Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Produkte

Home > Produkte > Tubat qeramike > Shufra qeramike > Aliazh elektrik al2o3 personalizues i izoluar me qeramikë

Aliazh elektrik al2o3 personalizues i izoluar me qeramikë
Aliazh elektrik al2o3 personalizues i izoluar me qeramikë
Aliazh elektrik al2o3 personalizues i izoluar me qeramikë
Aliazh elektrik al2o3 personalizues i izoluar me qeramikë
Aliazh elektrik al2o3 personalizues i izoluar me qeramikë

Aliazh elektrik al2o3 personalizues i izoluar me qeramikë

Lloji i pageses: T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
Incoterm: FOB,CIF,FCA
Min. urdhër: 500 Set/Sets
Koha e dërgimit: 30 ditë

Kontaktoni Tani Shtoni në shportë

  • Info bazë
  • përshkrim i produktit
  • Email
Info bazë

Numri i modelit.: Customized

Max. Overall Length: 500mm

Precision Process: Fine Grinding, Machining

Min. ID: 1mm

Min. Wall Thickness: 0.6mm

Features: Excellent Wear Resistance, Anti-high Temperature

Application: Ceramic Pin, Ceramic Insert, Ceramic Rod

Material: Alumina

Color: Pure White, Ivory, Black

Max. OD: 50mm

Additional Info

paketim: Kartoni i eksportit

prodhimtari: 100,000 sets/month

markë: Qeramika Jinghui

transport: Ocean,Land,Air

Vendi i origjinës: Kinë

Aftësia e Furnizimit: 500,000 sets/month

certifikatë: RoHS

përshkrim i produktit

Pin izolues qeramik

Pin izolues qeramik janë bërë nga materiali qeramik i aluminit të lartë të pastërtisë, i formuar nga shtypja e nxehtë, shtypja e thatë, sinterizimi me temperaturë të lartë dhe përpunimi i saktësisë, me një numër përparësish, të tilla si rezistenca e konsumuarit, rezistenca ndaj korrozionit, fortësia e lartë, fortësia e lartë dhe koeficienti i ulët i fërkimit . Për shkak të këtyre karakteristikave, pin izolues qeramike të aluminit luan një rol ekskluziv në shumë pajisje të ndryshme elektrike, elektronike.

Materialet tona të rregullta qeramike janë zirconia, 95% deri në 97% alumin, 99% alumin, 99.5% alumin, 99.9% alumin, nitrid silikoni, etj.

Ato përdoren gjerësisht në pajisje mjekësore, makina precize, matje të saktë dhe pajisje testimi, dhe pajisje lazer

Specifikim:

1. Përmbajtja e aluminit: 96%, 99%, 99.5%, 99.7%, 99.9% opsionale

Varg diametër: 0.3 ~ 50mm

3.Rods në Round, Square dhe drejtkëndëshe janë në dispozicion.

Trajtimi sipërfaqësor: sipërfaqja cilindrike për t'u lëmuar


Produkte të ngjashme:

Magnesia stablized zirconia ceramic rodHigh precision c799 alumina ceramic barceramic guide pin


Pse na zgjodhet ne?


1. Përkrahni nevojën e bërë me porosi , gjithsesi, është projekti i prototipimit, ose kosto poshtë programit.

2.With më shumë se 12 vjet OEM, përvojë ODM prodhimit.

3. Me pajisjet e brendshme të prodhimit të plotë nga formimi në procesin sekondar.

4. Çmimi konkurrues me kërkesë MOQ të ulët .

5. Disponueshmëria e mostrave të mostrave për tub metalik të pajisur me qeramikë.


Prezantimi i kompanisë

Company profileAvantazhi ynë

Workshop and quality guarantee


Informatat kontaktuese

Contact us

Kategoritë e Produktit : Tubat qeramike > Shufra qeramike

Email tek ky furnizues
  • Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere