Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Diamantët e lëmuar 99% 99.5% Alumina cilindra alumini
Diamantët e lëmuar 99% 99.5% Alumina cilindra alumini
Diamantët e lëmuar 99% 99.5% Alumina cilindra alumini
Diamantët e lëmuar 99% 99.5% Alumina cilindra alumini

Diamantët e lëmuar 99% 99.5% Alumina cilindra alumini

Lloji i pageses: T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
Incoterm: FOB,CIF,EXW,FCA,CPT,CIP
Min. urdhër: 500 Piece/Pieces
Koha e dërgimit: 30 ditë

Kontaktoni Tani Shtoni në shportë

Info bazë

  Numri i modelit.: Customized

  Precision Process: Fine Grinding, Machining

  Features: Excellent Wear Resistance, Anti-high Temperature

  Color: Pure White, Ivory, Black

  Max. OD: 50mm

  Max. Overall Length: 1000mm

  Min. ID: 0.4 Mm

  Material: High Purity Alumina

Additional Info

  paketim: Kartoni i eksportit

  prodhimtari: 100,000 sets/month

  markë: Qeramika Jinghui

  transport: Ocean,Land,Air

  Vendi i origjinës: Kinë

  Aftësia e Furnizimit: 500,000 sets/month

  certifikatë: RoHS, REACH

  port: Shenzhen Port

përshkrim i produktit

Diamantët e lëmuar 99% 99.5% Alumina cilindra alumini

Specifikimi i cilindrit qeramik të aluminit:

1. Pastërtia e aluminit: 75%, 85%, 90% 96%, 99%, 99.5%, 99.8% opsionale

2. Aftësia e dimenzionit: diapazoni shkon nga 0.4 ~ 50 mm , gjatësia shkon nga 1 mm deri në 1000 mm

Forma e disponueshme: shufra e rrumbullakët, shufra katrore, shirita drejtkëndëshe, shufra ovale, shufra qeramike me vrima të shumta

4. Trajtimi sipërfaqësor: lustrim me shkallë të ndryshme, lustrim dhe metalizues dhe vazhdon djali.

Karakteristikat kryesore të cilindrit qeramik të aluminit:

1. Rezistencë ekstreme ndaj konsumit dhe gërryerjes., Mbi 276 herë në krahasim me çelik inox
2. Izolim i jashtëzakonshëm elektrik, gjithnjë ne ne në shumë aplikime të tensionit të lartë, me rrymë të lartë

3. Rezistencë korrozioni kimik nën temperaturë të lartë, edhe nëse me acid të fortë ose alkalin

4. Karakteristikat e shkëlqyera mekanike, fortësia, forca shtrënguese dhe flexurale janë çelik inox shumë më i lartë
5. Atmosferat mbrojtëse ose vakuumi i lartë në temperaturë të lartë për të eleminuar ndotjen ose papastërtinë.

6. Tolerancë dimensionale me precizion të lartë me cilësinë e sipërfaqes së lëmuar të diamantit
7. Stabilitet ekstrem i temperaturës së lartë nën kushte ulje, inerte dhe vakum të lartë nën temperaturë të lartë deri në 1800 ° C.
8. Kosto e ulët e materialit në aplikime të nivelit të lartë sesa qeramikat e tjera teknike

Përshkrimi i cilindrit qeramik të aluminit

Cilindrat qeramikë janë bërë nga materiale qeramike të aluminit me pastërti të lartë, të formuar nga shtypja e thatë, shtypja e ftohtë isostatike, shkrirja e temperaturës së lartë dhe përpunimi preciz, me një numër avantazhesh, siç janë rezistenca ndaj gërryerjes, rezistenca ndaj korrozionit, fortësia e lartë, rezistenca e lartë dhe fërkimi i ulët Koeficient. Për shkak të këtyre pronave, shufrat qeramike të aluminit mund të funksionojnë në kushte të vështira, si temperatura më e lartë e punës 1650 shkallë celsius, ambienti acidi dhe alkaline etj.
Materialet tona të rregullta qeramike janë zirkonia, alumina 95%, alumina 99%, alumina 99.5%, alumina 99.9%, nitrat silikoni, etj. Ato përdoren gjerësisht në pajisjet mjekësore, makineri precize, pajisje precizuese matëse dhe testuese dhe pajisje lazer.

Shufra qeramike alumine me kallëpe të gatshme

Kemi shumë zgjedhje të shufrave qeramike standarde të aluminit me diametër që variojnë nga 0.4 mm deri në 30 mm, referojuni listës së bashkangjitur.

Ceramic rods


Produkte të lidhura me cilindra qeramike alumine:

Zirconia ceramic rodSquare C799 alumina ceramic bar99.5% alumina ceramic rod


Pse na zgjodhet ne?

1. Mbështetni nevojën e bërë me porosi , çfarëdo qoftë, është projekti i prototipit, ose programi i uljes së kostos.

2. Me mbi 15 vjet OEM, përvojë prodhuese ODM dhe ekip profesional.

3. Me pajisje të prodhimit gjithëpërfshirës të brendshëm nga formimi në proces sekondar.

4. pricemimi konkurrues me kërkesë të nivelit të ulët MOQ , shpërndarje fleksibël dhe me kohë

5. Ofroni kampione f ree për shufra qeramikë të aluminit, por ngarkesa e mbledhur e mbledhur.


Paraqitja e ndërmarrjes

Company profile


Përparësia jonë

1.Kemi në shtëpi makina prodhuese gjithëpërfshirëse nga formimi deri te procesi i qitjes.

2.Ne posedojmë linjën e prodhimit të makinerive me precizion të lartë, siç janë bluarja e imët dhe përpunimi CNC

3.Ne mund të merremi me trajtimin sipërfaqësor me makinat tona, si lustrim, lustrim dhe metalizues.

Workshop and quality guarantee


Informacioni i kontaktit

Contact us

Kategoritë e Produktit : Tubat qeramike > Shufra qeramike

Email tek ky furnizues

Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere

Lista e produkteve të përafërta