Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Produkte

Home > Produkte > Komponenta qeramike e inxhinierisëKomponenta qeramike strukturore

Komponenta qeramike strukturore

Kategoritë e produkteve të Komponenta qeramike strukturore , ne jemi prodhues të specializuar nga Kina, Komponenta qeramike strukturore , furnizuesit Komponent qeramike strukturore me precizion të lartë / fabrikë, produkte me shumicë me cilësi të lartë të Komponenta Strukturore e Qeramikës së Zirkonit R & D dhe prodhimit, ne kemi shërbim të përsosur pas shitjes dhe mbështetje teknike. Shikoni përpara bashkëpunimin tuaj!

View :

  • Pllakë qeramike me oksid alumini me qëndrueshmëri abrazive të lartë
  • Pllakë qeramike me oksid alumini me qëndrueshmëri abrazive të lartë
  • Pllakë qeramike me oksid alumini me qëndrueshmëri abrazive të lartë
  • Pllakë qeramike me oksid alumini me qëndrueshmëri abrazive të lartë

  Pllakë qeramike me oksid alumini me qëndrueshmëri abrazive të lartë

  • markë: Qeramika Jinghui
  • paketim: Kartoni i eksportit
  • Aftësia e Furnizimit: 200,000 pieces/month
  Pllakë qeramike me oksid alumini me qëndrueshmëri abrazive të lartë Si tela / fije / fibër bobinë duhet të kandidojë nën shpejtësi të lartë të rradhës, edhe aplikimi kërkon që bobina nuk do të dëmtojë tela / fije / fibra. Pastaj bobinë qeramike si një zgjedhje e optimizuar e përdorur në makineri të veçantë për shkak...
  • Precision të lartë 95% alumini qeramike bosht

  Precision të lartë 95% alumini qeramike bosht

  • markë: Qeramika Jinghui
  • paketim: Kartoni i eksportit
  • Aftësia e Furnizimit: 200,000 pieces/month
  Precision të lartë 95% alumini qeramike bosht Është bërë prej 95% qeramikë të oksidit të aluminit. Nëpërmjet shtypit ose metodës së prodhimit të injektimit të qymyrit me myk për të marrë një bosht të para qeramike, atëherë precizoni bluaj diametrin e jashtëm të jetë specifikimi përfundimtar. Ne jemi në gjendje të...
  • 99.5% asamble qeramike aluminit

  99.5% asamble qeramike aluminit

  • markë: Qeramika Jinghui
  • paketim: Kartoni i eksportit
  • Aftësia e Furnizimit: 20,000 pieces/month
  99.5% asamble qeramike aluminit Është bërë nga qeramika prej oksid alumini prej 99.5%. Nëpërmjet shtypit të thatë ose metodës së prodhimit të injektimit me qeramikë të mykut për të marrë një asamble të parë qeramike, atëherë precizoni mirë sipërfaqen dhe makinën seksion kornizë të jetë specifikim përfundimtar. Ne jemi...
  • Rondele qeramike me precision zirconia

  Rondele qeramike me precision zirconia

  • markë: Qeramika Jinghui
  • paketim: Kartoni i eksportit
  • Aftësia e Furnizimit: 5000 pieces/month
  Është bërë nga qeramika të oksidit të zirconiumit. Nëpërmjet shtypit të thatë ose metodës së prodhimit të injektimit të qymyrit me myk për të marrë një rondele qeramike të papërpunuar, atëherë precizoni sipërfaqen dhe makineroni seksionin e kanalit të jetë specifikimi përfundimtar. Ne jemi në gjendje të prodhojmë të...
  • Krahu qeramike gjysmëpërçues alumini
  • Krahu qeramike gjysmëpërçues alumini
  • Krahu qeramike gjysmëpërçues alumini

  Krahu qeramike gjysmëpërçues alumini

  • markë: Qeramika Jinghui
  • paketim: Kartoni i eksportit me kuti prej druri
  • Aftësia e Furnizimit: 5000 pieces/month
  Dora e qeramikës Alumina e quan krahun robotik qeramik, që përdoret gjerësisht në pajisjet, pajisjet dhe makinat gjysmëpërçuese. Pastaj kërkohet që krahu i robotit të ketë vetitë shumë të qëndrueshme, kështu qeramika e oksidit të aluminit prej 99.5% duhet gjithmonë të zgjidhet si një material për ndërtimin e këtyre...
  • Armët e ngarkesave me cilësi të lartë
  • Armët e ngarkesave me cilësi të lartë

  Armët e ngarkesave me cilësi të lartë

  • markë: Qeramika Jinghui
  • paketim: Kartoni i eksportit me kuti prej druri
  • Aftësia e Furnizimit: 5000 pieces/month
  Ne kemi përdorur 99.5% qeramikë të oksidit të aluminit për të ndërtuar shumë armë qeramike të aluminit bazuar në specifikimet e konsumatorëve ose nevoja të veçanta. Koka qeramike e aluminit ka një avantazh të dukshëm në krahasim me ato metalike, siç janë rezistenca më e madhe ndaj konsumit, izolimi i shkëlqyer,...
  • 99.5% krahun e qeramikës robotike të aluminit

  99.5% krahun e qeramikës robotike të aluminit

  • markë: Qeramika Jinghui
  • paketim: Kartoni i eksportit me kuti prej druri
  • Aftësia e Furnizimit: 5000 pieces/month
  Ne jemi në gjendje të furnizojmë shumë lloje të ndryshme të krahut të avancuar robotik qeramik në 99.5% qeramikë të oksidit të aluminit, ose pastërti më të lartë. Koka qeramike e aluminit ka një avantazh të dukshëm në krahasim me ato metalike, siç janë rezistenca më e madhe ndaj konsumit, izolimi i shkëlqyer,...
  • Grykë qeramike të oksidit të zirkonit

  Grykë qeramike të oksidit të zirkonit

  • markë: Qeramika Jinghui
  • paketim: Kartoni i eksportit
  • Aftësia e Furnizimit: 500,000 pieces/month
  Në ditët e sotme, grykë qeramike janë përdorur zakonisht në ujitje në bujqësi për shkak të veshin e tyre të shquar veshin dhe pronat anti-kimike se ato metalike. Është një ndryshim i madh në ujitje në bujqësi. Ka një cilësi shumë më të mirë dhe saktësi rrjedhëse me grykë qeramike. Ne jemi në gjendje të prodhojmë shumë...
  • Grykë qeramike e aluminit me cilësi të lartë sprial

  Grykë qeramike e aluminit me cilësi të lartë sprial

  • markë: Qeramika Jinghui
  • paketim: Kartoni i eksportit
  • Aftësia e Furnizimit: 200 pieces/month
  Me zhvillimin modern të industrisë, grykësi tranditional në metal nuk mund të arrijë rolin e tyre shumë mirë, sidomos në disa korrozioni të ashpër dhe pajisje të lartë veshin për spërkatje. Por materiali i avancuar qeramik ka vetitë e mahnitshme për të shërbyer në pajisjet që punojnë nën këto kushte të vështira. Ne...
  • Hundë qeramike për makineri tekstile

  Hundë qeramike për makineri tekstile

  • markë: Qeramika Jinghui
  • paketim: Kartoni i eksportit
  • Aftësia e Furnizimit: 200 pieces/month
  Në ditët e sotme, grykë qeramike janë përdorur zakonisht në makineri tekstile për shkak të pronave të tyre të pazgjidhura rezistente dhe anti-kimike sesa ato metalike. Është një ndryshim i madh në ujitje në bujqësi. Ka një cilësi shumë më të mirë dhe saktësi rrjedhëse me grykë qeramike. Ne jemi në gjendje të prodhojmë...
  • Pezullimi i qeramikës me derdhje të injektimit të zirconit
  • Pezullimi i qeramikës me derdhje të injektimit të zirconit

  Pezullimi i qeramikës me derdhje të injektimit të zirconit

  • markë: Qeramika Jinghui
  • paketim: Kartoni i eksportit
  • Aftësia e Furnizimit: 2,000,000 pieces/month
  Është bërë nga polikristal tetragonal zirconia yttria me vetitë transformuese të përforcuara (3Y-TZP). Në rastin më të zakonshëm, ne përdorim derdhje injeksioni qeramike për të ndërtuar këto lloj gjilpërë të pozicionit të qeramikës, është e lehtë për të marrë një komponentë saktësie qeramike. Ndonjëherë, nevojitet një...
  • Pin 95% alumini oksid qeramike udhëzues
  • Pin 95% alumini oksid qeramike udhëzues

  Pin 95% alumini oksid qeramike udhëzues

  • markë: Qeramika Jinghui
  • paketim: Kartoni i eksportit
  • Aftësia e Furnizimit: 2,000,000 pieces/month
  Ky pin udhëzues qeramike është bërë prej aluminit 95%, i cili është materiali më i avancuar qeramik në terren. Është e njohur për forcën e tyre elektrike, mekanike, rezistencën në temperaturë të lartë dhe më të kuptueshëm. Ne shpesh përdorim procesin e derdhjes së thatë, të qepur me injeksion, si formë formimi për të...
  • Silikoni i silikonit Pin qendror qeramik

  Silikoni i silikonit Pin qendror qeramik

  • markë: Qeramika Jinghui
  • paketim: Kartoni i eksportit
  • Aftësia e Furnizimit: 2,000,000 pieces/month
  Është bërë nga qeramika silic nitride. Në rastin më të zakonshëm, ne përdorim derdhje injeksioni qeramike për të ndërtuar këto lloj gjilpërë të pozicionit të qeramikës, është e lehtë për të marrë një komponentë saktësie qeramike. Ndonjëherë, nevojitet një kërkesë më e mirë e tolerancës për të plotësuar aplikacionin e...
  • Bar pastër të pastër të thatë të thatë qeramike

  Bar pastër të pastër të thatë të thatë qeramike

  • markë: Qeramika Jinghui
  • paketim: Kartoni i eksportit
  • Aftësia e Furnizimit: 200,000 pieces/month
  Është bërë nga qeramika prej oksid alumini prej 99.5%. Zakonisht përdorim shtypjen e thatë ose metodën e formimit të injektimit të qymyrit me myk për të marrë një bar qeramik të papërpunuar, më pas me tharjen e hollësishme të gjobës në sipërfaqe për të marrë një shirit shumë të drejtë dhe të sheshtë. Ne jemi në...
  • Iso shtypur 96% oksid alumini bar qeramike

  Iso shtypur 96% oksid alumini bar qeramike

  • markë: Qeramika Jinghui
  • paketim: Kartoni i eksportit
  • Aftësia e Furnizimit: 200,000 pieces/month
  Në mënyrë që të bëjmë barin qeramik më të dendur me vetitë elektrike më të mira, ndonjëherë ne përdorim metodën Iso pressing për të ndërtuar një bar të përparuar qeramik, më pas me tharjen e hollësishme të gjobës në sipërfaqe për të marrë një shirit shumë të drejtë dhe të sheshtë. Ne jemi në gjendje të prodhojmë të...
  • Bar me qeramikë të aluminit të personalizuar

  Bar me qeramikë të aluminit të personalizuar

  • markë: Qeramika Jinghui
  • paketim: Kartoni i eksportit
  • Aftësia e Furnizimit: 1,000,000 pieces/month
  Është bërë prej 96% qeramikë të oksidit të aluminit. Ne jemi në gjendje të prodhojmë të gjitha dizajn tjetër të ndryshëm ose bar të strukturuar qeramike strukturore bazuar në specifikimet e konsumatorëve dhe vizatim përmes shtypjes së nxehtë, shtypjes së thatë, murit me injeksion qeramik dhe Iso të ngutshme. Ne kemi...
  • Pin me qeramikë të lartë të aluminit të forcës mekanike

  Pin me qeramikë të lartë të aluminit të forcës mekanike

  • markë: Qeramika Jinghui
  • paketim: Kartoni i eksportit
  • Aftësia e Furnizimit: 20,000 pieces/month
  Është bërë prej 95% qeramikë të oksidit të aluminit. Nëpërmjet shtypit ose metodës së prodhimit të injektimit të qymyrit me myk për të marrë një bosht të para qeramike, atëherë precizoni bluaj diametrin e jashtëm të jetë specifikimi përfundimtar. Ne jemi në gjendje të prodhojmë të gjithë dizajnin tjetër të ndryshëm...
  • Mirror lëmuar 99,5% unazë alumini qeramike

  Mirror lëmuar 99,5% unazë alumini qeramike

  • markë: Qeramika Jinghui
  • paketim: Kartoni i eksportit
  • Aftësia e Furnizimit: 100,000 pieces/month
  Ky unazë qeramike me oksid alumini prej 99.5% e formuar nga shtypja e thatë, pastaj merrni një trup shumë të dendur qeramik pa ndonjë poret brenda saj. Për të përmbushur përdorimin e lartë të montimit të saktë, nevojitet rëndë e rëndë dhe cilindrike, toleranca dimensionale mund të arrijë 0.01mm ose më mirë pas...
  • Komponent i mbështetjes qeramike të aluminit të lartë të pastërtisë

  Komponent i mbështetjes qeramike të aluminit të lartë të pastërtisë

  • markë: Qeramika Jinghui
  • paketim: Kartoni i eksportit
  • Aftësia e Furnizimit: 500,000 pieces/month
  Nëpërmjet shtypit të thatë ose metodës së prodhimit të injektimit me qeramikë të mykut për të marrë një asamble të parë qeramike, atëherë precizoni mirë sipërfaqen dhe makinën seksion kornizë të jetë specifikim përfundimtar. Komponent mbështetës qeramike Alumina, Është bërë nga 99.5% qeramika të oksidit të aluminit....
  • Industriale Alumina qeramike fund kapak për UV llambë
  • Industriale Alumina qeramike fund kapak për UV llambë
  • Industriale Alumina qeramike fund kapak për UV llambë
  • Industriale Alumina qeramike fund kapak për UV llambë

  Industriale Alumina qeramike fund kapak për UV llambë

  • markë: Qeramika Jinghui
  • paketim: Kartoni i eksportit
  • Aftësia e Furnizimit: 5000 pieces/month
  Industriale alumini qeramike Fund Cap për llampat UV Ne ofrojmë një gamë të gjerë të origjinës ose zëvendësimin e kapakut të qeramikës fundore për llampat UV, rreth 100 lloje të ndryshme në raft. Këto kapele të qeramikës përfundojnë me alumin të lartë të pastërtisë ose qeramikë me frekuencë të lartë e cila ka izolim...

Kinë Komponenta qeramike strukturore furnizuesit

Si karakteristika të jashtëzakonshme fizike të materialit qeramik, Komponentet qeramike strukturore përdoren gjerësisht në shumë makineri të ndryshme, pajisje në varësi të fushave të ndryshme. Ata punojnë si komponentë mbështetës, pjesë lidhëse, izolues terminali, trupi qeramik, predha qeramike , meshë elektronike qeramike , mjete inxhinierike dhe kështu me radhë.

Ne ofrojmë një shumëllojshmëri të klasës komponente të lartë saktësi qeramike bazuar në pajisjet tona të besueshme të prodhimit të saktë të prodhimit dhe mjetet e inspektimit.