike për Gastriode Izolues qeramik për gastriod është bërë nga min. 95% alumini,. Ne kemi një proces selektiv të formimit për t'i prodhuar ato sipas aplikimit të veçantë të klientit, kërkesë specifike, të tilla si presion të thatë, shtypje të nxehtë, ISO ngutshme. Në rast të zakonshëm,...
  • Izolues qeramik për tub shkarkues të gazit
  • Izolues qeramik për tub shkarkues të gazit

  Izolues qeramik për tub shkarkues të gazit

  • markë: Qeramika Jinghui
  • paketim: Paketimi i vakumit me kartonin e eksportit
  • Aftësia e Furnizimit: 200,000pcs/month
  Izolues qeramik për tub shkarkues të gazit Ne kemi prodhuar një shumëllojshmëri të qeramikës metalike për elektronikë, si substrate metalike të qeramikës, unazë metalike të qeramikës, rondele metalike të qeramikës, cilindër metalik të qeramikës. Metalizimet e rregullta përmbajnë shtresa bazë të molibdenit ose...
  • Trupi qeramik i metalizuar oksid alumini për thyristor
  • Trupi qeramik i metalizuar oksid alumini për thyristor
  • Trupi qeramik i metalizuar oksid alumini për thyristor

  Trupi qeramik i metalizuar oksid alumini për thyristor

  • Çmimi i njësisë: USD 40 - 50 / Piece/Pieces
  • markë: Qeramika Jinghui
  • paketim: Paketimi i vakumit me kartonin e eksportit
  • Aftësia e Furnizimit: 200,000pcs/month
  Trupi qeramik i metalizuar oksid alumini për thyristor Trupi i qeramikës së pastërtisë së lartë për tiristor është bërë nga aluminit 95%, aluminit 97,5%, ose përmbajtje më të lartë. Ne kemi një proces selektiv të formimit për t'i prodhuar ato sipas aplikimit të veçantë të klientit, kërkesë specifike, të tilla si...
  • Trupi qeramik për tubat me rreze X
  • Trupi qeramik për tubat me rreze X
  • Trupi qeramik për tubat me rreze X
  • Trupi qeramik për tubat me rreze X

  Trupi qeramik për tubat me rreze X

  • Çmimi i njësisë: USD 40 - 50 / Piece/Pieces
  • markë: Qeramika Jinghui
  • paketim: Paketimi i vakumit me kartonin e eksportit
  • Aftësia e Furnizimit: 200,000pcs/month
  Trupi qeramik për tubat me rreze X Trupi metalik i qeramikës për tubat me rreze X është bërë nga oksidet e aluminit me min. 95% pastërti, Ajo mund të jetë formuar nëpërmjet shtypjes së thatë, shtypje të nxehtë, ISO shtypur. Në rast të zakonshëm, të dy molibden-mangan dhe Tungsten si një paste shumë e popullarizuar...
  • Qeramikë metalike të aluminit për komponentët elektrikë
  • Qeramikë metalike të aluminit për komponentët elektrikë
  • Qeramikë metalike të aluminit për komponentët elektrikë
  • Qeramikë metalike të aluminit për komponentët elektrikë
  Video

  Qeramikë metalike të aluminit për komponentët elektrikë

  • Çmimi i njësisë: USD 2 - 5 / Piece/Pieces
  • markë: Qeramika Jinghui
  • paketim: Paketimi i vakumit me kartonin e eksportit
  • Aftësia e Furnizimit: 2,000,000pcs/month
  Qeramikë metalike të aluminit për komponentët elektrikë Qeramika teknike metalizuar përdoret gjerësisht në aplikacionet elektrike dhe elektronike, si tubat e elektronit, tubat e rrjetit elektrik, thyristorët vakum, triodat e gazit dhe kështu me radhë. Për të arritur bashkimin e qeramikës me metalin në këto pajisje...
  • Izolues qeramik për ndërprerësin e shkarkimit të ndezjes
  • Izolues qeramik për ndërprerësin e shkarkimit të ndezjes
  • Izolues qeramik për ndërprerësin e shkarkimit të ndezjes

  Izolues qeramik për ndërprerësin e shkarkimit të ndezjes

  • markë: Qeramika Jinghui
  • paketim: Paketimi i vakumit me kartonin e eksportit
  • Aftësia e Furnizimit: 2000,000pcs/month
  Izolues qeramik për tubin e shkarkimit të ndezjes së ndezjes Izolues qeramike për tubin e shkarkimit të ndezësit të kalimit është bërë nga oksidet e aluminit me min. 95% pastërti, Ajo mund të jetë formuar nëpërmjet shtypjes së thatë, shtypje të nxehtë, ISO shtypur. Në rast të zakonshëm, të dy molibden-mangan dhe...
  • Mbështetja e qeramikës së metalizuar me saktësi të lartë

  Mbështetja e qeramikës së metalizuar me saktësi të lartë

  • Çmimi i njësisë: USD 2 - 3.5 / Piece/Pieces
  • markë: Qeramika Jinghui
  • paketim: Paketimi i vakumit me kartonin e eksportit
  • Aftësia e Furnizimit: 200,000pcs/month
  Mbështetja e qeramikës së metalizuar me saktësi të lartë Me aftësinë tonë të projektimit të mykut, ne jemi në gjendje të prodhojmë shumëllojshmëri të përbërësve të komplikuar të qeramikës. Në lidhje me klientët tanë për nevojat e bashkimit të qeramikës me metalin, është e lehtë të arrihet kërkesa e tyre e veçantë nga...
  • Izolues qeramike për tuba transmetues metali-qeramik
  • Izolues qeramike për tuba transmetues metali-qeramik
  Video

  Izolues qeramike për tuba transmetues metali-qeramik

  • Çmimi i njësisë: USD 35 - 50 / Piece/Pieces
  • markë: Qeramika Jinghui
  • paketim: Paketimi i vakumit me kartonin e eksportit
  • Aftësia e Furnizimit: 200,000pcs/month
  Izolues qeramike për tuba transmetues metali-qeramik Izolatori i aluminit për tubin transmetues metalik-qeramik është bërë nga oksidet e aluminit me min. 95% pastërti, Ajo mund të jetë formuar nëpërmjet shtypjes së thatë, shtypje të nxehtë, ISO shtypur. Në rast të zakonshëm, të dy molibden-mangan dhe Tungsten si një...
  • Komponenti qeramik me vakuum industrial me metalizim
  • Komponenti qeramik me vakuum industrial me metalizim
  • Komponenti qeramik me vakuum industrial me metalizim
  • Komponenti qeramik me vakuum industrial me metalizim
  • Komponenti qeramik me vakuum industrial me metalizim
  Video

  Komponenti qeramik me vakuum industrial me metalizim

  • Çmimi i njësisë: USD 2 - 5 / Piece/Pieces
  • markë: Qeramika Jinghui
  • paketim: Paketimi i vakumit me kartonin e eksportit
  • Aftësia e Furnizimit: 2,000,000pcs/month
  Komponenti qeramik me vakuum industrial me metalizim Komponenti vakum qeramik me metalizim është një pjesë shumë e veçantë teknike e qeramikës në aplikacionin elektronik dhe elektrik. Ajo mund të arrijë metalin në bashkimin qeramik me anë të brazing përmes lidhës të butë ose të fortë. Ekziston një shtresë metalike e...
  • Izolues qeramike për Tubat Ultra Electron të Frekuencës

  Izolues qeramike për Tubat Ultra Electron të Frekuencës

  • Çmimi i njësisë: USD 16.5 - 50 / Piece/Pieces
  • markë: Qeramika Jinghui
  • paketim: Paketimi i vakumit me kartonin e eksportit
  • Aftësia e Furnizimit: 200,000pcs/month
  Jinghui furnizon një shumë prej izolatorëve metalikë të qeramikës, të gjitha këto qeramika metalike janë ideale për përdorim në vakum të lartë, me presion të lartë të rrymës, tensionit të lartë dhe presionit të lartë. Ne ofrojmë qeramikë të metalizuar për shkarkuesit e mbitensionit, tubet e shkarkimit të gazit, tubi i...
  • Izolator qeramik mbuluar nga Nickle Plating
  • Izolator qeramik mbuluar nga Nickle Plating

  Izolator qeramik mbuluar nga Nickle Plating

  • Çmimi i njësisë: USD 1.05 - 1.5 / Piece/Pieces
  • markë: Qeramika Jinghui
  • paketim: Paketimi i vakumit me kartonin e eksportit
  • Aftësia e Furnizimit: 200,000pcs/month
  Izolator qeramik mbuluar nga Nickle Plating Metalizimi i qeramikës së oksidit të aluminit (min. 94.4% aluminit) u krye me molibden-mangan proces në hidrogjen dhe atmosferë të reduktuar të azotit nën 1250 ℃ ~ 1450 ℃ shëruar. Pas sinterizimit, veshja metalike do të ngjitet në trupin bazë të qeramikës, shtresat tipike...

Kinë Komponenta qeramike me vakum furnizuesit

Në industrinë moderne, komponenta e avancuar qeramike përdoret shumë në shumë aparatura me vakuum elektron, si tuba elektron, furnizues me tension të lartë, furnizues me rrymë të lartë, ndërprerës vakum , kondensatorë vakum / tiristorë, tuba me rreze X dhe ndërprerës elektrik etj. .


Pika kryesore është ajo që një shtresë metalike mbulon në sipërfaqen e trupit qeramik, ose bazën qeramike për të arritur vakuumin hermetik dhe nënshkrimin, të tilla si plastifikimi i nikelit, plating plating, plating ari, plating bakrit dhe Tin plating. Karakteristikat kryesore për komponentin vakum qeramike si më poshtë:

-Përparësitë e larta të lidhjes / brazing

- Forcë e lartë mekanike

- Rezistenca minimale elektrike dhe ngushtësia e vakumit

- Izolim i shkëlqyeshëm


Forma tipike për komponentin vakum qeramike duhet të jetë si një izolator, paketim qeramik dhe trup qeramik etj.

Produkte të reja