Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Sheshi Precision 99% 99.5% Al2o3 Alumina Bar Qeramik
Sheshi Precision 99% 99.5% Al2o3 Alumina Bar Qeramik
Sheshi Precision 99% 99.5% Al2o3 Alumina Bar Qeramik

Sheshi Precision 99% 99.5% Al2o3 Alumina Bar Qeramik

Lloji i pageses: T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
Incoterm: FOB,CFR,CIF,EXW,FCA,CPT,CIP
Min. urdhër: 500 Set/Sets
Koha e dërgimit: 30 ditë

Kontaktoni Tani Shtoni në shportë

Info bazë

  Numri i modelit.: Customized

  Precision Process: Fine Grinding, Machining

  Features: Excellent Wear Resistance, Anti-high Temperature

  Application: Ceramic Pin, Ceramic Insert, Ceramic Rod

  Material: Alumina, Zirconia Optional

  Color: Pure White, Ivory, Black

  Max. OD: 50mm

  Max. Overall Length: 1000mm

  Min. ID: 0.4 Mm

  Min. Wall Thickness: 0.6 Mm

Additional Info

  paketim: Kartoni i eksportit

  prodhimtari: 100,000 sets/month

  markë: Qeramika Jinghui

  transport: Ocean,Land,Air

  Vendi i origjinës: Kinë

  Aftësia e Furnizimit: 500,000 sets/month

  certifikatë: RoHS

  port: Shenzhen Port

përshkrim i produktit

Sheshi Precision 99% 99.5% Al2o3 Alumina Bar Qeramik

Një shufër qeramike l umina është bërë nga materiale qeramike të aluminit me pastërti të lartë, të formuar nga shtypja e thatë, formimi i injeksionit qeramik, shtypja izostatike e ftohtë, shtypja e nxehtë, pastaj shkrirja me temperaturë të lartë dhe përpunimi preciz. Me një numër avantazhesh, siç janë rezistenca ndaj gërryerjes, rezistenca ndaj korrozionit, fortësia e lartë, rezistenca e lartë dhe koeficienti i ulët i fërkimit, shufrat qeramike të aluminit mund të funksionojnë në kushte të ndryshme të ashpra, si temperatura më e lartë e punës 1650, acidi i fortë dhe ambienti alkalik etj. në.

Materialet tona të rregullta qeramike, përfshirë aluminin, duke filluar nga 95% ~ 99.8% pastërti, zirkoni të ndryshëm të stabilizuar të pjesshëm, nitrid silikoni dhe karbid silikoni etj. Ato përdoren gjerësisht në pajisjet mjekësore, makineri precize, pajisje matëse dhe testuese të sakta dhe pajisje lazer

Specifikim:

1.Përmbajtja e aluminit: 96%, 99%, 99.5%, 99.8% opsionale

2. Diapazoni i diametrit: 0.3 ~ 50 mm, gjatësi deri në 1000 mm

3.Rodat në Round, Square, drejtkëndëshe dhe ovale janë në dispozicion.

4.Mjekimi sipërfaqësor: Lëmuar, xham dhe metalizuar për lidhje


Produkte të ngjashme të shufrave qeramike të aluminit :

zirconia ceramic rod shaftC799 alumina ceramic barceramic guide pin


Pse na zgjodhet ne?

1. Mbështetni nevojën e bërë me porosi , çfarëdo qoftë, është projekti i prototipit, ose programi i uljes së kostos.

2. Me mbi 15 vjet OEM, përvojë prodhuese ODM dhe ekip profesional

3. Me pajisje të përgjithshme prodhuese të brendshme nga formimi në procesin sekondar.

4. pricemimi konkurrues me kërkesë të nivelit të ulët MOQ , shpërndarje të përpiktë dhe fleksibël

5. Disponueshmëri falas e mostrave për shufra qeramikë me madhësi të vogël të aluminit për të kontrolluar cilësinë

FAQ (Pyetjet e bëra më shpesh)

P 1. A jeni një fabrikë apo kompani tregtare?
Një: Ne jemi një prodhues i drejtpërdrejtë. Jeni të mirëpritur të vizitoni fabrikën tonë.
P 2: A ofroni një mostër falas për të kontrolluar cilësinë?
Përgjigje: Patjetër, mostra është falas dhe grumbullohen mallra.
P 3: Sa kohë do të dërgoni të mirën pas marrëveshjes?
Përgjigje: Nëse produktet janë në ruajtje, ne do të dërgojmë brenda 48 orëve
P 4: Kur mund ta marr çmimin pas paraqitjes së pyetjes?
Përgjigje: Ne citojmë rregullisht brenda 24 orësh pasi të marrim kërkesën tuaj.

Nëse keni nevojë urgjente për të marrë çmimin.
P 5: A është në dispozicion të ofroni produkte të personalizuara?
Përgjigje: Ne gjithmonë mbështesim kërkesën e bërë me porosi sipas materialeve, dimensioneve dhe modeleve të ndryshme.
P 6: Si të sigurohet cilësia e mallrave?
A: Kryeni një sistem rigoroz të cilësisë për ISO9001: 2015 dhe prezantoni AQL, CPK në prodhim
P 7: Me cilat produkte të tjerë merreni?
Përgjigje: Ne përqëndrohemi në prodhimin e një larmie të pjesëve teknike qeramike, duke përfshirë qeramikën e metalizuar, mekanizmin e specit qeramik.


Kategoritë e Produktit : Tubat qeramike > Shufra qeramike

Email tek ky furnizues

Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere

Lista e produkteve të përafërta