Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Bari qeramik i aluminit me precizion të lartë të lartë C799
Bari qeramik i aluminit me precizion të lartë të lartë C799
Bari qeramik i aluminit me precizion të lartë të lartë C799

Bari qeramik i aluminit me precizion të lartë të lartë C799

Lloji i pageses: T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
Incoterm: FOB,CIF,FCA
Min. urdhër: 500 Set/Sets
Koha e dërgimit: 30 ditë

Kontaktoni Tani Shtoni në shportë

Info bazë

  Numri i modelit.: Customized

  Max. Overall Length: 500mm

  Precision Process: Fine Grinding, Machining

  Min. ID: 1mm

  Min. Wall Thickness: 0.6mm

  Features: Excellent Wear Resistance, Anti-high Temperature

  Application: Ceramic Pin, Ceramic Insert, Ceramic Rod

  Material: Alumina

  Color: Pure White, Ivory, Black

  Max. OD: 50mm

Additional Info

  paketim: Kartoni i eksportit

  prodhimtari: 100,000 sets/month

  markë: Qeramika Jinghui

  transport: Ocean,Land,Air

  Vendi i origjinës: Kinë

  Aftësia e Furnizimit: 500,000 sets/month

  certifikatë: RoHS

përshkrim i produktit

Bari qeramik i aluminit me precizion të lartë të lartë C799

Baret e ngurta qeramike të aluminit C799 ofrojnë rezistencë të shkëlqyeshme ndaj korrozionit, izolim të lartë, forcë të jashtëzakonshme mekanike. Dielli i gjatë, reshjet e lagështirës, ​​lagështia apo faktorët e tjerë të motit bëjnë pak efekt dhe dëmtim në sipërfaqen e shufrës, madje as rrezet ultravjollcë nuk mund të ndryshojnë cilësinë e sipërfaqes së shufrës. Ndërkohë, shufra e aluminit ka qëndrueshmëri të acidit dhe alkalinave, qëndrueshmëri termike, forcë të lartë përpunimi dhe ngurtësi. Këto avantazhe sigurohuni që shiriti i aluminit është kompetent në kushte të rënda operimi.

Materialet tona të rregullta qeramike janë zirkonia, alumina 95% ~ 97%, alumina 99%, alumina 99.5%, alumina 99.9%, nitrat silikoni, etj. Ato përdoren gjerësisht në pajisjet mjekësore, makineri precize, pajisje matëse dhe testuese të sakta dhe lazer pajisje


Specifikimi i shufrave qeramike të aluminit:

1. Opsioni i lëndës së parë: oksid alumini, oksid zirkoni, nitrid silikoni dhe karbid silikoni

2. Metodat e disponueshme të formimit: nxjerrje, shtypje izostatike, presion i thatë dhe presion i nxehtë

3. Aftësia e madhësisë: diapazoni shkon nga 0.4 ~ 50 mm, gjatësia shkon nga 2 deri në 1000 mm
4. Aftësia e tolerancës: diametri të jetë 0.005 mm, gjatësia të jetë 0.10 mm ose më e mirë
5.Përfundimi sipërfaqësor: sipërfaqja cilindrike për tu lëmuar, lustruar dhe metalizuese etj

6. Forma të disponueshme: forma të rrumbullakëta, katrore, drejtkëndëshe, në formë ovale ose forma të tjera të veçanta

Forca kryesore e shufrave qeramike të aluminit

1. Tolerancë dimensionale me precizion të lartë me cilësi të sipërfaqes së lëmuar të diamantit
2. Rezistencë ekstreme ndaj konsumit dhe gërryerjes., Mbi 276 herë në krahasim me çelik inox
3. Karakteristikat e shkëlqyera mekanike, ngurtësia, forca shtrënguese dhe flexurale janë çelik inox shumë më i lartë
4. Izolim i jashtëzakonshëm elektrik, gjithmonë ne në shumë aplikime të tensionit të lartë, me rrymë të lartë
5. Rezistencë korrozioni kimik nën temperaturë të lartë, edhe nëse me acid të fortë ose alkalin
6. Atmosferat mbrojtëse ose vakuumi i lartë në temperaturë të lartë për të eleminuar ndotjen ose papastërtinë.
7. Stabilitet ekstrem i temperaturës së lartë nën kushte ulje, inerte dhe vakum të lartë nën temperaturë të lartë deri në 1800 ° C.
8. Kosto e ulët e materialit në aplikime të nivelit të lartë sesa qeramikat e tjera teknike


Produkte të lidhura:

High precision c799 alumina ceramic barceramic guide pinSpecial Shape Alumina Ceramic Bar


Pse na zgjodhet ne?


1. Mbështetni nevojën e bërë me porosi , çfarëdo qoftë, është projekti i prototipit, ose programi i uljes së kostos.

2. Me më shumë se 15 vjet OEM, përvojë prodhuese ODM.

3. Me pajisje të prodhimit gjithëpërfshirës të brendshëm nga formimi në procesin sekondar.

4. pricemimi konkurrues me kërkesë të nivelit të ulët MOQ .

5. Disponueshmëria e mostrave falas për tubin qeramik të metalizuar me pajisje.


Paraqitja e ndërmarrjes

Company profilePërparësia jonë

Workshop and quality guarantee


Informacioni i kontaktit

Contact us

Kategoritë e Produktit : Tubat qeramike > Shufra qeramike

Email tek ky furnizues

Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere

Lista e produkteve të përafërta