Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Produkte

Home > Produkte > Komponenta qeramike e inxhinierisë > Komponenta qeramike strukturore > Pezullimi i qeramikës me derdhje të injektimit të zirconit

Pezullimi i qeramikës me derdhje të injektimit të zirconit
Pezullimi i qeramikës me derdhje të injektimit të zirconit

Pezullimi i qeramikës me derdhje të injektimit të zirconit

Lloji i pageses: T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
Incoterm: FOB,CIF,FCA
Min. urdhër: 1000 Piece/Pieces
Koha e dërgimit: 30 ditë

Kontaktoni Tani Shtoni në shportë

  • Info bazë
  • përshkrim i produktit
  • Email
Info bazë

Numri i modelit.: JH.SC.008

Material: Zirconia

Color: White, Black Optional

Typical Tolerance: 0.05mm

Precision Process: Fine Grinding, Lapping

Surface Treatment: Polishing

Features: Excellent Wearable, Mechanical Strength

Application: Work As Positioning Pin

Additional Info

paketim: Kartoni i eksportit

prodhimtari: 100,000pcs/month

markë: Qeramika Jinghui

transport: Ocean,Land,Air

Vendi i origjinës: Kinë

Aftësia e Furnizimit: 2,000,000 pieces/month

certifikatë: RoHS

përshkrim i produktit

Është bërë nga polikristal tetragonal zirconia yttria me vetitë transformuese të përforcuara (3Y-TZP). Në rastin më të zakonshëm, ne përdorim derdhje injeksioni qeramike për të ndërtuar këto lloj gjilpërë të pozicionit të qeramikës, është e lehtë për të marrë një komponentë saktësie qeramike.

Ndonjëherë, nevojitet një kërkesë më e mirë e tolerancës për të plotësuar aplikacionin e përshtatur në mënyrë që të kryhet procesi dytësor, siç është tharja e hollë, lyerja, lustrimi, pastaj gjetja e specifikimit përfundimtar.

3Y-TZP pin qeramike kanë shumë prona të jashtëzakonshme, si densitet jashtëzakonisht të lartë, forcë tepër të lartë mekanike, rezistencë superiore gërryese dhe rezistencë të madhe, shoku termik.


Ne jemi në gjendje të prodhojmë varietete të pin qeramike, insert qeramike për vizatimin e klientëve, ose mostrat me aftësinë tonë të projektimit të mykut. Çfarëdo qoftë protyping apo prodhim masiv për kosto poshtë, ne do të jemi atje t'ju ndihmojmë mirë.

Shërbimi ynë

Why choose us


Prezantimi i kompanisë

Ne, në Jinghui Industrisë Ltd, është një prodhuesi kryesor i avancuar qeramike komponentëve në Kinë për më shumë se 11 vjet.


Metodat e prodhimit të përzgjedhjes përfshijnë shtypjen e thatë, shtypjen e nxehtë, shtypjen isostatike, formimin e injektimit me qeramikë, nxjerrjen me përzgjedhjen e materialeve. Gjithashtu ne kemi përpunimin tonë të plotë të saktë të precison dhe të qitjes linjë prodhimi. Të tilla si metallizing, lustrim, bluarje gjobë, machining CNC, prerja lazer dhe kështu me radhë.


Produktet e cilësisë vijnë nga arti i gjendjes së proceseve prodhuese, gjithashtu ka nevojë për mjet të avancuar të inspektimit. Pajisjet kryesore të inspektimit përfshijnë CMM, projektor etj.


Me produktet tona të besueshme, shërbim profesional dhe kredi të mirë të themeluar me klientët, ne kemi eksportuar prodhimet tona në Evropë, Amerikës së Veriut, Azi, Amerikën e Jugut, Afrikën e Jugut, mbi 50 vende


Avantazhi ynë

PlantWorkshop and quality guarantee


Informatat kontaktuese

Contact us

Kategoritë e Produktit : Komponenta qeramike e inxhinierisë > Komponenta qeramike strukturore

Email tek ky furnizues
  • Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere