Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Produkte

Home > Produkte > Tubat qeramike > Shufra qeramike > Pllakë qeramike e aluminit me cilësi të lartë 99

Pllakë qeramike e aluminit me cilësi të lartë 99
Pllakë qeramike e aluminit me cilësi të lartë 99
Pllakë qeramike e aluminit me cilësi të lartë 99
Pllakë qeramike e aluminit me cilësi të lartë 99
Pllakë qeramike e aluminit me cilësi të lartë 99

Pllakë qeramike e aluminit me cilësi të lartë 99

Lloji i pageses: T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
Incoterm: FOB,CIF,FCA
Min. urdhër: 500 Set/Sets
Koha e dërgimit: 30 ditë

Kontaktoni Tani Shtoni në shportë

  • Info bazë
  • përshkrim i produktit
  • Email
Info bazë

Numri i modelit.: Customized

Max. Overall Length: 500mm

Precision Process: Fine Grinding, Machining

Min. ID: 1mm

Min. Wall Thickness: 0.6mm

Features: Excellent Wear Resistance, Anti-high Temperature

Application: Ceramic Pin, Ceramic Insert, Ceramic Rod

Color: Pure White, Ivory, Black

Max. OD: 50mm

Material: Alumina, Zirconia Optional

Additional Info

paketim: Kartoni i eksportit

prodhimtari: 100,000 sets/month

markë: Qeramika Jinghui

transport: Ocean,Land,Air

Vendi i origjinës: Kinë

Aftësia e Furnizimit: 500,000 sets/month

certifikatë: RoHS

përshkrim i produktit

99 pin alumini me saldim qeramik

Pikat e saldimit me qeramikë janë bërë nga qeramika të aluminit të lartë të pastërtisë, ose qeramikë të zirkonit, të formuara nga formimi i injektimit, shtypja e thatë, sinterizimi me temperaturë të lartë dhe përpunimi me saktësi, me një numër përparësish, të tilla si rezistenca e konsumuarit, përçueshmëria e ulët termike, koeficienti i ulët i zgjerimit , rezistenca ndaj korrozionit, fortësia e lartë, qëndrueshmëria e lartë dhe koeficienti i ulët i fërkimit.

Ajo ka një tolerancë të lartë dimensionale të saktësisë pas formimit të drejtpërdrejtë. Ndonjëherë, një përpunim dytësor do të merret për të arritur një tolerancë më të lartë, siç është machining CNC, bluarje gjobë.

Materialet tona të rregullta qeramike janë zirconia, 95% deri në 97% alumin, 99% alumin, 99.5% alumin, 99.9% alumin, nitrid silikoni, etj.

Ato përdoren gjerësisht në pajisje mjekësore, makina precize, matje të saktë dhe pajisje testimi, dhe pajisje lazer

Specifikim:

Varg 1.The diametër: 0.3 ~ 50mm

2.Rods në Round, Square dhe drejtkëndëshe janë në dispozicion.

3. Trajtimi sipërfaqësor: sipërfaqja cilindrike për t'u lëmuar


Produkte të ngjashme:

Threaded Ceramic Dowel Pinceramic location pinHigh precision c799 alumina ceramic bar


Pse na zgjodhet ne?


1. Përkrahni nevojën e bërë me porosi , gjithsesi, është projekti i prototipimit, ose kosto poshtë programit.

2.With më shumë se 12 vjet OEM, përvojë ODM prodhimit.

3. Me pajisjet e brendshme të prodhimit të plotë nga formimi në procesin sekondar.

4. Çmimi konkurrues me kërkesë MOQ të ulët .

5. Disponueshmëria e mostrave të mostrave për tub metalik të pajisur me qeramikë.


Prezantimi i kompanisë

Company profileAvantazhi ynë

Workshop and quality guarantee


Informatat kontaktuese

Contact us

Kategoritë e Produktit : Tubat qeramike > Shufra qeramike

Email tek ky furnizues
  • Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere